שתף קטע נבחר

הבנק הבינלאומי: עלייה של 12% ברבעון השני ברווח הנקי

הרווח הנקי של הבנק גדל ל-151 מיליון שקל ברבעון השני, עלייה של 12.7% בהשוואה לרבעון הראשון. הבנק יחלק דיבידנד של 70 מיליון שקל

הרווח הנקי של הבנק הבינלאומי גדל ברבעון השני של 2017 ב-12.7% ביחס לרבעון המקביל אשתקד והסתכם ב-151 מיליון שקל, כך עולה מהדו"חות הכספיים שפרסם הבנק היום (ג').

 

הכנסות הריבית נטו גדלו ב-8% ל-583 מיליון שקל ביחס לרבעון המקביל אשתקד. תרומה לרווח נובעת, בין היתר, כתוצאה מגידול בהכנסות מריבית ומירידה בהוצאות להפסדי אשראי. 

 

דירקטוריון הבנק החליט על חלוקת דיבידנד בסך של 70 מיליון שקלים בגין רווחי הרבעון השני של השנה, בהמשך לחלוקה של 70 מיליון שקל במאי 2017, בגין הרבעון הראשון. עוד עולה מהדו"ח כי ברבעון השלישי של שנת 2017 צפוי הבנק לרשום הכנסות ממסים בסך של כ-32 מיליון שקל.  

 

סמדר ברבר-צדיק מנכ"ל קבוצת הבינלאומי אמרה: "תוצאות קבוצת הבינלאומי במחצית הראשונה של השנה משקפות המשך צמיחה בהכנסות שנובעת, בין היתר, מהמשך גידול בתיק האשראי והפקדונות. מגמת הירידה בהוצאות המאפיינת את תוצאות הפעילות מזה תקופה ארוכה, בהתאם לתכנון ומביאה לשיפור עקבי ומתמשך ביחס היעילות. הבנק שומר על איתנות פיננסית גבוהה שבאה לידי ביטוי בעליה בהלימות ההון, ביחס הנזילות, וביחס המינוף מה שהביא, בין היתר, להעלאת אופק הדרוג של הבנק לאחרונה לאופק חיובי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים