שתף קטע נבחר

הוויכוח במו"מ על הסכם עד מדינה: עונש המאסר להרו וגובה הקנס

במסגרת המגעים להפיכת ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה נתניהו לעד מדינה, דורשים במשטרה ובפרקליטות כי הרו ירצה מאסר קצר וייקנס. המחלוקת בין הצדדים מעכבת לפי שעה את החתימה על ההסכם. במשטרה מאמינים כי הרו מחזיק במידע חשוב על פרשה 1000

 

 

ארי הרו (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ארי הרו(צילום: ירון ברנר)

בפרקליטות ובמשטרה עלתה דרישה להטיל עונש מאסר קצר, בתוספת קנס, על ארי הרו, לשעבר ראש הסגל של ראש הממשלה בנימין נתניהו, במסגרת המשא ומתן שמתקיים עמו באשר להסכם עד מדינה. סוגיה זו מהווה את המחלוקת העיקרית בין הצדדים ומעכבת לפי שעה את החתימה על ההסכם. עם זאת, ייתכן שגורמי האכיפה יסתפקו בסופו של דבר במאסר על תנאי או בעבודות שירות.

 

במשטרה בונים על הרו בעיקר בכל הנוגע לתיק 1000 (פרשת המתנות). על פי עדויות שיש בידי החוקרים, הרו היה קשור לאנשי עסקים ותורמים של נתניהו, ויכול לשפוך אור על ההוצאות של המשפחה בחו"ל. גורמי האכיפה חושדים כי הרו מכיר היטב את טיב מערכות היחסים בין נתניהו לאותם אנשים.

 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התבטא הבוקר באשר למגעים שמתנהלים עם הרו ואמר: "אנחנו מתקדמים ועובדים בשיתוף פעולה עם המשטרה בעניין". מנדלבליט הוסיף: "אני חושב שהדברים מדברים בעד עצמם. אנחנו עושים את העבודה שלנו, תנו לנו זמן לעבוד ונגיע לחקר האמת".

 

במשטרה כינו את הרו בעבר "שר האוצר" של סביבת משפחת נתניהו וסבורים שיש בידו מידע על הוצאות ראש הממשלה ורעייתו בנסיעותיהם בחו"ל. בערוצי הטלוויזיה דווח כי הוא עשוי לספק מידע מסוים גם על פרשת הצוללות. חוקרי המשטרה ביקשו לדעת אם אנשי עסקים זרים מימנו את הוצאות משפחת נתניהו, ואם כן - מי מהם.

 

בידי החוקרים היו עדויות שהרו היה גם מעורב בכספים הקשורים להוצאות המשפחה, בעיקר במהלך נסיעות לחו"ל, ומלבד זאת גם ידע על ה"מתנות" שקיבלה המשפחה - הסיגרים והמשקאות. עורך דינו של הרו מסר לפרקליטות כי הוא נכון לדבר על הנושאים הללו, שעליהם נשאל במשטרה, וזאת בתמורה להגעה להסכם עד מדינה.

 

גורמים משפטיים העריכו שעקב העדויות הצפויות תיפתח חקירת 1000 (פרשת המתנות) מחדש ותיארך עוד זמן רב, ולכן נתניהו יזומן לחקירות נוספות במשטרה. כמו כן, גורמים נוספים צפויים להיחקר בעקבות זאת.

 

 

במסגרת הסדר ניגוד עניינים שעליו חתם הרו לקראת כניסתו לתפקיד ראש סגל לשכת ראש הממשלה, הוא התחייב למכור חברה שהייתה בבעלותו ולא לעסוק בעניינים הנוגעים לה.

 

ממצאי החקירה הצביעו על כך שמכירת החברה הייתה למראית עין בלבד באמצעות מצג שווא, ואילו בפועל המשיך הרו להחזיק בה, ליהנות מרווחיה ולקדם את ענייניה במסגרת תפקידו הציבורי.

 

הרו העיד בעבר גם בתיק 2000, לאחר שנמצאו אצלו ההקלטות של שיחות בנימין נתניהו וארנון מוזס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ארי הרו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים