שתף קטע נבחר

ח"כים חרדים לנתניהו: עצור את עבודות הרכבת בשבת

ארבעה ח"כים שלחו מכתב לראש הממשלה בגין העבודות המתוכננות לסופ"ש: "לא ניתן יד לשום היתר או הקלה בפגיעה בשבת, תוך הפרה של מדיניות הממשלה"

 

 

חברי כנסת חרדים פנו אמש לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה לעצור את עבודות התשתית ברכבת שמתוכננות לשבת הקרובה. במכתב ששלחו חברי הכנסת יואב בן צור, מיכאל מלכיאלי, ישראל אייכלר ואורי מקלב, הן טענו כי העבודות מפרות את הסטטוס קוו הקיים ומהוות הפרה של הסכמים קואליציוניים.

 

"בשבת הקרובה ובשבת שלאחריה מתוכננות להתבצע עבודות תשתית ע"י רכבת ישראל בחסות משרד התחבורה ובגיבוי משרד העבודה, בניגוד לסיכומים והבטחות המושתתות על שמירת הסטטוס קוו ושמירת השבת במרחב הציבורי", כתבו הח"כים.

 

ראש הממשלה נתניהו ושר התחבורה כץ (צילום: אליהו הרשקוביץ) (צילום: אליהו הרשקוביץ)
ראש הממשלה נתניהו ושר התחבורה כץ(צילום: אליהו הרשקוביץ)

מכתב החרדים לנתניהו ()
מכתב החרדים לנתניהו

"מדיניות הממשלה המוצהרת והמוסכמת הינה לקדש את קדושת השבת כערך עליון ולמנוע את היותה של השבת יום ככל הימים. אנו פונים אליך מתוקף תפקידך כמי שעומד בראשות הממשלה לדרוש קיום ויישום מדיניות הממשלה המוסכמת, ועל כן עליך להורות על הפסקת העבודות בשבת לחלוטין", הוסיפו.

 

 

"אנו מבהירים כי בשום פנים ואופן לא ניתן יד לשום היתר או הקלה בפגיעה בשבת, בכך שעבודות תשתית ותחזוקה מלכתחילה מתוכננות להיעשות ולהתבצע בשבת פעם אחר פעם בחסות ובגיבוי משרדי ממשלה, תוך הפרה של מדיניות הממשלה ורמיסת שבת קודש ופגיעה באבני היסוד של העם היהודי.

 

הבוקר נסגרה תחנת הרצליה כחלק מהעבודות על הקו המהיר לירושלים כדי להרחיב את המסילות ולהקים תשתיות חשמל. עקב העבודות צפויים שינויים רבים בתנועת הרכבות מצפון ומדרום למשך תשעה ימים, ולנוסעים יינתנו שאטלים חינמיים לנתב"ג ותגבור אוטובוסים. העבודות ייערכו גם בשבת. הרכבת תחזור לשגרה ב-27 באוגוסט ב-4:00 לפנות בוקר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אליהו הרשקוביץ
ראש הממשלה נתניהו
צילום: אליהו הרשקוביץ
מומלצים