שתף קטע נבחר

עלייה במספר הישראלים העוזבים את הארץ

על פי נתונים חדשים, שניים מכל 1000 ישראלים עוזבים את הארץ בכל שנה

לאחר שנים רבות בהן כמות ההגירה אל מדינת ישראל היתה גבוהה מכמות היורדים ממנה, התהפכה המגמה בשלוש השנים האחרונות. על פי נתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ב-2015, לראשונה מאז 2009, גדלה כמות היורדים השנתית.

כ-16,700 ישראלים עזבו את המדינה לתקופה ממושכת ב-2015, כאשר רוב העוזבים היו משפחות. באותה שנה רק 8,500 משפחות חזרו לישראל באותה שנה (לאחר שהייה של לפחות שנה מחוץ למדינה).

 

הנתונים הכי עדכניים מתיחסים לשנת 2015 כיוון שנתונים של משפחות שמהגרות אל או מחוץ לישראל מתקבלים רק לאחר שהיורדים התגוררו לפחות שנה בחו"ל.

 

מגמה שהתהפכה בשלוש השנים האחרונות. (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מגמה שהתהפכה בשלוש השנים האחרונות.(צילום: רויטרס)

 

מספר הישראלים ששבו לארץ ב-2015 הוא הנמוך ביותר מזה 12 שנה, והירידה הגדולה במספרים החלה כבר ב-2012.

ממוצע הגיל של אלו שירדו מהארץ ב-2015 היה 27 וטיפה יותר ממחצית מהם היו גברים. בקרב החוזרים, ממוצע הגיל היה 30 וגם כאן יותר ממחצית מהם היו גברים. כשני שליש מהחוזרים היו לא יותר משלוש שנים בחו"ל.

 

על פי הנתונים החדשים של הלמ"ס, בכל שנה אחד מכל אלף ישראלים חוזר להתגורר בישראל לאחר תקופה ממושכת בחו"ל בעוד ששניים מכל אלף ישראלים עוזב את הארץ.  עוד נתון חשוב הוא שכ-54% אחוז מהעוזבים נולדו מחוץ לישראל, ושמרבית העוזבים הגרו לישראל מארצות הברית ואירופה, בעוד שרק 11% מאלו שהיגרו מחוץ לישראל הגיעו מאפריקה ואסיה.

 

בתקופה שבין קום המדינה ב-1948 לשנת 2015, הגרו אל מחוץ לישראל 720 אלף אנשים שמעולם לא חזרו. על פי נתוני הלמ"ס, כיום כחצי מיליון אזרחים ישראלים מתגוררים מחוץ לישראל, לא כולל ילדים שנולדו כבר במדינות אחרות.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני שדה
רוב העוזבים היו משפחות.
צילום: דני שדה
מומלצים