שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "משחקי הכס": כמו האב כך הבנות

  ג'ון סנואו פוגש את הדרקון מקרוב, אריה וסאנסה רבות כמו פעם, דאינריז מתקרבת לגישת אביה, ולסרסיי יש בשורה משמחת, סוג של. אבל הכי מרגש - הממזר שהתגעגענו אליו חזר. כמה קטנות על הפרק החמישי בעונה - זהירות, ספוילרים!

   

  "משחקי הכס" - פרק חמש    (באדיבות HOT)

  "משחקי הכס" - פרק חמש    (באדיבות HOT)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  דאני, משהו נשרף

  אחרי שאנחנו מתעדכנים בשלומם של ג'יימי וברון (ותודה לברון, שהציל את ג'יימי בסוף הפרק הקודם), אנחנו חותכים ישר לדאינריז, שנותנת לחיילים של צבא לאניסטר וטארלי הזדמנות לכרוע ברך בפניה או למות. מהמבט המודאג של טיריון, במיוחד לאור השיחה שלו עם ואריז עוד בדרגונסטון, ניתן להבין שהוא חושש שהיא הולכת ונעשית כמו אביה - המלך המטורף, ששרף אנשים כאילו היה בחוג רתכים, ככה לכיף שלו.

   

   

  הוא חיי! (צילום: באדיבות HOT) (צילום: באדיבות HOT)
  הוא חיי!(צילום: באדיבות HOT)

  אבל זה לא שדאני עושה כאן משהו שהיא לא עשתה בעבר - עוד מהסצנה בבית "הבלתי-מתים" בקארת', כשהדרקונים שלה היו תינוקות צווחניים, היא לא היססה להשתמש במילת הקסם "דראקאריס" כדי להבעיר את מי שעמד בדרכה. לפעמים היא אפילו סתם הסתפקה באש רגילה, כפי שעשתה לכל מנהיגי הדות'ראקים בסוף העונה החמישית.

   

  דאני תמיד מזגזגת על הקו הדק שבין המנהיגה החזקה מכול לבין שיכרון כוח קל - ועדיין, היא שפויה יותר מכל מנהיג ומנהיגה אחרים שראינו בסדרה. האם היא צועדת בדרך להיות מלכה משוגעת? ממש לא. ויש לה את טיריון לצידה - כך שכמו שוואריז אומר לו, עם הייעוץ הנכון זה לא יקרה.

   

  דם חם, זה מה שכולם אומרים שיש לי

  המפגש שכולם חיכו לו    (באדיבות yes)

  המפגש שכולם חיכו לו    (באדיבות yes)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  רגע המפגש בין ג'ון לדרקונים היה אחד הבילד-אפס הגדולים של הסדרה. המעריצים הכבדים כבר יודעים שלג'ון יש טארגריאן בדם, והסקרנות לראות מה יקרה כשהוא יפגוש דרקון הייתה גדולה. בזכות הפרומו משבוע שעבר ידענו שזה יקרה, והמפגש יצא לפועל בדיוק באופן שבו המעריצים חזו אותו - מין חיבור בלתי מוסבר שגורם אפילו לדאני להרים גבה (אני אמנע מלכתוב כאן בדיחה על הגבות שלה). אם תקפיאו את המסך תוכלו אפילו לשים לב שזה נראה כמעט כאילו דרוגון מרחרח את ג'ון ומזהה את הניחוח הטארגריאני בדם שלו.

   

   

  הדרקון תמיד יודע (צילום: באדיבות HOT) (צילום: באדיבות HOT)
  הדרקון תמיד יודע(צילום: באדיבות HOT)

  המפגש הזה רק מחזק את התיאוריה שלפיה עוד נראה את ג'ון רוכב על דרקון - רגע שבהחלט יגרום לכולנו לרטוט מרוב התרגשות. לצערנו, לפי ההשערות נראה זאת רק בעונה השמינית. באותה מידה סביר להניח שג'ון לא יגלה בעונה זו מי הם הוריו האמיתיים. לעומת זאת, ייתכן שדמויות אחרות דווקא כן יבינו, וגילי כבר הנחיתה את הפצצה הראשונה כשסיפרה לסאם על ההתרה המיוחדת שניתנה לראיגר. מדובר בעצם בביטול הנישואים שלו לאליה מארטל כדי שיוכל להינשא לאישה שאהב באמת - ליאנה סטארק. כך שיש לנו אישור לכך שג'ון הוא לא הילד הממזר של ראיגר וליאנה, אלא ילד שנולד במסגרת נישואים - מה שהופך אותו ליורש החוקי של הכתר, אפילו יותר מדאני (החוק קובע שהכתר עובר ליורש הזכר החי של רגיאר). אבל בואו לא נשכח שג'ון בכלל לא רוצה להיות מלך.

   

  פרק 1: הצפון זוכר הכול

  פרק 2: מחכים לסערה

  פרק 3: הכל נשאר במשפחה

   פרק 4: קבלו אותו - הדרקון הגיע

   

  סאם מפספס לגמרי את המידע שגילי מוסרת לו. סביר להניח שהוא יצוץ בהמשך או שבראן יגלה זאת קודם כי לפי ההשערות עוד צפוי לנו חיזיון מהחתונה ההיא של ראיגר וליאנה. וכן, למרות שאנחנו יודעים בוודאות שהם קרובי משפחה, אנחנו עדיין ממש רוצים לראות את ג'ון ודאני ביחד.

   

   

  איפה החמלה דאינריז (צילום: באדיבות HOT) (צילום: באדיבות HOT)
  איפה החמלה דאינריז(צילום: באדיבות HOT)

  והערה נוספת בהקשר של ג'ון: שמתם לב שהוא הופתע לגלות שבראן חי? זה מעניין כי בעונה הרביעית סאם מספר לו שפגש את בראן וראה אותו עובר את החומה - האם ג'ון פשוט הניח שהוא מת?

    

  בראניסימו

  בראן מבליח בפרק הזה רק לחלק קטן אך משמעותי ביותר - הוא משתמש בלהקת עורבים כדי לראות מה קורה מעבר לחומה וכדי לאתר את צבא המתים. מלך הלילה מיד מבחין בו ומעיף אותו מגופו של העורב. ייתכן שזה רמז לכך שלמלך הלילה יש כוחות חזקים יותר משל בראן, משום שגם העורב בעל שלוש העיניים היה מסוגל לשלוף אותו החוצה מחיזיונותיו כי הוא היה חזק יותר, או ליתר דיוק - ותיק ומיומן יותר. זכרו זאת, מאחר וישנה תיאוריה שלפיה בראן עשוי להשתלט על אחד הדרקונים של דאני במלחמה הגדולה על החומה, ואם מלך הלילה חזק ממנו ויכול להעיף אותו - ייתכן שזה ייתן לו יתרון על הדרקונים.

   

  קה סרה סרסיי

  סרסיי ממשיכה להיות מתישה במובן הזה שכבר לא נשאר בה שום דבר שאפשר להזדהות איתו או לאהוב. יוצרי הסדרה די עשקו אותה מכל אלמנט כזה, ונשארה שם רק שליטה מטורללת עם קיבעון לכוח. בואו נאמר את זה ככה: אני צנצנת אם היא תסכים לשביתת נשק רק כדי שכולם יוכלו להילחם יחד בצבא המתים. יכול להיות שהיא תעמיד פנים שהיא מסכימה, אבל זו תהיה רק העמדת פנים. היא בעצמה אומרת שהדרך לנצח את דאני צריכה להיות מתוחכמת, כמו שאביה עליו השלום היה עושה. זה נחמד שהיא מזלזלת ככה בדאני, וכולי ציפייה לרגע שבו אם הדרקונים תעיף אותה לאלף עזאזלים.

   

  מזל טוב! אמר אף אחד (צילום: באדיבות HOT) (צילום: באדיבות HOT)
  מזל טוב! אמר אף אחד(צילום: באדיבות HOT)

  מה שכן, ג'יימי הולך ומתקרב להפנמה של האישיות האמיתית של אחותו. ציינתי זאת גם בשבוע שעבר, ולאורך כל העונה הנוכחית אנחנו רואים סימנים לכך שג'יימי יעזוב אותה. כמובן שההיריון המפתיע די מחבל באפשרות זו, אבל אני משערת שהיא כנראה ממציאה אותו או שהיא תאבד אותו מסיבה כזו או אחרת.

   

  אל תשכח למחזר, ממזר

  היו כל כך הרבה התרחשויות בפרק, קצוות שנסגרו ודמויות שחזרו והתאחדו - שקשה לסכם בפסקה אחת, ובכל זאת, ננסה. ג'ורה חוזר ודאני כמעט מנשקת אותו מרוב שמחה - מצב טוב שאם ג'ון לא היה עומד שם זה בדיוק מה שהיא עושה. עושה רושם שג'ורה מבין שדאני לעולם לא תהיה שלו ולכן מתנדב להצטרף למשלחת לאיסט וואטץ' - ואולי הוא רוצה להכיר טוב יותר את ג'ון כי הוא מבין שמתפתח משהו בינו לבין דאני? סתם השערה. כמובן, אי אפשר להתעלם מחזרתו של גנדרי החמוד, פלוס פטיש שמהווה מחווה לפטישו של אביו, רוברט באראת'יאון.

   

   

  עוד ממזר לאוסף. ברוך השב, גנדרי (צילום: באדיבות HOT) (צילום: באדיבות HOT)
  עוד ממזר לאוסף. ברוך השב, גנדרי(צילום: באדיבות HOT)

  הקריצה של היוצרים למעריצים במשפט שדאבוס אומר לגנדרי, "חשבתי שאתה עדיין חותר", הייתה חמודה מאוד - כי זה בדיוק מה שהמעריצים צחקו עליו בלי סוף מאז שדאבוס שחרר אותו. ניחוש שלי - אם מישהו ימות במשלחת ההתאבדות הזו מול צבא המתים, זה יהיה גנדרי. המפגש בינו לבין ג'ון והאופן שבו הוא מיד מזדהה כבנו הממזר של רוברט נותן לנו הצצה לאיך זה היה כשנד סטארק ורוברט נלחמו יחד. ההיסטוריה חוזרת על עצמה וכו'.

   

   

  היא נוגעת בו! (צילום: באדיבות HOT) (צילום: באדיבות HOT)
  היא נוגעת בו!(צילום: באדיבות HOT)

  המפגש בין טיריון לג'יימי היה טעון כמצופה. קצת הרגשנו שהם כבר נפגשו אחרי הקרב בפרק הקודם, אבל זו למעשה הפעם הראשונה שהם נפגשים מאז שג'יימי שחרר את טיריון אחרי שרצח את אבא שלהם. התגובה של סרסיי מבהירה לנו שהיא עדיין שולטת ביד רמה במעלה המלך, ויש גם חשש שברון יוצא להורג - עוד סיבה אחת מיני רבות לתעב את הדמות הבלתי נסבלת שלה.

   

  בסוף הפרק גם קיבלנו בחזרה את טורמונד, כלב הציד והאחווה - כולם כמובן שונאים אלה את אלה, בלה בלה. עכשיו לכו לצוד כמה מתים.

   

   

  סומכים עליכם (צילום: באדיבות HOT) (צילום: באדיבות HOT)
  סומכים עליכם(צילום: באדיבות HOT)

  ועוד קטנה אחת:

  כל הדרמה בווינטרפל כל כך לא מעניינת בשלב הזה. כן, נחמד לראות איך אריה משתמשת בכישורים החדשים שלה כדי לעבוד פסיכולוגית על סאנסה, אבל היא עדיין לא חכמה יותר מליטל פינגר. אז היא קראה את הפתק שבו סאנסה מתכחשת לאביה "הבוגד" - פתק שסרסיי הכריחה אותה לכתוב כדי לפתות את רוב סטארק להגיע למעלה מלך. ואנחנו גם רואים שיש איזו מתיחות בינה לבין סאנסה – לאן כל זה מוביל בדיוק? לא ברור. כך או כך, אני נותנת לליטל פינגר עוד פרק אחד לחיות לפני שאריה מחסלת אותו.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים