שתף קטע נבחר

הישראלים היפים

"כמו רקפות בין הסלעים, הפנים היפים של הארץ מתחבאים", כך כתב אריאל הורוביץ. פרויקט חדש של מפעל הפיס בשיתוף "ידיעות אחרונות" ו־ynet יציג אנשים מיוחדים מכל הארץ, כולל המקומות הכי קטנים, עם סיפורים מרגשים ומעוררי השראה. חיים הכט, שיפגוש אותם, מבטיח שבסוף תרגישו כיף להיות ישראלים

בשיתוף מפעל הפיס

 

 

על פי כותרות העיתונים אנחנו חיים בסדום. אם החדשות בטלוויזיה הן המדד, ונצואלה, טורקיה ואנחנו על אותו המדף. אך האמת הפשוטה היא שישראל היא מדינה טובה לחיות בה. לא רק כווילה בג'ונגל שסובב אותנו, אלא גם בהשוואה לחלום האמריקני. כל מבחן מדעי וסטטיסטי יבהיר: טוב כאן. שלושה מיליון ישראלים שיוצאים בקיץ הזה לחופשות בארצות הים, זה סימן שטוב כאן. 60,000 ישראלים שממלאים את הפארק בהופעה של גאנז־אנד־רוזס גם זה אות שלא כל כך רע כאן.

 

אז מה עושה את ישראל למקום טוב?

 

היכנסו וקראו את הסיפורים המרגשים של פסיפס ישראלי

 

בטוח שזו לא המערכת הפוליטית שלנו, ששרכה דרכיה. בטבריה יודעים להגדיר את מערכות השלטון שלנו בביטוי המקראי: "פחחחח...פסארה!".

 

זו גם לא הביורוקרטיה הציונית שהפכה מפלצת וגם לא המרחבים האינסופיים שאין לנו. לחוץ פה, צפוף פה, יקר פה, עצבני פה ונפלא פה.

 

בגלל האנשים.

 

כאן בדיוק נפערת התהום בין מה שרואים בחדשות לבין החיים האמיתיים. האנשים היפים של ישראל לרוב לא מסוקרים בתקשורת. אין להם דוברים ויחצ"נים. הם חיים להם בצניעות בתוך קונכיות חייהם. אריאל הורוביץ הפליא להגדירם ולשוררם – "כמו רקפות בין הסלעים, הפנים היפים של הארץ מתחבאים".

 

הורוביץ כתב את השיר בחורף 2009, במהלך מבצע "עופרת יצוקה", והשיר הנפלא היה להמנון. "וכשהיא לפתע צריכה שמישהו ישכב בבוץ,

בתוך שוחה, לא תאמין איך הם מופיעים, כמו רקפות בין הסלעים", הוא התפייט. העניין הוא ש"היא" כל הזמן צריכה. לא רק במהלך מלחמות או מבצעים צבאיים, אלא בכל הזמן שביניהם ואחריהם. נדמה שהחיים פה כל הזמן בתוך שוחה, ובכל זאת נפלא כאן כי האנשים היפים לא נבהלים. הם מבינים את שנדרש מהם ובטבעיות נהדרת, מתייצבים.

 

עכשיו בואו נשים דברים על השולחן. ביקשו ממני 350 מילים על "הישראלי היפה", וזה מה שנכתב לעיל. אם היה מבקש לכתוב על "הישראלי המכוער", המילים היו נשפכות באותו הקצב. גם שיר וגם פזמון הייתי מוצא. הארץ מלאה באלה וגם באלה. איך מיישבים את התרתי־דסתרי הזה? בקלות.

 

ב־14 השנים האחרונות אני מסתובב בארץ עם התוכנית "יצאת צדיק" של קשת. פגשתי אלפי בעלי מקצוע מקריית־שמונה ועד אילת. אני אומר לכם באחריות שבמדינת ישראל הטובים הם הרוב המוחלט. אז למה לא מקבלים את התחושה הזו בטלוויזיה? כי כדי להראות את הטוב אין מנוס מלהציג גם את הרע.

 

אבל הפעם אנחנו מתמקדים בטוב. בצעד קליל אני מצטרף למסע בכל רחבי ישראל שיזמו מפעל הפיס, "ידיעות אחרונות" ו־ynet (גילוי נאות: אני גם מתפרנס מזה). הצטרפו אלינו למסע ותכירו אנשים יפים – שיעשו לכם כיף שאתם ישראלים.

 

הכתבה פורסמה ב"ידיעות אחרונות"

 

בשיתוף מפעל הפיס


פורסם לראשונה 25/08/2017 07:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
חיים הכט
צילום: אלעד גרשגורן
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים