שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  לקראת שיפוץ: כך תשמרו על בטיחות הילדים
  מתכוננים לשיפוץ הבית? אריזת הציוד, פירוק הרהיטים והשימוש הגובר בלי עבודה חדים ומסוכנים - כל אלו מגבירים את הסיכון לילדים בבית. אתר "המקצוענים" עם עצות שישמרו על בטיחות הילדים

  כשהסולם נשאר במרפסת, הסכין היפנית בסלון וכל חלקי הארון מפורקים עם מסמרים חדים בולטים - זה רק עניין של זמן עד שאחד הילדים בבית ייפגע. ההכנה לקראת שיפוץ היא תקופה מסוכנת במיוחד, בה אתם מוטרדים יותר מהרגיל. הראש שלכם מלא במשימות שצריך למלא ואתם בלחץ של זמן. תוסיפו לכך את העובדה שזהו זמן חופשה של הילדים מהמסגרות, והרי לכם מתכון לאסון.

   

  אז מה אסור בתכלית האיסור לעשות בתקופה זו? ריכזנו כמה המלצות של ארגון בטרם לבטיחות ילדים ושל מוקד השירות של אתר "המקצוענים" אשר בפירוש מצילות חיים.

   

  עוד כתבות בנושא:

  כך תתמודדו עם ליקויים לאחר שיפוץ

  למה לצפות כשמשפצים את הבית

  שיפוצים במקום קניית דירה

   

  אל תשאירו סולם ללא השגחה (צילום: shutterstock)
  אל תשאירו סולם ללא השגחה (צילום: shutterstock)

  אריזה בקרטון: כדאי מאוד לארוז את תכולת החדרים בארגזי קרטון, כך שאם ילד ייכנס לתוך הארגז, הוא לא יהיה בסכנת חנק.

   

  ריכוז הארגזים בצורה בטוחה: חשוב לרכז את כל הארגזים במקום אחד, ולוודא שלא ייווצרו מדרגות טיפוס שיאפשרו לילדים לטפס עליהן.

   

  ארזו בנפרד חומרי ניקוי: ילדים לא מודעים לסכנות. כך, חומר ניקוי מסוכן יכול להיחשב לבקבוק שתייה עבורם. בעת שאורזים את חומרי הניקוי חשוב מאוד לרכז אותם בארגז אחד בלי גישה לילדים. 

   

  אל תשאירו חפצים חדים וכלי עבודה ללא השגחה: בתקופה זו השימוש במספריים, אקדח סיכות, סכין יפנית ושאר כלי עבודה מסוכנים (כמו מקדחה) שנועדו לפרק כל מיני מתלים מהקירות, נמצאים בשימוש גובר מתמיד. לכן, בסיום השימוש בכל אחד מחפצים אלו, הקפידו להחביא אותם במקום גבוה יחסית שהילדים לא יוכלו להגיע אליהם.

   

  החביאו את הסולם: במהלך ההכנות שלקראת השיפוץ סביר להניח שתארזו את הבית ותזדקקו לסולם לעתים קרובות יותר מאשר בשגרה. זכרו שילדים אוהבים לחקור כל דבר, לכן חשוב מאוד לא להשאיר לידם סולם ללא השגחה. עדיף לנעול אותו בארון שירות או מאחורי רהיט שהגישה אליו אינה נוחה עבור ילדים.

   

  פרקו את הרהיטים בצורה בטוחה: "לפני שיפוץ, נהוג לפרק רהיטים גדולים וכבדים במיוחד כמו ארונות, שידות ספרים ומדפים. חשוב להרחיק את הילדים מהמקום בעת פירוק הרהיטים, וכן לא להשאיר את חלקי הרהיטים פזורים ברחבי הבית.

   

  לעתים, בעת פירוק רהיטים משתחררים ברגים או שמסמרים נותרים חשופים בצורה מסוכנת מאוד. יש להקפיד לנקות היטב את המקום בסיום פירוק הרהיטים, ולא להשאיר מתלים רופפים על הקיר, אשר יכולים בקלות ליפול.

   

  אל תשאירו רהיטים בקרבת מעקה במרפסת: סולם, רהיטים כמו כסאות או שולחנות, ארגזים או כל דבר שילדים יכולים לטפס עליו, חשוב מאוד לא למקם במרפסת. אם בכל זאת אתם עושים זאת, חשוב מאוד להקפיד על כך שהמרפסת תהיה נעולה, ולהוציא את המפתח מהמנעול.  

   

  בתקופה זו כלי עבודה רבים מסתובבים ברחבי הבית - היו ערים לכך והרחיקו מהישג ידם של ילדים (צילום: shutterstock)
  בתקופה זו כלי עבודה רבים מסתובבים ברחבי הבית - היו ערים לכך והרחיקו מהישג ידם של ילדים (צילום: shutterstock)

   

  אל תשאירו רהיטים, כלים סניטרים או מוצרי חשמל בגינה: הסקרנות של הילדים גדולה במיוחד, ומכשיר שעבורכם יכול להיות תמים כמו מכונת כביסה שהושארה ללא השגחה בחצר, יכול להיות מסוכן במיוחד עבור ילדים. לא משנה אם זוהי חצר פרטית או חצר בבית משותף, הימנעו מהשארת גורמים מסכנים עבורם.

   

  אם במהלך השיפוץ אתם רוצים להיפטר מחפצים אלו, דאגו שיהיה מי שיאסוף אותם משטח החצר, ואל תשאירו אותם שם ללא השגחה. בזמן ימי החופשה ילדים נמצאים יותר שעות בחצר, ומטבע הדברים חשופים ליותר סכנות שם.

   

  כך גם לגבי השארת חומרי בנייה מסוכנים ללא השגחה. זכרו שבמהלך שיפוץ אתם ממילא טרודים יותר מאשר בימי שגרה, בייחוד כשמדובר בתקופה שבה אתם גם נדרשים לעבוד ולשמור על הילדים בחופשה. לכן, היו ערניים לסכנות ואל תקלו ראש בעניין.

    

  מחפשים קבלן שיפוצים? לרשימה המלאה

   

  ynet הוא שותף באתר "המקצוענים"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לקראת שיפוץ: כך תשמרו על בטיחות הילדים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים