שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עיתון חדש לש"ס: "יותר מאופק, יותר מקצועי"

  המפלגה איבדה שליטה על "יום ליום" הוותיק והיו"ר דרעי הקים את "הדרך", שכמו קודמו יפעל תחת פיקוח רבנים שיאשרו את התכנים. עורך המשנה באולפן ynet: "נשים לא אמורות להיות בעיתון. זה נעשה מתוך כבוד ולא מתוך הדרה"

   

   

  "יום ליום" - OUT, הכירו את "הדרך": תנועת ש"ס השיקה הבוקר (יום ה') עיתון חדש שייתן ביטוי בולט לפעילות הפוליטית והפרלמנטרית של המפלגה ולהשקפת העולם הדתית של מנהיגיה. "הדרך" יחליף את שופרם והמיתולוגי של ש"ס והרב עובדיה יוסף, "יום ליום", הפועל מזה 23 שנה, לאחר שהתנועה איבדה את השליטה בו ואת ההשפעה על תכניו.

   

  כבר בגיליון הראשון של העיתון החדש, שהופץ היום באלפי עותקים לדוכנים ולמנויים, התקבלה החלטת מערכתית שנויה במחלוקת: מעמודי החדשות בולטת בהיעדרה (שלא במפתיע) התייחסות כלשהי לחקירתם השבוע במשך שעות ארוכות של יו"ר ש"ס, אריה דרעי, ושל רעייתו יפה, בחשד לביצוע עבירות של טוהר המידות.

   

  עורך המשנה של "הדרך", אשר מדינה, מתעקש בראיון לאולפן ynet כי אין זה קשור לזהות החשודים: "ביומון חרדי אתה לא תראה שום אלמנטים פליליים. אפילו על חקירות נתניהו כמעט לא תמצא פה משהו". עם זאת הוסיף: "אם נצטרך גיבוי למהלכים של דרעי או אם נחוש רדיפה - הדברים יקבלו ביטוי. ייכתב פה לא מעט על הרדיפה התקשורתית שאנחנו מרגישים שנוהגים כלפי ש"ס בכל התחומים".

   

  מדינה מצהיר כי "הדרך" - שבשלב זה יוצא לאור כשבועון ובהמשך יהפוך ליומי - לא יהיה "דרעיתון" בוטה, אלא "הרבה יותר מאופק, יותר מקצועי, הרבה יותר עיתון חדשותי ובעיקר גם ביטאון של בני תורה". הוא ציין כי בגיליון הראשון לא הופיעו תמונותיהם של המנהיגים הרוחניים או הפוליטיים של ש"ס, כפי שנהג לעשות "יום ליום" – וכך יהיה גם בהמשך.

   

  במועצת חכמי התורה מייחסים חשיבות רבה, כמעט דתית, להפצת "הדרך": נשיאה, הרב שלום כהן, יורשו של הרב עובדיה יוסף, התיר לדרעי להכריז על הקמת העיתון בערב צום ט' באב – ימים שבהם נהוג שלא לחדש או להשיק פרויקטים מעין זה, ובנוסף הוא פסק כי מצווה לרכוש מנוי עליו מכספים המיועדים לצדקה – במקום למוסרם לעניים.

   

  כמו עיתונים חרדים אחרים, "הדרך" לא יפרסם כלל תמונות של נשים, ויפעל תחת פיקוח רבנים – "ועדה רוחנית" המאשרת את התכנים. העיתון פונה, אפוא, בעיקר ל"בני תורה" – תלמידי ישיבות ואברכי כוללים – ופחות לציבור המצביעים המסורתי של ש"ס. עורך המשנה אשר מדינה אמר: "יש את הקו הרוחני ולא נחרוג ממנו. נשים לא אמורות להיות בעיתון. זה ממש לא נגדן, אלא נעשה מתוך כבוד ולא מתוך הדרה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים