שתף קטע נבחר

פרויקט הנגב של מעצב שמלת ירושלים של רגב

אחרי שהדהים את עולם האופנה עם שמלת "ירושלים של זהב" של שרת התרבות, המעצב אביעד אריק הרמן עסוק בפרויקט חדש: שמלה שיצר עם נשים בדואיות המשלבת רקמה מסורתית. היא תוצג בשבוע הבא בניו יורק

  

מרגב לנגב: אביעד אריק הרמן, מעצב האופנה ששמלת ירושלים של זהב שתפר לשרה מירי רגב לפסטיבל קאן הסעירה את המדינה, כבר עסוק בפרויקט הבא שלו, והפעם מדובר בהעצמת הקהילה הבדואית.

אלסנע והרמן (בחולצה הלבנה). "עמדנו במשימה" (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
אלסנע והרמן (בחולצה הלבנה). "עמדנו במשימה"(צילום: חיים הורנשטיין)

בעוד שלושה שבועות, במהלך שבוע האופנה בניו־יורק, תתקיים תצוגה מיוחדת שנועדה לגייס תרומות עבור תנועת "אור" שמעודדת התיישבות בנגב ובגליל. אנשיה פנו להרמן כדי שייצור שמלה שתעביר מסר ברוח התנועה. המעצב החליט לשתף פעולה עם נשים בדואיות מלקייה השותפות ב"רקמת המדבר" - פרויקט שנועד לפתח את מיומנויות הרקמה הבדואית המסורתית ומאפשר לנשות הקהילה להתפרנס.

השרה רגב עם שמלת ירושלים של הרמן. סחפה את הרשת (צילום: AFP) (צילום: AFP)
השרה רגב עם שמלת ירושלים של הרמן. סחפה את הרשת(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

השמלה של הרמן תסגור את תצוגת האופנה שתתקיים בשדרה החמישית במנהטן. המעצב מתן שקד יציג את הליין המרכזי, ואריק הרמן את שמלת הפינאלה - יצירה מורכבת שמשלבת בד שקוף, קרינולינה ורקמה עדינה במיוחד בגוונים של אדום, הצבע האופייני של מסורת הרקמה הבדואית. לשמלה מתלווה צעיף משי בצבעי מדבר המדמה סופת חול.

 

אתמול הגיע הרמן ליישוב לקיה שבנגב כדי לאסוף את הבד הרקום שיצרו הנשים הבדואיות. "השמלה הזו היא עולם חדש. אני מנסה להראות דרכה את מה שהנגב מייצג. מדובר ביצירה משותפת לנשים מרקעים שונים", אמר הרמן.

 

"אמרתי לו שלוקח לנו שישה חודשים לרקום שמלה אחת", סיפרה נעמה אלסנע, מנהלת עמותת "רקמת המדבר". "אביעד נתן לנו הנחיות איך לעצב את השמלה, באיזה בד להשתמש ובאילו חוטים. הבנות אמרו לי 'נעמה, לא תצליחי'. אבל אחרי שחילקנו את העבודה בינינו, עמדנו במשימה".

 

מנכ"ל תנועת "אור" רוני פלמר והסמנכ"ל אופיר פישר מוסיפים: "חשבנו שיהיה נכון, דווקא בשבוע האופנה בניו־יורק, להוכיח שיש עשייה אחרת, שמחברת בין אוכלוסיות שונות, ולרקום ביחד בדים וחלומות שמייצרים אהבה ותקווה".

 

ב-6.9 תקיים "תנועת אור" לראשונה תצוגת אופנה בניו-יורק במסגרת שבוע האופנה, שיהווה אירוע התרמה לפעילות התנועה בנגב ובגליל. עד כה סייעה התנועה למעל40 אלף משפחות לעבור לנגב ולגליל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
אלסנע והרמן
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים