שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  נעילה בבורסת ת"א: לאחר 7 ימים שליליים - טבע הוסיפה 0.7% לערכה
  ת"א 35 ות"א 125 עלו ב-0.1%, מדד הבנקים התחזק ב-1.3%; פער ארביטראז' שלילי הוריד את מיילן ב-4.3%, הפניקס עלתה ב-2% על רקע הצעת רכישה חדשה

  המסחר נסגר בעליות שערים קלות כאשר מדדי ת"א 35 ות"א 125 הוסיפו 0.2% לערכם, ומדד הבנקים התחזק ב-1.3%. לאחר 7 ימים של ירידות שבהן איבדה טבע כ-43% מערכה, היא חזרה להתחזק ומנייתה הוסיפה 0.7% לערכה. חברת הביטוח הפניקס בלטה לחיוב על רקע הצעת רכישה חדשה - מניית החברה עלתה ב-2%.

   

  מניות מובילות

  נאוויטס פטרוליום של גדעון תדמור מדווחת על קיטון צפוי של כ-68 מיליון שקל בהיקף הוצאות הפיתוח שהעבירה לפני כחודש לטובת פרויקט באקסקין (Buckskin) באזור מפרץ מקסיקו בארה"ב בו היא שותפה. כלומר, חלקה בפיתוח המאגר (18.7%) יעמוד על 111 מיליון דולר במקום 130 מיליון דולר כפי שנקבע מלכתחילה.

   

  לאומי שוקי הון: "המתח הגיאו פוליטי בין ארה"ב וצפון קוריאה מסייע להמשך קיומה של סביבת תשואות נמוכה בעולם. המשך המשבר צפוי לצמצם את פערי התשואה השליליים בין אג"ח ממשלת ישראל לאג"ח ממשלת ארה"ב".

   

  מג'יק, המספקת ומפתחת פלטפורמת פיתוח יישומים ואינטגרציה ופתרונות אינטגרציה עסקיים מבוססי מוביל מדווחת כי בהתאם למדיניות הדיבידנדים שלה, מועצת המנהלים הודיעה על חלוקת דיבידנד חצי שנתי בסכום של 13 סנט למניה, המשקף סכום כולל של 5.9 מיליון דולר, שהם 75% מהרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות.

   

  אליום מדיקל הודיעה כי חתמה, באמצעות חברת הבת אלווטיקס מדיקל (Allevetix), על הסכם לביצוע ניסוי קליני ראשוני בבני אדם עם חברת CBCC מקליפורניה, המתמחה בניסויים קליניים לחברות רב לאומיות, והיא בעלת פעילות בהודו בה מתבצעים חלק גדול מהניסויים של לקוחותיה כולל הניסוי של אליום. החתימה על ההסכם הינו צעד חשוב למימוש תכניות החברה לתחילת ניסויים קליניים בבני אדם לקראת סוף שנת 2017, ומגיע בעקבות עמידה מוצלחת בכל יעדי הניסויים הפרה-קליניים של המערכת.

   

  גיל דטנר, אנליסט תקשורת וקמעונאות בלאומי שוקי הון, בהתייחסות לדוחות סלקום לרבעון השני של 2017: "שוק הסלולר צפוי להישאר מדוכא במשך תקופה

  לא קצרה, אבל בהחלט ניתן לזהות סימנים של התייצבות - וזה גם משהו.בינתיים, שיפור בפעילות הטלוויזיה, גידול עתידי בתמורה מהסכם השיתוף ושיפור ברווחיות של תחום הציוד, יסייעו לקזז את הפגיעה בסלולר. ההמלצה שלנו נשארת על כנה – משקל יתר במחיר יעד של 41 שקל".

   

  רציו פטרוליום הסדירה את הסכם העברת הזכויות במאגר Azinor בים הצפוני, והחליטה לאשר את השתתפותה (באמצעות חברה בשליטתה) בקידוח אקספלורציה בשטח הרישיון Partridge בים הצפוני, בשטח הימי של בריטניה.

    

  ניסיון נוסף לרכישת הפניקס? "כלכליסט" מדווח שקבוצה סינית חדשה, ככל הנראה תאגיד טאהו (Tahoe Invesment Group), מנהלת מגעים לרכישת הפניקס לפי שווי של כ־90% מההון העצמי.

   

  חברת הנדל"ן האמריקאית UIRC ביטלה את ההנפקה שלה בתל אביב ביום חמישי האחרון ותנסה לשוב לשוק ההון הישראלי במתכונת אחרת לקראת ספטמבר. בחברת החיתום של בנק דיסקונט החליטו שלא לפתוח את המעטפות בתום המכרז המוסדי, בגלל רמת הביקושים הנמוכה שהגיעה ל-200 מיליון שקל בלבד. חברת UIRC תכננה לגייס בישראל 100 מיליון דולר (360 מיליון שקל).

   

  כיל דיווחה בסוף השבוע על חוזים לאספקת אשלג מול לקוחותיה בהודו בהיקף מצטבר של 750 אלף טונה לשנה הקרובה, בתמורה כוללת של 180 מיליון דולר. מחיר המכירה שנקבע בחוזים עומד על 240 דולר לטונה אשלג, גבוה בכ-13 דולר לטונה בהשוואה למחיר חוזי האספקה שנחתמו ביולי 2016.

   

  מניית טבע חוזרת לבורסה בת"א פער ארביטראז' שלילי של 1.2%: ביום שישי איבדה טבע באופן זמני את מעמדה כחברה הישראלית בעלת השווי שוק הגבוה ביותר. חברת צ'ק פוינט עלתה לפסגת הדירוג על חשבונה של טבע, אך המנייה חזרה לפסגה (טבע עם שווי שוק של כ-17.8 מיליארד דולר, צ'ק פוינט עם 17.3 מיליארד דולר. ביום חמישי סגרה מניית טבע בת"א רצף של שבעה ימי ירידות, במהלכו נפלה ב-48% (מאז פרסום הדוח בחמישי שעבר חלפו 6 ימים שליליים עם נפילה כוללת של 44%).

    

  ברקע למסחר

  תשואת אג"ח ישראל ל-10 שנים (0327) עומדת הבוקר על 1.825%. תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים עומדת על 2.19%.

   

  בורסת תל אביב פתחה שבוע מסחר חדש, לאחר הנסיגה החדה במדדים בשבוע שחלף - ת"א 35 ירד בחמשת ימי הפעילות האחרונים ב-3.8%, ת"א 125 איבד 3.4%. הדוחות הכספיים ימשיכו לרכז עניין גם בימים הקרובים, וכך עד לסוף החודש, עם חתימת עונת הדוחות של הרבעון השני.

   

  שבוע שלילי הסתיים בשישי גם במדדים המובילים בניו יורק, עם ירידה שבועית של 1.1%-1.5% במדדים המובילים, למרות החזרה לעליות במסחר של שישי - דאו ג'ונס עלה יום האחרון של השבוע ב-0.1%, נאסד"ק עלה ב-.0.6% ו-S&P 500 עלה ב-0.1%.

   

   

   


  פורסם לראשונה 13/08/2017 10:02

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נעילה בבורסת ת"א: לאחר 7 ימים שליליים - טבע הוסיפה 0.7% לערכה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים