שתף קטע נבחר
הוסף כתבה
היציע הווירטואלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קרב המאה או בלוף אחד גדול?
  ב-26 לאוגוסט, בתוך פחות משבוע, מצפה לנו קרב לא רגיל במינו. אלוף MMA בשני משקלים שונים, הלוחם הכי חם, רועש ומפתיע, קונור מגרגור, נכנס לזירת האגרוף ויתחרה מול מי שאולי נחשב למתאגרף הגדול בכל הזמנים, פלויד מייוות'ר

  להיסטוריה יש זיכרון ארוך ומתועד, והתרחשו בה כמה וכמה ניסיונות של נציגי אומנויות לחימה להתחרות בזירת האגרוף, ומתאגרפים שנכנסו לזירת ה-MMA. כן, ניחשתם נכון, הניסיון לכבוש זירה אחרת מעולם לא הצליח. מצד שני, לאנשים יש זיכרון קצר והם עדיין רוצים לראות קרבות מסוג זה. אז איך עלה בכלל הרעיון לפגוש בין כוכב ה-MMA קונור מגרגור למתאגרף שאולי אפשר להכתיר לגדול בכל הזמנים, פלויד מייוות'ר, לקרב איגרוף מרתק?

   

  לאחר שהביס את אלווארס ומדד את החגורה השנייה בו זמנית, אחרי שלקח את הראשונה בקלות מג'ו אלדו האגדי, מגרגור הבין את גודל המומנטום. לוחם

  אחר, מוכשר ואמיץ היה מנסה להגן על שתי חגורות בו זמנית, אבל לא קונור. הוא רצה יותר, וידע שיוכל לקבל יותר בזכות ההישג הנדיר ב-UFC (איש לא החזיק מעולם בשתי חגורות), גדודים בלתי נגמרים של אוהדים ברחבי העולם ויכולת פנומנלית לככב בתקשורת. בקרב האחרון הוא הרוויח כ-5 מיליון דולר, וידע שהגיע הזמן ללכת על כל הקופה ולעלות שלב. הוא התגרה במייוות'ר וקרא לו לחזור מפנסיה כדי לקיים את הקרב של כל הזמנים: לוחם MMA, אלוף בשני דיוויז'נים, מול מתאגרף בלתי מנוצח.

   

  מגרגור ומייוות'ר (צילום: רויטרס)
  מגרגור ומייוות'ר(צילום: רויטרס)

   

  מה שהביא לקיום הקרב היה הסקרנות הבלתי נגמרת של האוהדים, שמוכנים לשלם לא מעט כסף כדי לצפות בו. הסקרנות שלהם יצרה הזדמנות להרוויח בגדול. על פי הערכות גסות, קונור הולך להרוויח ב-100 מיליון דולר מהקרב, מייוות'ר כנראה ירוויח יותר, וכל ההיסטריה סביב הקרב הבלתי יאומן הזה תניב סכומים שקרובים לחצי מיליארד דולר (כמובן שהצפייה תהיה בתשלום) 

   

  היתרונות של מגרגור

  1. הוא גדול וגבוה מעט יותר מפלויד, ואנחנו יודעים שהוא מרגיש נוח ובטוח יותר כשהוא גדול יותר מיריבו. מספיק להיזכר בשתי ההשפלות שספג מנייט דיאז הגבוה ממנו, עם מוטת ידיים מרשימה ויכולת "לאכול" הרבה מכות בראש ועדיין ללכת קדימה. אמנם בקרב השני קונור ניצח בנקודות, אבל טעם מר מהניצחון הלא משכנע הזה נשאר לכולם.

  2. מקגרגור צעיר - רק בן 27 לעומת פלויד שהוא בן 40.

  3. קונור בעל מכות מאוד כבדות, בעיקר מיד שמאל, ויש לו טיימינג מעולה. זוכרים איך הוריד תוך 13 שניות רכבת ברזילאית בשם ז'וזה אלדו?

