שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "נתניהו שוחח עם אדלסון על אפשרות לבטל מוספים בישראל היום"
  כך העיד, על פי דיווח הערב, בעלי "ישראל היום" במשטרה במסגרת חקירת פרשה 2000. נתניהו הגיב לחתימת הסכם עד המדינה עם ראש הסגל שלו לשעבר ואמר: "רעשי רקע"

  נתניהו ואדלסון (צילום: רויטרס, AFP)
  נתניהו ואדלסון(צילום: רויטרס, AFP)

   

  בעלי "ישראל היום" שלדון אדלסון סיפר בעדותו המשטרה על כך שראש הממשלה פנה אליו וביקש לבדוק אפשרות לבטל את מוספי סוף השבוע של החינמון. כך דווח בערוץ 2. אדלסון העיד במסגרת חקירת תיק 2000 על שיחות בנימין נתניהו-נוני מוזס.

   

  עוד דווח בערוץ 2 כי המשטרה צפויה להמליץ על הגשת כתב אישום נגד נתניהו גם בתיק זה. הפרשן אמנון אברמוביץ' אמר: "במשרד המשפטים יגישו את התיק אך ורק אם יצליחו לבודד תיק כלכלי. לא תיק עיתונאי-תקשורתי. כלומר, לא יחסי שלטון תקשורת, לא תן וקח עיתונאי ולפי שעה גם לאחר עדותו של ארי הרו התיק הזה עדיין לא נראה כתיק של עסקה כלכלית".

   

  בערוץ 10 דווח כי בתיק 1000 (תיק טובות ההנאה), עד המדינה ארי הרו מחזיק בכל המידע על הקשר בין נתניהו לאנשי עסקים אמריקאים.

   

  ביום ו', לאחר חתימת הסכם עד המדינה עם ראש הסגל של נתניהו לשעבר שצפוי כעת להעיד נגדו, הגיב ראש הממשלה לדברים: "אה כן, אי אפשר בלי פרשיית השבוע אז אני מבקש לומר לכם אזרחי ישראל אני לא מתייחס לרעשי הרקע אני ממשיך בעבודה למענכם", אמר נתניהו בסרטון שפורסם בפייסבוק.

   

  דבריו אלה של נתניהו נאמרו בסוף הסרטון. בתחילתו ניסה נתניהו לשדר עסקים כרגיל. הוא אמר: "לפני כניסת השבת אני מבקש לשלוח איחולי החלמה מהירה

  לניב נחמיה, ניב נלחם בגבורה במחבל ביבנה. אתמול שלחתי את מזכיר הממשלה לבקר אותו ואת משפחתו. ניב כולנו מתפללים למענך השבוע חיזקנו את ההתיישבות. הנחנו אבן פינה לשכונה חדשה בביתר עילית, טקס מאוד מרגש ואנחנו ממשיכים במלוא המרץ לבנות את היישוב עמיחי למפוני עמונה. במקביל אנחנו ממשיכים בעבודה המדינית התבשרנו ממדינות אפריקה שהן לא יצביעו יותר נגדנו באו"ם, זה טוב. מעל לכל אני רוצה לברך בשמכם את כוחות הביטחון שעושים לילות כימים כדי לשמור על השקט והביטחון של כולנו". 

   

  מפרטי ההסכם שגיבשו הפרקליטות ופרקליטיו של הרו, עולה כי הוא הסכים להעיד נגד נתניהו - ובתמורה יורשע בהפרת אמונים, ירצה עבודות שירות למשך חצי שנה במקום עונש מאסר. כמו כן ישלם קנס של 700 אלף שקלים.

   

  בהודעת דוברת המשטרה נמסר כי ההסדר נחתם באישור היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן. "העד ימסור את כל המידע שברשותו שעיקרו הוצג לתביעה. מנגד, תסכים המדינה כי במסגרת תיק נפרד שבו נחקר העד כחשוד ובכוונת המדינה להעמידו לדין, העד יודה בעבירות המיוחסות לו ויורשע בעבירות מרמה והפרת אמונים. כן מוסכם כי הצדדים יעתרו לכך שיוטל עליו עונש הכולל רכיב של שישה חודשי מאסר בפועל שירוצו בדרך של עבודות שירות וקנס כספי בסך 700 אלף שקלים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""נתניהו שוחח עם אדלסון על אפשרות לבטל מוספים בישראל היום""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים