שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  8 שנים לרצח בברנוער: הנשיא ריבלין ביקר במרכז הגאה בת"א
  נשיא המדינה וראש העיר תל אביב חולדאי נפגשו בגן מאיר עם ראשי הקהילה הגאה. "אתם חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית, איזו דרך ארוכה עברנו", אמר ריבלין. יו"ר המרכז: "ביקורו של האזרח מספר 1 במוסד הרשמי של הקהילה הגאה מהווה סוג של תיקון"

   

   

  הנשיא ריבלין מבקר במרכז הגאה    (צילום: מוטי קמחי, איתי בלומנטל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיע היום (ה') מלווה ברעייתו נחמה למפגש היסטורי עם ראשי קהילת הלהט"ב במרכז הגאה בגן מאיר בתל אביב, לרגל ציון שמונה שנים לאירוע הירי בברנוער, שטרם פוענח. בדיון, שבו השתתפו גם ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, יו"ר האגודה למען הלהט"ב חן אריאלי ואחרים, נידונו הנושאים הבוערים בחיי הקהילה.

  הנשיא ריבלין בגן מאיר, היום (צילום: מוטי קמחי)
  הנשיא ריבלין בגן מאיר, היום(צילום: מוטי קמחי)

  כחלק מההכנות לביקור החגיגי קושט הגן בשעות הבוקר בדגלי ישראל ובדגלי הגאווה. עם הגעתו למקום התקבל הנשיא ריבלין במחיאות כפיים מצד מבקרי הגן המופתעים, והוא הודה להם והשיב בנפנוף ידיים.

   

  במפגש הסגור עם נציגי הקהילה אמר ריבלין: "אני לא יוצר כאן שום תקדים. כשנבחרתי להיות יו"ר הכנסת, הזמנתי נציגים מהקהילה לכנסת על מנת להיפגש, לדבר ולהידבר. הקהילה הגאה היא חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית על כל מרכיביה. איזו דרך ארוכה עברנו מאז שנות ה-80".

   

   

  הנשיא הוסיף וציין כי כי חברי הקהילה נאלצים להתמודד עם אתגרים ומחלוקות: "אסור לנו להתייאש חס וחלילה. יש מחלוקות הקושרות את החברה כולה ועליהן צריכים להיאבק, על דמות החברה. כל אחד על פי אמונתו. עלינו להביט במדינתנו, שהיא המדינה של כולנו, של כל אחד ואחד מאיתנו, להסתכל עליה בלי להתייאש ולהיאבק כולנו, כל אחד על פי אמונתו, על דמותה". הנשיא הדגיש: "בואו נקיים את הדיון, בואו נלבן את המחלוקת מתוך כבוד הדדי אחד לשני.

   

  "כולי תקווה שמדינת ישראל על מוסדותיה תדע לנהוג באחריות בקבלת ההחלטות ובצורה שלא תדיר או תשלול כל אוכלוסייה, גם במאבק על אותם דברים שבמחלוקת", הבהיר ריבלין וסיכם: "העדפתו של אדם היא העדפתו של אדם, כפי שהוא נולד אליה. כולנו בני אנוש וכולנו, כאשר אנחנו אוהבים, אז אנחנו אוהבים".

   

  ריבלין, רעייתו וחולדאי במפגש עם נציגי הקהילה הגאה
  ריבלין, רעייתו וחולדאי במפגש עם נציגי הקהילה הגאה

  ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, אמר כי "המרכז הגאה שהקמנו בעיר תל אביב-יפו הוא המרכז הראשון בעולם שהוא עירוני. הקמתו של המרכז לא באה בקלות. יש מי שאמרו ויש שעדיין אומרים שאין בו צורך, אבל כל עוד אפליה קיימת יש במקום צורך". 

   

  חולדאי הוסיף: "זה לא מספיק להעיד על עצמך כמאמין בשוויון זכויות או לספר שאתה תומך בזכויות להט"ב. צריך להוציא מדיניות לפועל ולא רק לדבר. לצערי אנחנו רחוקים מלומר שיש שוויון תודעתי ומעשי. לתל אביב-יפו, העיר העברית הראשונה, תפקיד מוביל ברמה החברתית לשמש כמגדלור ערכי לרשויות נוספות בישראל וגם מעבר לים. כשחנכנו את המרכז הגאה, ברכתי הייתה שנגיע ליום שבו לא יהיה בו עוד צורך. אני מייחל ליום שבו זה יהיה המצב במדינת ישראל".

   

  איתי פנקס ארד, חבר מועצת עיריית תל אביב-יפו ויו"ר המרכז הגאה, הוסיף: "בשבועות האחרונים אנחנו עדים לכמה רגעים חשובים ומאתגרים במאבק לשוויון זכויות לקהילת הלהט"ב. דווקא בשל כך ביקורו של האזרח מספר אחת של המדינה במוסד הציבורי הרשמי של הקהילה הגאה בישראל מהווה עבורנו סוג של תיקון". 

  ריבלין עם חן לנגר, שנפצע בירי בברנוער
  ריבלין עם חן לנגר, שנפצע בירי בברנוער

   

   

  "אנו מודים לנשיא על כך שבחר לכבד את הקהילה ועל כך שגם היום הוא מוכיח שבמקום שבו שנאה, דעות קדומות ואלימות מרימות את ראשן - קיימת מנהיגות לאומית שעומדת מולן ומקדמת כבוד, קבלה ושוויון בחברה הישראלית. המסר הזה חייב להיות משותף לכל אזרחי ישראל ובראשם נשיא המדינה".

   

  חן לנגר (29), שבתחילת השבוע פורסם כי ביטוח לאומי סירב להכיר בו כנפגע תאונת עבודה למרות שנפגע באירוע הירי בברנוער, נפגש עם הנשיא וסיפר את סיפורו. הנשיא הבטיח לנסות לעזור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "8 שנים לרצח בברנוער: הנשיא ריבלין ביקר במרכז הגאה בת"א"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים