שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חברות כרטיסי האשראי: חוב הלקוחות גדל וההכנסות בהתאם
  החוב בגין הלוואות שנטלנו מחברות כרטיסי האשראי זינק בתוך שנה ביותר מ-23%, לסכום של 11.2 מיליארד שקל. ציבור הלקוחות גיהץ במחצית הראשונה של השנה 147 מיליארד שקל וסך העמלות שגרפו חברות האשראי הסתכם ב-2.1 מיליארד שקל

  ממשיכים לגהץ ולצרוך אשראי: הכנסות חברות כרטיסי האשראי במחצית הראשונה של 2017 הסתכמו ב-2.4 מיליארד שקל, גידול של כ-8% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, כך עולה מסיכום הדו"חות הכספיים של החברות שפורסמו השבוע.

   

  ישראכרט, לאומי קארד, כאל ואמריקן אקספרס גבו בששת החודשים הראשונים של השנה עמלות בסך מצטבר של 2.1 מיליארד שקל, מתוכם 919 מיליון שקל מהלקוחות שמחזיקים כרטיס אשראי והשאר מבתי העסק.

   

  נכון לסוף חודש יוני 2017 עמד מספר הכרטיסים התקפים על 10.12 מיליון, כאשר סך הרכישות שביצעו הלקוחות בכרטיסים במהלך ששת החודשים הראשונים של השנה עמד על 147 מיליארד שקל, גידול של כ-8% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

   

   (צילום: Gettyimages)
  (צילום: Gettyimages)

  הציבור הישראלי ממשיך להשתעבד להלוואות ויתרת החוב של אנשים פרטיים (להבדיל מבתי עסק) לחברות כרטיסי האשראי גדלה מתחילת השנה ביותר מ-11% לסכום של כ-11.2 מיליארד שקל. בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד מדובר בזינוק של יותר מ-23% בהיקף החובות, כאשר הריבית הממוצעת על האשראי נעה בין 6.1% (בלאומי קארד) לבין 10.9% (בכאל).

   

  ההכנסות עלו

  על פי נתוני ישראכרט, בניהולו של רון וקסלר, היקפי הרכישות בחציון הראשון הגיע ל- 70.2 מיליארד שקל, גידול של 75 מיליון שקל בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. מספר הכרטיסים שהחזיקו לקוחות החברה, נכון לסוף חודש יוני, עמד על 4.96 מיליון שקל כאשר החברה גבתה בששת החודשים הראשונים של השנה עמלות בסכום של 360 מיליון שקל ממחזיקי הכרטיסים ו-597 מיליון שקל מבתי העסק. הנתונים כוללים גם את חברת הבת מחזיקת המותג אמריקן אקספרס.

   

  יתרת האשראי לאנשים פרטיים עמדה בסוף חודש יוני על כ-2.4 מיליארד שקל, גידול של 11% מתחילת השנה ו-23% בהשוואה לאשתקד, כאשר הריבית הממוצעת עומדת על 8.2%.

   

  היקפי הרכישות בלאומי קארד הסתכמו בכ-39 מיליארד שקל, גידול של כ- 8.9% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, כאשר מספר הכרטיסים נכון לחודש יוני עמד על 2.61 מיליון שקל.

   

  החברה גבתה במחצית השנה הראשונה עמלות בסכום של 351 מיליון שקל מבתי עסק ו-279 מיליון שקל ממחזיקי הכרטיסים.

   

  יתרת האשראי לאנשים פרטיים הסתכמה בסוף יוני בכ-5.1 מיליארד שקל גידול של כ-14% בהשוואה לסוף שנת 2016, וגידול של כ-29% בהשוואה ליוני 2016, כאשר הריבית הממוצעת עומדת על 6.1%.

   

  לאומי קארד, בניהולו של רון פאינרו, רשמה במחצית רווח נקי של 93 מיליון שקל (בניטרול מענק לעובדים בגין מכירת מניות ויזה אירופה), קיטון של כ-2% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

   

  היקפי הרכישות של לקוחות כאל, המחזיקים ב-2.55 מיליון כרטיסי אשראי, הסתכמו במחצית הראשונה ב-38.2 מיליארד שקל, גידול של 10% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. החברה גבתה מבתי עסק עמלות בסכום של 235 מיליון שקל וממחזיקי הכרטיסים גבתה 280 מיליון שקל.

   

  רון וקסלר (מימין) ישראכרט, רון פיאנרו לאומי קארד, דורון ספיר כאל
  רון וקסלר (מימין) ישראכרט, רון פיאנרו לאומי קארד, דורון ספיר כאל

  נכון לסוף יוני, הסתכם תיק האשראי החוץ בנקאי שהעמידה החברה ישירות ללקוחותיה ב-3.88 מיליארד שקל, גידול של 8% מתחילת השנה וכמעט 22% בהשוואה ליוני 2016. כאל גובה את הריבית הממוצעת הגבוהה ביותר מבין חברות האשראי והיא עמדה על 10.9%.

   

  כאל, בניהולו של דורון ספיר, סיימה את המחצית הראשונה של שנת 2017 הסתיימה עם רווח נקי של 105 מיליון שקל, עליה של כ-8.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הכנסות החברה הסתכמו במחצית הראשונה של השנה, ב-732 מיליון שקל, גידול של 12%.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חברות כרטיסי האשראי: חוב הלקוחות גדל וההכנסות בהתאם"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים