שתף קטע נבחר

"התעקשנו שחברת נטפים תשאר בישראל"

עסקת ענק לישראל: יו"ר ההנהלה הכלכלית של קיבוץ חצרים אומר בריאיון ל-ynet כי היה לו ברור שעסקת מקסיכם-נטפים מותנית בהשארת הפעילות בישראל. עוד הוא אומר כי "כל חברי הקיבוץ ייהנו מהעסקה באופן אישי". ועל קריסת מניית טבע: "בעסקים אי אפשר לדעת היום מה יהיה מחר"

"חצרים תעשה כסף יפה, היא עשתה גם בעבר". את הדברים האלה אומר הבוקר (ב') בגאווה לאולפן ynet יו"ר ההנהלה הכלכלית של קיבוץ חצרים צביקה ברקאי בעקבות עסקת הענק עם מקסיכם (Mexichem). החברה המקסיקנית רוכשת את השליטה בחברת נטפים לפי שווי של 1.895 מיליארד דולר.  

 

"נטפים זו חברת ההשקיה המובילה בעולם זה חמישים שנה, היא הוקמה בקיבוץ חצרים ב-1965, השיטה הומצאה בחצרים", אומר בגאווה ברקאי. "החברה התפתחה בשנים האחרונות בכל העולם, היום היא החברה המובילה עם קרוב ל-900 מיליון דולר מכירות ביותר מ-110 מדינות. חצרים היה הקיבוץ המייסד, בהמשך צורפו עוד שני קיבוצים - מגל ויפתח. בהמשך נכנסו קרנות השקעות לעזור לחברה לצמוח. בעסקה הנוכחית הגענו לשותפות עם שותף אסטרטגי, חברת מקסיכם".

 

 (צילום: מאיר אזולאי) (צילום: מאיר אזולאי)
(צילום: מאיר אזולאי)

 

כמה כסף יכניס הקיבוץ?

"חצרים תעשה כסף יפה, היא עשתה גם בעבר. קיבוץ חצרים הוא קיבוץ שיתופי שדואג לכל אורך השנים לרווחת החברים שלו ובמקביל מפתח עסקים חדשים מהכספים שהוא מצליח לעשות מנטפים ומעסקים אחרים. נמשיך להתנהל באחריות תוך דאגה לקהילה ולרווחת החברים ולעתיד של העסקים של הקיבוץ. חצרים ירוויח מהעסקה הזאת קצת יותר מ-200 מיליון דולר".

 

אנחנו מסתכלים על הטרגדיה של חברת טבע, התרסקות בתוך שלושה ימים. זה יכול לקרות גם לכם?

"בעסקים אי אפשר לדעת היום מה יהיה מחר, אבל לאורך השנים דאגנו להתנהל מאוד באחריות. גם במקרה הזה נהגנו מאוד באחריות. במקרה הזה נוכח גובה העסקה החלטנו למכור קצת יותר אבל עדיין להישאר עם כעשרים אחוז. אנחנו מאמינים שהחברה הזאת יכולה לצמוח ושאנחנו שמה, כחלק מבעלי המניות, יודעים להבטיח גם את עתיד החברה.

 

"מה שקרה לטבע זה באמת משהו לא טוב ועצוב לכל מדינת ישראל. זו מניה, אולי אחד המותגים הגדולים של ישראל, כמו נטפים או אפילו יותר מזה. אני מקווה שהם יצליחו להתאושש. אנחנו יכולים ללמוד מהדברים האלה. נמשיך להתנהל באחריות, גם בנושא נטפים וגם בעניין קיבוץ חצרים".

 

מה הדבר הראשון שעושים עם 200 מיליון דולר? משפצים את חדר האוכל?

"אנחנו לא עוסקים כרגע באיך נחלק את הכסף, אנחנו משקיעים הרבה מאוד בקיבוץ חצרים, גם בבניית בתים".

 

חברי הקיבוץ יחושו את הכסף ביד?

"חברי הקיבוץ גם כן ייהנו כל אחד באופן אישי, בחלקים כאלה ואחרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צביקה ברקאי, יו"ר ההנהלה הכלכלית של קיבוץ חצרים
מומלצים