  4. מגרגור היה פעיל בשנתיים האחרונות, לעומת מייוות'ר שיצא לפנסיה וספק גדול אם שמר על הכושר.

  5. לאחרונה הוחלט שהקרב יתקיים עם כפפות קטנות. היא מאפשרת לגרום נזקים מורגשים יותר לירידה, מכות מהירות יותר וההגנה איתן פחות טובה. 

  6. קונור באמת מאמין שהוא יכול לנצח. יותר מזה, הוא בטוח שפלויד לא ישרוד יותר מ-4 סיבובים.

   

  קונור בקרב. מלא ביטחון עצמי (צילום: רויטרס)
  קונור בקרב. מלא ביטחון עצמי(צילום: רויטרס)

    

  היתרונות של מייוות'ר 

  1. חי ונושם כל חייו איגרוף קלאסי, לעומת קונור שלא ערך אפילו קרב אחד כמתאגרף. נניח שאתם אוהבים לנהוג באוטו בדרך לעבודה, לחברים, לנסיעות ארוכות וקצרות, ועושים את זה בצורה אפילו טובה מאוד ומקצועית. נגיד אפילו שאתם נוהגים הכי טוב, הכי מהר והכי חד מכל החברים שאתם מכירים. הקרב בין קונור לפלויד זה כמו שלוקחים אתכם, הנהגים הטובים, ומעבירים למסלול של פורמולה 1, במכונית של פורמולה 1, להתחרות עם אלוף פורמולה 1. זה לא כוחות. יש לכם סיכוי לנצח? כמובן. כמה הוא גדול? תבינו לבד.

  2. למייוות'ר יש הגנה פנומנלית. הוא אמנם לא חובט גדול, והקרב האחרון בו הוריד את יריבו לקרשים היה ממש מזמן, אבל בתור מתאגרף שבונה את האסטרטגיה מהגנה מושלמת הוא אחד ויחיד. כל זה בזכות הגנה משולבת - יד ימנית מורמת גבוה ומגנה על הראש מצד ימין ויד שמאלית אוחזת את המותן עם מרפק קדימה. מה לגבי צד שמאל של הראש - מה מגן עליו? אז זהו, שכלום, הוא בכוונה משאיר אזור אחד פתוח כדי להזמין את יריבו לתקוף, והוא מתחמק עם התכופפות ימינה, שמאלה, קדימה ואחורה ולפעמים תוקף את יריבו ברגע שהוא חשוף בזמן ההתקפה.

  3. עבודת רגליים מושלמת. הוא בקושי הולך בזירה - הוא מרחף בה. מגרגור אמנם יודע לעבוד עם הרגליים, אבל לעומת פלויד נראה כאילו הוא הולך בתוך המים. לא כוחות כבר אמרנו?

  4. מהירות עבודת ידיים מרשימה. הוא לא מכה בכל הכוח כמו קונור, אבל עושה זאת כ"כ מהר ובתדירות גבוהה שזה יביא תוצאות, בעיקר בסיבובים מאוחרים.

  5. סיבולת ויכולת לרוץ מרתון של 12 סיבובים. מגרגור ידוע בהתקפות הראשונות, אך ככל שעובר הזמן האוויר נגמר לו והוא הופך עייף וצפוי.

   

  מייוות'ר. פייבוריט מוחלט (צילום: AP)
  מייוות'ר. פייבוריט מוחלט(צילום: AP)

   

  במסגרת חימום הסקרנות לקרב, ערכו השניים סבב פגישות עם אוהדים. זה היה מחזה שלא היה ולא יהיה כמוהו. מגרגור ומייוות'ר יוצאים לבמות בזה אחר זה בכמה ערים ודופקים נאומי ניצחון עוד לפני שהקרב מתחיל. משפילים אחד את השני ומשבחים את עצמם. האוהדים באקסטזה, הסקרנות עולה מדרגה והאגו של שניהם מתחמם ומתנפח עוד יותר. בקרב המילולי מגרגור ניצח בקלות. אין מה לומר - קונור חד מאוד במילים שלו, מתלבש בצורה יוצאת דופן, מסוגנן ובעל לוק עשיר במיוחד, לעומתו, מייוות'ר מתלבש כמו איזה טינאייג'ר מהפריפריה, בא עם תיק מלא דולרים שהוא מפזר על הבמה, וצועק כמה שהוא עשיר וגדול ולא רואה את מקגרגור ממטר. הפרדוקס הוא שלאחר שמגרגור רמס את פלויד על הבמה, היו לכך השלכות ביחסי ההימורים. ובעצם, ההימורים הם סוג של מנוע נוסף לקרב הזה, כי הרי נראה שהתוצאה בו צפויה. בהתחלה חברות הימורים נתנו לקונור סיכוי קלוש. לאחר סבב ההופעות הם נתנו לו יחס טוב יותר.

   

  אז מה יהיה בקרב? אין לדעת, כמובן, אבל סביר להניח שאם מייוות'ר ניצח מתאגרפים מאוד מוכשרים כמו דה לה הויה, קוטטו, חאטון, מארגוז, מאידנה, אלווארס וכמובן פאקיאו האגדי, הוא ינצח גם את מגרגור. אני רואה את מהלך הקרב בצורה הבאה: קונור יתקוף באופן אגרסיבי ב-5-4 הסיבובים הראשונים, כאשר פלויד יקפוץ מסביבו עם חיוך ממזרי. כשלמגרגור יתחיל להיגמר הדלק בגוף, יתחיל פלויד לספק ללוחם האירי טונות של מכות קצרות כדי למנוע ממנו לאגור כוחות למתקפה הבאה. ספק גדול אם קונור ימצא מפתח להגנה הטובה בעולם.

   

  מבחינת מגרגור, הוא נחוש לשלוח את מייוות'ר לישון מוקדם מהצפוי, אבל כולם מבינים שאם קונור ישרוד את כל 12 הסיבובים ויפסיד בניקוד זה כבר יהיה ניצחון גדול עבורו. פלויד, לעומתו, חייב להכריע בנוקאאוט עסיסי או לפחות להפגין דומיננטיות חסרת ספקות. אבל בסופו של דבר זה קרב של win-win: כל אחד ירוויח מעל 100 מיליון דולר, והתעשייה מסביב תניב הכנסה גדולה לעוד גורמים. ההערכה היא כי 4.9 מיליון איש יצפו בקרב בתשלום, וישברו את השיא שעמד על 4.4, בקרב בין מייוות'ר לפאקו. אם ינצח פלויד, כולם יגידו: "נו ברור, זה ספורט אחר, מה לוחם MMA יכל לעשות כאן?". אם ינצח מגרגור , יגידו: "נו באמת, פלויד כבר בן 40 שיצא מהפנסיה לקבל כסף קל והוא כבר זקן מדי בשביל זה".

   

  מייק טייסון אמר שלקונור אין סיכוי לנצח, וכמעט כולם מסכימים איתו. כל הלוחמים ב-UFC רותחים מעצבים בגלל קונור משנה את הכללים ובמקום להגן על התואר שלו הוא קופץ לספורט אחד. אבל בינינו, כל אחד היה רוצה להיות במקומו, כי קונור אינו עוד לוחם אלוף, אלא סולל דרך משלו. רבים סבורים שמגרגור יפסיק את הקריירה שלו כלוחם או מתאגרף מתחיל אחרי שירוויח טונות של כסף, אבל בעיניי הוא ימשיך. כנראה יספוג תבוסות, אך ימשיך לסלול היסטוריה שרק הוא יכול לעשות. נשאר פחות משבוע, ולמרות שזה נראה כמו קרב שכבר הוכרע לפני תחילתו, ההתרגשות של מיליוני אוהדים היא מה שקובע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "קרב המאה או בלוף אחד גדול?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים