שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פיתוח: מידות לשתלים וכתרים בלי כאב ובלי לגעת בפה
  מכשיר חדש מספק תוך שתי דקות בלבד מידות מדויקות של כל נקודה בפה וחוסך מהמטופלים את הסבל הכרוך בלקיחת מידות והתאמה הנהוגים עד כה

   

  צפו בהסבר על הפיתוח החדש:

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  מי שעשה כתר או שתל, מכיר את הסבל הרב הקשור בלקיחת המידות המדויקות בפה, שכולל החדרת חוט עמוק בין השיניים אל תוך החניכיים כדי לאפשר מדידה מדויקת של השן. עכשיו, פיתוח חדש חוסך את הכאב ואף עושה עבודה מדויקת יותר.

   

  הסורק האינטרה אוראלי הוא פיתוח חדשני בעל תוכנה תלת מימדית המיועד לסריקת חלל הפה וקבלת מידות מדויקות בקלות ובמהירות. הוא מאפשר סריקה תלת ממדית ברזולוציה גבוהה ובצבע גם של אזורים קשים לגישה, ומבטל את הצורך של חיטוט בפה ושימוש בחומרים שונים.

   

  הסריקה הממוחשבת המתקבלת, מועברת כבר ברגע לקיחת המידות למעבדה, אשר מייצרת את את הכתרים באופן ממוחשב ומדויק ביותר.

   

  סריקת חלל הפה וקבלת מידות במהירות ( )
  סריקת חלל הפה וקבלת מידות במהירות

   

  לאילו טיפולים הוא מתאים?

  הסורק האינטרא-אוראלי נותן מענה למגוון רחב של שימושים בתחום השיקום, האורטודנטיה והכירורגיה. הוא משמש לתכנון שתלים, עיצוב כתרים, הדמית הלסתות בטיפול אורתודנטי ומאפשר לבצע הדמיה של התוצאה הסופית עוד לפני תחילת הטיפול.

   

  כירורגיה - קבלת קבצי הסריקה האינטרא אורלית יחד עם קבצי סריקת ממוחשבת CT מאפשרים תכנון ממוחשב למיקום האידיאלי ביותר בפה של התקנת שתלים ו/או לביצוע ניתוחי של הלסתות.

   

  שיקום – מאפשר לרופא השיניים לעצב כתרים ושחזורים זמניים וקבועים בקלות, בדיוק מקסימלי ובמהירות.

   

  אורתודנטיה - מאפשר בדיקה של יחסים בתוך ובין השיניים ומאפשר תזוזה של השיניים לצורך הדמיית הטיפול.

   

  קיראו עוד בערוץ בריאות השן

   

  תכנון שתלים ועיצוב הכתרים

  סריקת TRIOS משולבת עם סריקה באמצעות אלגוריתמים, אלו יחד מאפשרות דיוק מקסימלי בביצוע כתרים ושתלים. התוכנה קובעת באופן אינדיבידואלי את תכנון הכתר על פי מרחב הלסת והיחסים בין הלסתות ומציעה את המיקום האידיאלי להנחתו.

   

  התכנון מבוסס על אסתטיקה אופטימלית, פונקציונליות, שיקום סופי, ומצב קליני כולל, כך שבסופו של דבר מתקבלת התוצאה הטובה יותר. לרופא ניתנת אפשרות על ידי המערכות ובאמצעות כלים חזותיים רבים, להחליט על המיקום הטוב ביותר עבור השתל.

   

  יתר על כן, כתר זמני יכול להיות מתוכנן בנקודת ההשתלה, ובכך ניתן פתרון יעיל וחסכוני עבור המטופל הן בזמן והן בכסף.

   

  מענה לטיפולים מורכבים שלא נענו עד כה ( )
  מענה לטיפולים מורכבים שלא נענו עד כה

   

  יתרונות הסורק:

   

  מוזיל עלויות למטופל – מייתר את הצורך בבניית מודלים לצורך הדמיה ומקצר את אורך הטיפול.

   

  ודאות לגבי הטיפול – מבטל את החששות מהתוצאה הסופית בכך שניתן לבצע עוד לפני תחילת הטיפול הדמיה אסתטית של המצב הסופי של הפה.

   

  חיסכון בזמן - הסורקים הטובים בעולם מאפשרים כיום סריקה של לסת מלאה (מודל לימוד: עליון + תחתון + מנשך) בפחות משתי דקות. משך הטיפול וזמן המעבדה מתקצרים משמעותית.

   

  מעלה את אחוזי ההצלחה והדיוק של הטיפול – מאפשר לקיחת מידות מדויקות, ובכך משפר את איכות התוצאה וההתאמה לחניכיים באופן מדויק, ובכך מתקבלות תוצאות אסתטיות ברמה גבוהה.

   

  נוחות למטופל - הסורק מאפשר נוחות למטופל ובעיקר למטופלים הסובלים מרפלקס הקאה מוגבר- "גאג רפלקס" אשר נגרם מלקיחת מידות על ידי חומרי מטבעים וחוטים.

   

  המטופל אינו נדרש לפתוח את הפה באופן מקסימלי ובזמן ממושך- יעיל במטופלים שיש להם קושי בפתיחת הפה.

   

  קבצי הסריקה נשלחים ישירות למעבדה באותו רגע של לקיחת המידות, וכך הטכנאי למעשה מקבל זאת ישירות סרוק ועל פי כך מייצר את הכתרים באופן ממוחשב ומדויק- וזה חוסך אי דיוקים של המידות, וזמן מעבדה.

   

  מאפשר לבצע טיפול שיקומי במהלך טיפול אורתודנטי – ניתן לבצע סריקה לביצוע טיפול שיקומי במהלך טיפול אורתודנטי ללא צורך בהסרת סמכים מכל סוג שהוא.

   

  מאפשר מענה לטיפולים מורכבים שעד כה היה מורכב לבצעם כגון: ביצוע סריקה בהמשכים ובנקודות זמן שונות, בחירת צבע מדויקת, יחס בין לסתי, סריקה אבחנתית, תיקון מידי באופן ההכנה וביצוע סריקה מחודשת לאזור שתוקן בלבד והוספת כתרים חדשים לתותבת יצוקה קיימת.

   

  ד"ר רונן בורדובסקי הוא רופא שיניים ומנהל מרפאת 'מאלו קליניק' ישראל


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פיתוח: מידות לשתלים וכתרים בלי כאב ובלי לגעת בפה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים