שתף קטע נבחר

נתניהו על סוריה: "דאעש יוצא, איראן נכנסת"

ראש הממשלה אמר כי ישראל "מתנגדת נחרצות להתבססות הצבאית של איראן וגרורותיה, ובראש ובראשונה חיזבאללה בסוריה, ואנחנו נעשה כל מה שצריך כדי לשמור על ביטחון ישראל". נתניהו אמר את הדברים בעקבות סקירה שערך היום ראש המוסד לשרי הממשלה

  

ראש הממשלה בנימין נתניהו הזהיר הערב (יום א') מפני התפשטות איראנית בסוריה. "היום קיבלנו בממשלה סקירה מראש המוסד על האתגרים הביטחוניים שאנחנו עומדים לפניהם", אמר נתניהו בטקס חתימת הסכם גג באשדוד. "אני אתן תמצית, משפט אחד – דאעש יוצא, איראן נכנסת. פשוט. אנחנו מדברים בעיקר על סוריה".

 

ראש הממשלה הוסיף ואמר כי "המדיניות שלנו ברורה. אנחנו מתנגדים נחרצות להתבססות הצבאית של איראן וגרורותיה, ובראש ובראשונה חיזבאללה בסוריה, ואנחנו נעשה כל מה שצריך כדי לשמור על ביטחון ישראל. כך אנחנו פועלים.

 

"אנחנו שומרים על המדינה ועל גבולותיה. אנחנו מחזקים את צה"ל, מחזקים את כוחות הביטחון כל הזמן, כדי להבטיח את הביטחון. כי קודם כל אנחנו יודעים שכדי לבנות את הארץ וכדי להיבנות בארץ אנחנו צריכים לשמור על הארץ. זה הדבר הראשון".

 

נתניהו בטקס באשדוד, הערב (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
נתניהו בטקס באשדוד, הערב(צילום: אבי רוקח)

ראש המוסד יוסי כהן ערך מוקדם יותר סקירה לשרי הממשלה, שבה הדגיש כי התהליך המרכזי שמתחולל במזרח התיכון הוא התפשטות איראנית באמצעות כוחות איראנים ושלוחות מקומיות בסוריה, לבנון, עיראק ותימן.

 

"במקומות שבהם מצטמצמת נוכחות דאעש איראן פועלת למלא את החלל", אמר כהן, והוסיף כי איראן לא זנחה את שאיפתה להפוך למדינת סף גרעינית. לדברי כהן, הסכם הגרעין בין המעצמות לאיראן רק מגביר מגמה זו ומחזק את התוקפנות האיראנית באזור.

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה ()
מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה
 

תצוגת תכלית של חיזבאללה: "השמדת טנק ישראל" ()
תצוגת תכלית של חיזבאללה: "השמדת טנק ישראל"

בתוך כך, מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נשא הערב נאום באירוע בלבנון לציון 11 שנים לסיום מלחמת לבנון השנייה. "התבוסה שהוסבה לישראל ב-2006 תוסב לה פעם נוספת, אך בעוצמה רבה יותר", אמר, והוסיף כי "בכל פעם שגורם ישראלי מדבר על התעצמות חיזבאללה, הוא מודה למעשה בתבוסה של ישראל לחיזבאללה, כיוון שהמטרה של המלחמה הייתה לחסל את חיזבאללה: זה מראה שישראל נכשלה ביעד המרכזי של המלחמה ב-2006". נסראללה איים כי כל כוח קרקעי שייכנס ללבנון ייענה בעוצמה רבה. לפני נאומו שחזרו אנשי חיזבאללה בפני הקהל השמדת טנק ישראל.

 

נסראלה אמר בנוסף כי "הדוגמה לכך שישראל מכבדת את ההתנגדות ומכירה בכוחה הוא הנושא של פינוי מכל האמוניה בחיפה: אנחנו מקווים שהם ייבחנו גם את

העברת הכור הגרעיני בדימונה כיוון שהוא מסוכן יותר וצריך לטפל בו". המזכ"ל הוסיף: "כיוון שהאויב יודע שהמלחמה הצבאית לא יכולה להשיג את מטרתו ולחסל את ההתנגדות, ושהמחיר שלה יהיה יקר, ומצד שני היא לא יכולה לשתוק על ההתעצמות של חיזבאללה, אז ישראל פונה לאמצעים אחרים".

 

לדבריו, "ישראל תולה תקוות בממשל טראמפ והלחץ שהוא יפעיל לשם המטרה הזו - על העם הלבנוני, על ממשלת לבנון ועל החברים והתומכים של חיזבאללה ולמעשה כל אחד שאומר מילה טובה. כל אחד כזה נתקל בלחץ ואיומים. הם החלו בנושא של חוק הסנקציות הפיננסיות ומה שנדרש הוא לא להיכנע. אני אומר לממשל האמריקני שהוא לא יכול, בכל האמצעים שלו, לפגוע בכוח של ההתנגדות, בנחישות שלה ובהתעצמות כוחה בלבנון". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון / לע"מ
נתניהו בטקס באשדוד
צילום: קובי גדעון / לע"מ
מומלצים