שתף קטע נבחר

"למלכה אליזבת אין שום כוונה לוותר על הכתר למען צ'ארלס"

פרישתו מהחיים הציבוריים של הנסיך פיליפ גררה ספקולציות בבריטניה שגם המלכה תרצה לקום מכס המלכות. אבל כפי שהתחייבה ביום הולדתה ה-21 - היא תישאר עם הכתר עד יומה האחרון. "היא נחרצת בנושא", אמרו מקורבים למשפחת המלוכה. "כל עוד היא בריאה - היא המלכה"

המלכה אליזבת עם בנה הנסיך צ'ארלס (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
המלכה אליזבת עם בנה הנסיך צ'ארלס(צילום: gettyimages)

למלכה אליזבת השנייה אין כל כוונה לפרוש כדי שבנה, הנסיך צ'ארלס, ייכנס רשמית לנעלי המלך והיא נשארת מחויבת לתפקידה לאומה, כך דווח אתמול (א') ב"סאנדיי טיימס" הבריטי. המלכה, בת 91, היא בת המלוכה המכהנת הוותיקה ביותר בעולם, אך בכל זאת נאמנה להתחייבותה ביום הולדתה ה-21 כי תשרת את הממלכה עד יומה האחרון.

 

לאחר שורה של חששות בריאותיים, הנסיך פיליפ, בן 96, פרש החודש מהחיים הציבוריים. העובדה הזו גררה ספקולציות רבות גם באשר למצבה או לכוונותיה של המלכה, בין היתר שהיא תעזוב את כס המלכות כדי להעניק את הכתר לבנה צ'ארלס. אבל גורמים המקורבים לבית המלוכה אמרו לעיתון הבריטי כי המלכה אמרה לאחרונה "חובתי לאומה והאומה עצמה הן מעל הכול. אני הולכת להיות שם".

הנסיך פיליפ. פרש מהחיים הציבוריים בגיל 96 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הנסיך פיליפ. פרש מהחיים הציבוריים בגיל 96(צילום: AFP)
 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

שלושה מקורות שונים דחו את הטענות כי המלכה אליזבת תבקש להפעיל את חוק ריג'נסי, שמאפשר לבן מלוכה לוותר על כוחו ולאפשר ליורש העצר למלא תפקידים מלכותיים שונים מטעמו. בכדי להפעיל את הסעיף הזה, יש להכריז על בן המלוכה כאדם שאינו מסוגל למלא את חובותיו המלכותיות על ידי כמה גורמים שונים: לורד צ'נסלור (גורם בממשלה הבריטית), יו"ר בית הנבחרים הבריטי ושומר המגילות (השופט השלישי בהיררכיית השופטים).

 

המקורות ששוחחו עם העיתון הבריטי דחו גם את השמועות בממלכה שהמלכה בכל זאת תפרוש אם היא עדיין על כס המלוכה עוד ארבע שנים. אחד מהגורמים אמר לעיתון כי המלכה תמיד הייתה מאוד נחרצת לגבי הנושא. "כל עוד היא בריאה, ללא קשר לגילה, היא לא תעביר את הסמכויות", אמר.

 

זה תקופה ארוכה שהמלכה לא עורכת נסיעות ארוכות וחברים אחרים במשפחת המלוכה דואגים לביקורים במדינות זרות וכן לקבלת מנהיגים שמגיעים לבריטניה.


פורסם לראשונה 20/08/2017 23:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
המלכה והנסיך
צילום: gettyimages
מומלצים