שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ריבלין: "מחזק את שומרי הסף, מקווה שיעשו עבודתם בענייניות"
  בטקס שבו הוענקו תעודות הוקרה לניצב במשטרה ולעובדת במרכז בריאות הנפש על תרומה לטוהר המידות, הדגיש הנשיא ריבלין: "אזרח שנחשף לפגיעה בטוהר המידות עלול לאבד אמון במדינה". שרת המשפטים: "אתן את כל הגיבוי הדרוש כדי לאפשר לאמת שלהם להישמע"

   

   

  הנשיא ריבלין בטקס, היום    (צילום: אבי קנר, לע"מ)

  הנשיא ריבלין בטקס, היום    (צילום: אבי קנר, לע"מ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  ניצב משנה אפרים ארליך ושלומית בוסקילה, עובדת במרכז לבריאות הנפש בטירת כרמל, קיבלו היום (ד') תעודות הוקרה על תרומה לטוהר המידות במוסדות הציבור בישראל בבית הנשיא בירושלים. בטקס השתתפו נשיא המדינה ראובן ריבלין ושרת המשפטים איילת שקד.  

   

  ארליך זכה בתעודה בזכות פועלו נגד פגיעה בטוהר המידות במשטרה. פעולותיו הובילו להקמת ועדת חקירה שמסקנותיה הובילו לבדק בית ולתיקון ליקויים בהתנהלות משטרת ישראל. בוסקילה דיווחה על מעשים חמורים של אנשי צוות כלפי מטופלים במרכז שבו הועסקה. פעולותיה הובילו לחשיפת פרשת התעללות במטופלים חסרי ישע ולמיצוי הדין עם האשמים.

   

  הוקרה בבית הנשיא (צילום: מארק ניימן/ לע"מ) (צילום: מארק ניימן/ לע
  הוקרה בבית הנשיא(צילום: מארק ניימן/ לע"מ)

   (צילום: מארק ניימן/ לע"מ) (צילום: מארק ניימן/ לע
  (צילום: מארק ניימן/ לע"מ)

  הנשיא שיבח את השניים: "אזרח שנחשף להפרת זכויות, לגזל הרבים, לפגיעה בטוהר המידות בשירות הציבור, עלול לאבד את אמונו במדינה ובמוסדותיה. עמוד התווך שעליו בנויים מוסדות הציבור והשלטון הוא אמון הציבור, ואמון זה נשען על טוהר המידות של עובדי הציבור ושל שומרי הסף, ודאגתם לאינטרס הציבורי ולציבור שהם שלוחיו".

   

  עוד הוסיף: "מי שהוריו המבוגרים שוהים בבית אבות, רוצה להאמין שעובדי בית האבות פועלים לטובת ההורים המבוגרים שלו ולא פוגעים בהם, ושמנהליהם עומדים על המשמר ולא עומדים מנגד. מי שמגיש תכניות בנייה לעירייה רוצה להאמין שאין צורך במתת, בשוחד, בבקשיש לפקיד או לאיש ציבור כדי לזכות לאישורם. מי שניגש לתחנת המשטרה להתלונן חייב לדעת שהחוקרים עושים את מלאכתם נאמנה, ובלבם חקוק הפסוק 'צדק צדק תרדוף'."

   

  שרת המשפטים שקד אמרה: "חושפי שחיתויות הם נשמת אפו של המאבק לשמירת אופייה הדמוקרטי של מדינת ישראל. אתן את כל הגיבוי הדרוש כדי לאפשר לאמת שלהם להישמע. ניקיון יסודי אינו יכול להגיע על ידי טאטוא מתחת לשטיח, ערכי שקיפות וטוהר המידות מהווים חלק בלתי נפרד מקיומו של משטר דמוקרטי בריא, חזק ותקין.

   

  "בתקופה האחרונה אני מוצאת עצמי נאלצת להזכיר שתי עובדות בסיסיות: ראשית, לכל אדם, גם אם הוא נבחר ציבור, ויהיה זה גם הבכיר ביותר, עומדת חזקת החפות - עד שיוכח אחרת. שנית, ראשי אכיפת החוק במשרדי הם אנשים ישרים כמו סרגל, שרק האמת והראיות הם נר לרגליהם".

   

  בסוף דבריו אמר הנשיא: "רבים הם הפועלים למען טוהר המידות. אני רוצה לחזק את ידי שומרי הסף של מדינת ישראל, מבקר המדינה על עובדיו הנאמנים והמסורים, היועץ המשפטי ופרקליטות המדינה, המשטרה ולחוקריה, ולאחל ולקוות שיעשו את עבודתם בענייניות, ביסודיות וללא משוא פנים".

   

  מבקר המדינה יוסף שפירא אמר באירוע: "ההגנה על חושפי השחיתות היא אבן יסוד בהגנה על טוהר המידות של השירות הציבורי. לא אחת מתברר, למפרע, שללא אותם אנשי מידות - חושפי השחיתות, לא ניתן היה לגלות את מעשי השחיתות ולהגן על האינטרס הציבורי. הכותרות של החודשים האחרונים אינן מותירות מקום לספק בדבר החשיבות בעידוד ההגנה על טוהר המידות וחיזוק ההגנה על חושפי השחיתות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים