שתף קטע נבחר

סקר: רוב הישראלים בעד אימוץ למשפחות חד מיניות

לאחר שספג ביקורת ציבורית קשה, יזם משרד הרווחה סקר שבחן את עמדות הציבור בנוגע לאישור אימוץ לזוגות חד מיניים. בין הממצאים: 74% סבורים כי טובת הילד היא הקריטריון המרכזי, ולא סוג המשפחה. 60% בעד אימוץ לחד מיניים. בקהילת הלהט"ב לא הופתעו מהממצאים: "רוב הציבור תומך בנו"

 

 

60% מהישראלים תומכים במתן אפשרות לזוגות חד מיניים לאמץ ילדים. כך עולה מסקר שפורסם הבוקר (ה') ונערך לבקשת משרד העבודה והרווחה. מהסקר עולה עוד כי 74% השיבו כי לדעתם הקריטריון העיקרי לאימוץ הוא טובת הילד - זאת לעומת 22% אשר סבורים כי הקריטריון העיקרי צריך להיות דווקא סוג המשפחה.

 

את הסקר ערך מכון "מדגם", על רקע הסערה לאחר שבחודש שעבר הודיעה המדינה לבג"ץ כי היא לא תתיר לזוגות חד מיניים לאמץ בטענה שהדבר עלול להוות פגיעה בילדים עצמם. על פי ההודעה, שמבוססת על העמדה שגיבשו משרד המשפטים ומשרד הרווחה, "עמדת גורמי המקצוע בשירות למען הילד מצדדים לעת הזו בשימור המצב הקיים, ביחס לעדיפות באימוץ הניתנת לזוג שהם גבר ואישה, בשים לב למציאות בחברה הישראלית והקושי שעלול להיות כרוך בכך ביחס לילד הנמסר לאימוץ".

 "רוב הציבור תומך בנו". הפגנת הלהט"ב בחודש שעבר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"רוב הציבור תומך בנו". הפגנת הלהט"ב בחודש שעבר(צילום: מוטי קמחי)

הסקר, שבו השתתפו 832 נשאלים, משרטט תמונת מצב הפוכה מהעמדה שהציגה המדינה בפני בג"ץ לפני יותר משלושה שבועות, ולפיה עוד לא בשלו התנאים לאישור אימוץ עבור משפחות חד מיניות בחברה הישראלית. אחד הנתונים המרכזיים שעולים מן הסקר הוא שיעור התמיכה הגבוה לו זוכה קהילת הלהט"ב בכלל, ובפרט זכותם של זוגות חד מיניים לאמץ ילדים.

 

60% מהנשאלים השיבו כי הם בעד אימוץ לזוגות חד מיניים, לעומת 33% המתנגדים לכך. עוד עולה מהסקר כי63% משוכנעים כי אין קשר בין סוג המשפחה לבין היכולת להעניק לילדים חום ואהבה, כמו גם חינוך טוב, כלים להתמודדות עם בעיות, ביטחון וקבלת הסביבה את הילד. לעומתם, 33% השיבו כי משפחות של גבר ואישה יעניקו לילדים יותר לעומת משפחות חד מיניות.

 

נראה כי בקהילה הגאה לא היו מופתעים מממצאי הסקר. "חבל שמשרד הרווחה נאלץ להזמין מחקר כדי ללמוד את מה שכבר ידוע וברור לכולם זה שנים", אומר עודד פריד, ראש פורום המדיניות הציבורית באגודת הלהט"ב. "התירוצים המגוחכים שמשפחה גאה נתפסת בחברה הישראלית כחריגה ושהישראלים הם שמרנים התנפצו לרסיסים כש-60% מהציבור הביע בסקר תמיכה ברורה במתן האפשרות לזוגות חד מיניים לאמץ. המחקר הזה מצטרף לשורה של סקרים ומחקרים אחרים המצביעים כי רוב הציבור בישראל תומך בשוויון זכויות לקהילה הגאה".

 

תשובת המדינה לבג"ץ בחודש שעבר גררה גל מחאות מצד הקהילה הלהט"בית ותומכיה, ובשיאו נערכה הפגנה בקריית הממשלה בתל אביב שבה השתתפו אלפי בני אדם בקריאה לשוויון בזכות לאימוץ. בעקבות הסערה הגדולה, הודיע שר הרווחה חיים כץ כי יבקש מבג"ץ "ארכה לטובת בחינה מחודשת של סוגיית האימוץ על ידי זוגות חד-מיניים, כך שגורמי המקצוע יבחנו את הנושא מחדש ויביאו בחשבון את כלל השיקולים שעומדים על הפרק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מחאת הקהילה הגאה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים