שתף קטע נבחר

נתניהו חשף את זהותו של ראש המל"ל הבא

מאיר בן שבת, ראש המרחב הדרומי בשירות הביטחון הכללי, הוא הבחירה של ראש הממשלה לתפקיד ראש המועצה לביטחון לאומי. הוא ייכנס לתפקידו כממלא מקום בעוד יומיים ועדיין לא ברור מתי הוא ימונה לתפקיד כמינוי קבע

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף הבוקר (יום א') בישיבת הממשלה השבועית את זהותו של ראש המועצה לביטחון לאומי הבא. מדובר במאיר בן שבת שעד עתה כיהן בתפקיד בכיר בשירות הביטחון הכללי.

 

"בעוד יומיים יתחיל בתפקידו ראש המל"ל מאיר בן שבת", אמר ראש הממשלה נתניהו. "מאיר עתיר ניסיון ואת כל תפקידיו הוא עשה בהצטיינות. הוא גם מוכר לחברי הקבינט שכבר התנסו בבהירות מחשבתו, פרי ניסיונו פעמים רבות. אנחנו מקבלים אותו בברכה".

 

ההחלטה על מינויו של בן שבת התקבלה על ידי נתניהו לפני כחודשיים. "הוא האיש הנכון במקום הנכון", אמר אז נתניהו על בן שבת. יש לציין כי מדובר עדיין במינוי של ממלא מקום ולא ברור מתי הוא ימונה לתפקיד כמינוי קבע.

 

מאיר בן שבת ()
מאיר בן שבת

בן שבת, יליד 1966, נשוי ואב לארבעה, מכהן בשלוש השנים האחרונות כראש המרחב הדרומי בשירות הביטחון הכללי (מקביל לדרגת אלוף). בתחילה נתניהו מינה את בן שבת, שזוכה להערכה רבה על ידו ומצד שרי הקבינט המדיני-ביטחוני, לממלא מקום מתוך הכוונה להפוך את המינוי לקבוע.

 

בן שבת התגייס לשב"כ ב-1989, מיד עם תום שירותו הסדיר בחטיבת גבעתי בצה"ל. את דרכו כעובד מן השורה החל במרחב-הדרומי של השירות, רכש מומחיות בתחום החמאס ברצועת עזה והיה שותף למרבית הפעולות נגדה בשני העשורים האחרונים. בין השאר, ניהל מטעם השירות את הפעילות במבצע "עופרת יצוקה".

 

במרוצת השנים התקדם בן שבת בסולם הדרגות והתפקידים עד למעמד ראש אגף וחבר מטה בהנהלה הבכירה של השירות. לאורך שנות עבודתו בארגון כיהן במגוון רחב של תפקידי ניהול, באגפי ביצוע ובאגפי מטה. בין היתר עמד בראש שתי חטיבות וכיהן בראשות שלושה אגפים: אגף הסייבר, האגף הארצי לסיכול טרור וריגול ולמחקר ולמדיניות, והמרחב הדרומי.

 

במסגרת תפקידיו הופקד בן שבת על ניהולן של מערכות שכוללות מאות עובדים ומנהלים בתפקידים שונים ובמקצועות מגוונים, ניהל עשרות מבצעים מודיעיניים וסיכוליים, קיים קשרי חוץ ענפים, הקים יחידות, הוביל שינויים מבניים, ניהל תהליכי מחקר וחשיבה אסטרטגית ועסק בעיצוב המדיניות בשורה ארוכה של נושאים.

בן שבת זכה להערכות גבוהות על תפקודו בשלל תפקידיו, לאורך כל שנות עבודתו - הן מצד הנהלת הארגון והן מצד גורמים עמיתים במערכת הביטחונית-מדינית שנחשפו לעבודתו.

 

הוא בוגר תואר ראשון במדעי המדינה באוניברסיטת בר אילן (בהצטיינות), בוגר התכנית לדירקטורים ונושאי משרה בכירים בתאגידים באוניברסיטת תל אביב ובוגר מגוון רחב של קורסים בתחום המודיעין ובתחום הניהול הבכיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים