שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הטיסות, המתנות והצוללות: נמשך המו"מ להסכם עד מדינה עם ראש הסגל בעבר של נתניהו
  במשטרה כינו את ארי הרו "שר האוצר" של סביבת משפחת נתניהו וסבורים שיש בידו מידע על ההוצאות שלהם בנסיעות לחו"ל ועל "המתנות" שקיבלו. הוא עשוי לספק מידע מסוים על פרשת הצוללות. ההערכה: תיק המתנות ייפתח מחדש, נתניהו יזומן לחקירות נוספות. נתניהו: "לא יהיה כלום כי לא היה כלום"

   

  ארי הרו (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  ארי הרו(צילום: ירון ברנר)

  נמשכים המגעים להגעה להסכם עד מדינה עם ראש הסגל לשעבר של בנימין נתניהו. ארי הרו, שבמשטרה כינו אותו בעבר כ"שר האוצר" של סביבת משפחת נתניהו וסבורים שיש בידו מידע על הוצאות ראש הממשלה ורעייתו בנסיעות בחו"ל, ממשיך במגעים עם רשויות אכיפת החוק להגעה להסכם עד מדינה. בערוצי הטלוויזיה דווח כי הוא עשוי לספק מידע מסוים גם על פרשת הצוללות. 

   

  כבר כשנחקר בעבר במשטרה ביקשו החוקרים לדעת אם אנשי העסקים בחו"ל מימנו את הוצאות משפחת נתניהו, ואם כן - מי מהם. בידי החוקרים היו עדויות שהרו היה גם מעורב בכספים הקשורים להוצאות המשפחה, בעיקר בנסיעות לחו"ל, ולצד זאת גם ידע על "המתנות" שקיבלה המשפחה - הסיגרים והמשקאות. באמצעות עורך דינו הודיע הרו לפרקליטות כי הוא נכון לדבר על הנושאים הללו, שעליהם נשאל במשטרה, וזאת בתמורה להגעה להסכם עד מדינה. 

   

  גורמים משפטיים מעריכים שעקב העדויות הצפויות חקירת 1000 (המתנות) תיפתח מחדש ותיארך עוד זמן רב, ולכן נתניהו יוזמן לחקירות נוספות במשטרה. כמו כן, צפויים בעקבות זאת להיחקר גם אחרים.

   

  המגעים עם הרו מתקיימים ברקע הודעת המשטרה לפני כחצי שנה כי גובשה תשתית ראייתית להעמיד את הרו לדין בגין עבירות שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע והלבנת הון. הרו חשוד שקידם את ענייני חברה שבבעלותו למרות הסדר ניגוד עניינים.

   

  במסגרת הסדר ניגוד עניינים שעליו חתם הרו לקראת כניסתו לתפקיד ראש סגל לשכת ראש הממשלה, הוא התחייב למכור חברה שהיתה בבעלותו ולא לעסוק בעניינים הנוגעים לה. ממצאי החקירה הצביעו על כך שמכירת החברה הייתה למראית עין בלבד באמצעות מצג שווא, בעוד בפועל המשיך להחזיק בה, ליהנות מרווחיה ולקדם את ענייניה במסגרת תפקידו הציבורי. הרו העיד בעבר גם בתיק 2000, לאחר שאצלו נמצאו ההקלטות של שיחות בנימין נתניהו-ארנון מוזס.

   

  בתגובה לפרסומים על הפרשות השונות, אמרו היום מטעם ראש הממשלה: "אנו חוזרים ומודיעים - לא יהיה כלום כי לא היה כלום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים