שתף קטע נבחר

מרצה באונ' העברית על יהודים בהר הבית: "סרטן שצריך לחסל"

ד"ר עופר כסיף התייחס במהלך צום תשעה באב לעולים להר הבית: "משיחיים מחליאים, חלאות שבגללם עוד נטבע בים של דם". בעקבות תלונה במשטרה, באוניברסיטה הגיבו: "מגנים, אך לא מתפקידנו לטפל בהתבטאויות פרטיות"

 

ד"ר עופר עופר כסיף. לא התבטאות חריפה ראשונה ()
ד"ר עופר עופר כסיף. לא התבטאות חריפה ראשונה

"סרטן עם גרורות שצריך לחסל ביד חזקה ובזרוע נטויה". כך כינה ד"ר עופר כסיף מהאוניברסיטה העברית את היהודים שעלו להר הבית, בפוסט שפרסם במהלך צום תשעה באב. כסיף, שבעבר התבטא בחריפות גם נגד ראש הממשלה ושרת המשפטים, לא חזר בו מדבריו בשיחה עם ynet: "דבריי נאמרו במובן הפוליטי ולא הפיזי".

 

בעקבות הפוסט הגישה תנועת "אם תרצו" תלונה במשטרה נגד כסיף, ואף שלחה מכתב לנשיא האוניברסיטה העברית, מנחם בן ששון, ובו הם קוראים לפטר אותו, לנוכח הפוסט שלטענתם מתיר את דמם של אזרחי ישראל.

 

"לא יעלה על הדעת שמרצה באוניברסיטה העברית המקבל את משכורתו ממשלם המסים, יסית וישתלח באופן קיצוני ומסוכן נגד אזרחים מן השורה במדינת ישראל", כתב במכתב מנכ"ל אם תרצו, מתן פלד. "כפי ששום גורם במדינה לא יקבל ובצדק הסתה נגד בני מיעוטים, כך צריך לנהוג גם הפעם. מי שזורע שנאה קוצר אלימות וזה בדיוק מה שעושה כרגע בכיר באוניברסיטה העברית".

 

הפוסט של כסיף. "קנאים ארורים" ()
הפוסט של כסיף. "קנאים ארורים"

 

אין זו הפעם הראשונה שכסיף מתבטא בחריפות. בעבר כינה את שרת המשפטים איילת שקד ניאו נאצית בעקבות חוק העמותות, ואת ראש הממשלה בנימין נתניהו "פושע מלחמה". הפעם הוא שיתף כתבה על היהודים העולים להר הבית ובה תמונה של מתפללים ליד הכותל וכתב: "קנאים ארורים! סיקריים מתועבים! בגלל החלאות האלה עוד נטבע כולנו בנהרות של דם. המשיחיים המחליאים האלה לא שונים בכלום מקנאי מרד בר כוזיבא, סרטן עם גרורות שצריך לחסל ביד חזקה ובזרוע נטויה. העיקר שמנהיג השמאל הדגול עלה לרגליו של בנט בקולוניה אפרת".

 

כסיף אמרי כי כוונתו הייתה למאבק פוליטי. "אני עומד מאחורי המילים, הן נאמרו במובן הפוליטי ולא הפיזי", ציין. "אני מדבר על מאבק פוליטי ובינתיים מי שמסית זה הימין. אני מתבטא בדרך כלל באופן קשה ולא חוזר מדבריי".

 

מהאוניברסיטה העברית, שם משמש ד"ר כסיף כמרצה מן החוץ, נמסר בתגובה: "האוניברסיטה העברית מגנה בחריפות שימוש בביטויים לא ראויים ופוגעניים, אך היא איננה אחראית להתבטאויות של מרציה כאנשים פרטיים, ואין זה מתפקידה לטפל בהן כל עוד אין מדובר בניצול של הבמה האקדמית להפצתן. בידי רשויות אכיפת החוק, ולא בידי האוניברסיטה, הסמכות לטפל במקרים שבהם יש בהתבטאויות או בפעולות חברים בקהילה האקדמית, כאנשים פרטיים, עבירה על החוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים