שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מזעזע: מבריח הטביע כ-50 מהגרים ליד תימן
  מבריח אילץ עשרות מהגרים מסומליה ואתיופיה לקפוץ לים לאחר שהבחין ב"רשויות". 29 טבעו למוות ונקברו בחוף ו-22 נעדרים: "לא אנושי"

  גופת מהגר בלוב (ארכיון) (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  גופת מהגר בלוב (ארכיון)(צילום: EPA)

  קרוב ל-50 מהגרים מסומליה ואתיופיה "הוטבעו בכוונה" על ידי מבריח שאילץ אותם לקפוץ לים בסמוך לחופי תימן. כך מסרה היום (יום ד') סוכנות ההגירה של האו"ם ואמרה שמדובר באירוע "מדהים ולא אנושי".

   

  עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

   

  עובדים של ארגון ההגירה הבינלאומי (IOM) מצאו את קבריהם של 29 מהמהגרים שטבעו למוות בחוף בעיר שאבווה במהלך סיור שגרתי, נמסר בהודעת הארגון. המהגרים המתים נקברו על ידי אלה ששרדו. לפי ארגון ההגירה הבינלאומי 22 מהגרים שנאלצו לקפוץ למים עדיין נעדרים. גילם הממוצע של הנוסעים בסירה, לפי הארגון, היה בסביבות 16.

   

  (ארכיון) (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  (ארכיון)(צילום: EPA)
  אזור השיט הצר בין קרן אפריקה לבין תימן נחשב ליעד הגירה פופולרי למרות מלחמת האזרחים המתמשכת בתימן. המהגרים שמגיעים לתימן מנסים להמשיך לעבר מדינות המפרץ הפרסי העשירות.

   

  "המבריח כבר שב לסומליה להמשיך בעסקיו"

  בהודעה של ארגון ההגירה הבינלאומי נמסר שיותר מ-120 מהגרים אולצו לקפוץ הבוקר למים עם התקרבותם לחופי תימן. "הניצולים אמרו לעמיתים שלנו בחוף שהמבריח דחף אותם לים כשראה אנשים שנראים כמו הרשויות ליד החוף", אמר לורן דה בואק, ראש משימת ארגון ההגירה הבינלאומי בתימן. "הם גם אמרו לנו שהמבריח כבר שב לסומליה להמשיך בעסקים שלו ולאסוף עוד מהגרים כדי להביאם לתימן באותו נתיב".

   

  אנשי ארגון IOM סיפקו סיוע ל-27 מהגרים ששרדו את השהייה במים ונותרו באזור החוף ואילו מהגרים אחרים ששרדו עזבו את המקום. דה בואק אמר שהסבל של המהגרים עצום במהלך מסעם, בייחוד בעונת הרוחות הנוכחית באוקיינוס ההודי. "יותר מדי אנשים צעירים משלמים למבריחים עם תקוות שווא לעתיד טוב יותר", הוא אמר.

   

  (ארכיון) (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  (ארכיון)(צילום: EPA)

  ארגון ההגירה הבינלאומי מסר שכ-55 אלף מהגרים עזבו את מדינות קרן אפריקה לעבר תימן מאז חודש ינואר, רובם הגדול מסומליה ואתיופיה. שליש מהם הן נשים על פי ההערכות.

   

  פגיעים וחשופים להתעללויות

  למרות הלחימה העזה בתימן, המהגרים האפריקנים ממשיכים להגיע למדינה מוכת הקרבות שבה אין ממשלה מרכזית סמכותית שתמנע מהם להמשיך הלאה במסעם. ברוב המקרים המהגרים פגיעים וחשופים להתעללויות מצד כנופיות סוחרים בבני אדם שחמושות בנשק וקשורות לארגונים מזוינים שמעורבים במלחמת האזרחים בתימן.

   

  בחודש מרס האשימה ממשלת סומליה את הקואליציה הערבית בראשות סעודיה בתקיפה של סירה בתימן שבה נהרגו לפחות 42 פליטים סומלים לחופי המדינה. סומלים רבים נואשים ורוצים לברוח משנים של כאוס בביתם שלוו בתקיפות קטלניות של ארגון הטרור "א-שבאב" ובצורת קטלנית. גם באתיופיה עזבו רבים את בתיהם לאחר חודשים של הפגנות אנטי-ממשלתיות קטלניות ועשרה חודשים של מצב חירום במדינה.

   

  יותר מ-111,500 מהגרים הגיעו לחופי תימן בשנה שעברה, נתון גבוה יותר משנה קודם לכן, אז הגיעו למדינה בסביבות מאה אלף מהגרים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים