שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ארגון "מולד" תובע 140 אלף ש' מיאיר נתניהו

  גוף השמאל דורש פיצוי כספי, התנצלות והסרת הפרסומים שבהם כינה אותו בנו של ראש הממשלה "הקרן להשמדת ישראל" ועוד: "הוא ביצע עוולה באופן מתועב, ציני, שפל ומרושע". עורך דינו של נתניהו: "זו תביעת השתקה כוחנית, נהדוף אותה בקלות וננקוט צעדים משפטיים מקבילים"

   

  יאיר נתניהו (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
  יאיר נתניהו(צילום: יובל חן)

  ארגון השמאל "מולד" הגיש היום (ג') תביעת לשון הרע נגד בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, ובמסגרתה דרש ממנו פיצוי של 140 אלף שקל וכן לפרסם התנצלות ולמחוק את הפוסט שהעלה בגנותו בדף הפייסבוק שלו.

   

  בתביעה, שהגישו עורכי הדין יובל יועז ודורון ברקת לבית משפט השלום בתל אביב, נכתב כי נתניהו, שהשתמש בחשבון פייסבוק בשם יאיר הון, "ביצע עוולה כלפי התובעת באופן מתועב, ציני, שפל, מרושע וחסר עכבות, מתוך מטרתו לנסות לבייש את התובעת, 'לשפוך את דמה', לפגוע בתדמיתה ובשמה הטוב, לחבל בפעילותה ולהלבין את פניה ברבים באמצעות פרסום כזבים מכוערים שאין בהם שמץ של אמת".

   

  בהמשך ציינו עורכי הדין כי נתניהו בן ה-26 פעל באופן אובססיבי לפגוע ב"מולד" ולרמוס את שמו בפומבי מתוך "זדון ורשעות לשמה, כאשר בין היתר ביצע הנתבע שימוש ציני ואכזרי במעמדו הציבורי הרם כבנו של ראש ממשלת ישראל במטרה להסית את הציבור נגד התובעת ולבזותה".

   

  עו"ד יוסי כהן, בא כוחו של יאיר נתניהו, מסר בתגובה: "גוף המתיימר להיות ליברלי ופלורליסטי, תחילה השמיץ את בנו של ראש הממשלה, וכעת פועל באמצעות תביעת השתקה כוחנית כדי למנוע מיאיר נתניהו את זכות התגובה. אנו נהדוף בקלות את התביעה ההזויה הזאת, וכמובן ננקוט צעדים משפטיים מקבילים".

   (באדיבות ארגון ייראה) (באדיבות ארגון ייראה)
   

  הבסיס לתביעה הוא תגובה שפרסם נתניהו בעמוד "שישים ואחת" של מולד לפוסט שהעלה הארגון שכותרתו "5 עובדות על יאיר נתניהו, הילד של כולנו". לטענת מולד זהו פוסט לגיטימי ששם דגש על "המעמסה שמטיל אורח חייו על הקופה הציבורית".

   

  בתגובה שהעלה נתניהו ב-30 ביולי כתב: "הי 61. אני לא אתייחס לכל השקרים וההשמצות. כמה נחמד אבל שהצד שלכם תמיד מבלבל את המוח על הסתה, דמוניזציה, רצח אופי וחציית קוים אדומים. מה עם איזה תחקיר על מקורות המימון השונים והמשונים (והזרים) של המפעילים של הדף ההזוי הזה? מה עם איזה תחקיר על ה'בן של כולנו' של רה"מ שרון שנכנס לכלא?

   

  "מה עם איזה תחקיר על 'הבן של כולנו' של רה"מ אולמרט, יחסיו המעניינים עם פלסטיני והמשמעויות לביטחון המדינה? או 'הבן של כולנו' של ראש הממשלה פרס שהרג חייל בפליטת כדור והנושא הוצנע? ברוח ימים אלו יש לי מסר לכל חברי הקרן להשמדת ישראל וגרורותיהם". הוא חתם את התגובה באימוג'י של אצבע משולשת וצואה.

   

  במולד ציינו כי בין הפרסומים שהוציאו את דיבתם נמצאים הביטוי "הקרן להשמדת ישראל", שימוש במילה "גרורותיהם" והקביעה שמדובר בארגון "אנטי ציוני". במולד אף ציינו כי בניגוד לטענת נתניהו, הם אינם זוכים למימון מהאיחוד האירופי.

   

  עורכי הדין מציינים כי לפני שהגישו את תביעתם לבית המשפט הם פנו לבאי כוחו של נתניהו בניסיון לפתור את הסכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט, אולם לא קיבלו התייחסות להצעתם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים