שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קרניות עיניו של אמיר פרישר גוטמן – החזירו מאור עיניים לשני חולים
  שני ישראלים קיבלו את מאור עיניהם בזכות קרניות מתרומתו של אמיר פרישר גוטמן. השניים עדיין אינם יודעים על זהות תורם הקרניות, והם יקבלו על כך הודעה בפגישה עם המרכז להשתלות בעוד כמה שבועות. ההשתלה עברה בהצלחה ומצבם של החולים טוב

  שני ישראלים שאיבדו את מאור עיניהם עברו השתלת קרניות מגופו של אמיר פרישר גוטמן, שהלך לעולמו לפני שבועיים בעקבות טביעה בים. מצבם של המושתלים טוב, אולם הם עדיין אינם יודעים על זהותו של תורם הקרניות.

   

  המרכז הלאומי להשתלות מסר כי אמיר פרישר גוטמן ז"ל נשא כרטיס אדי וביקש לתרום את איבריו לאחר מותו. מגופו נמצאו מתאימות להשתלה הקרניות, והן הונצלו מעיניו בבית החולים רמב"ם בחיפה והועברו להשתלה.

   

  אייל פרי, אחיו של אמיר פרישר גוטמן, אמר: "לאורך השנים היה חשוב לאמיר לתרום לזולת וללוות אנשים בהתמודדות עם האתגרים השונים בחייהם. כחלק בלתי נפרד מהווייתו חתם אמיר על כרטיס אדי.

   

  "לצערנו לאור האבחנה השגויה והרעלים המיותרים שהוחדרו לגופו לא יכולנו לתרום איברים נוספים מעבר לקרניות עיניו. אנו שמחים שניתן היה להגשים גם באופן חלקי את בקשתו של אמיר".

   

  חותמים עכשיו:

  לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן

   

  השתלות הקרניות בוצעו בשני ישראלים שסבלו ממחלת עיניים שגרמה להם לאבד את ראייתם. ניתוחי ההשתלה נערכו בשני בתי חולים בישראל, ומצבם של החולים לאחר ההשתלה מוגדר טוב.

   

  התמונות האחרונות. יום לפני הטביעה (מתוך אינסטגרם) (מתוך אינסטגרם)
  התמונות האחרונות. יום לפני הטביעה(מתוך אינסטגרם)

   

  כאמור, זהות התורם עדיין אינה ידועה לשני המושתלים. המרכז להשתלות ימתין כמה שבועות ואז ייפגש עם המושתלים ויודיע להם מיהו תורם הקרניות.

   

  כיום ממתינים להשתלת קרנית כ-950 איש. מראשית השנה הושתלו 438 קרניות.

   

  טבע בחוף עתלית כשחגג שנה להבראתו

  פרישר גוטמן טבע ביום שבת לפני שבועיים בחוף לא מוכרז ליד עתלית, שם חגג עם בני משפחה וחברים קרובים את "יום ההולדת מחדש" שלו - שנה מהיום שבו גילה שאינו חולה בסרטן.

   

  הוא פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה מחוסר הכרה וללא דופק, תוך ביצוע פעולות החייאה. בבית החולים הצליחו להשיב לו את הדופק אך מצבו נותר קשה מאוד, ולאחר שנאבקו על חייו במשך יותר מיממה - הודיעו הרופאים כי מיצו את היכולות הטיפוליות. זמן קצר לאחר מכן הודיעו על מותו.

   

  לאחר קביעת מותו נעתר בן זוגו, ינאי פרישר גוטמן, לפניית מתאמת ההשתלות ומסר את הסכמת המשפחה לתרומת האיברים. פרישר גוטמן הובא למנוחות ביום ג' לפני כשבוע וחצי בבית העלמין אזרחי "מנוחת עולם" בנתניה. לבקשת משפחתו, הגיעו המלווים בלבוש לבן וכיבדו את זכרו בפרחים לבנים. הוא הותיר אחריו בעל, ינאי, ובן.


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים