שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  קרן פימי רוכשת את השליטה באורביט תמורת 108 מיליון שקל
  תרכוש עד 55% ממניות חברת הטכנולוגיה בשלושה שלבים; אורביט רשמה הפסד של 6.7 מיליון שקל ברבעון הראשון ומנייתה איבדה מחצית משוויה בשנה האחרונה; בעל השליטה היוצא זאב שטיין ימשיך לייעץ לחברה
  קרן פימי רוכשת את השליטה באורביט טכנולוגיות. אורביט דיווחה הבוקר (ג') כי קרן פימי המנוהלת על ידי ישי דוידי תזרים לתוך החברה 108 מיליון שקל ותקבל 55% ממניותיה.

   

  ישי דוידי מייסד ומנכ״ל קרן פימי (צילום: סיון פרג')
  ישי דוידי מייסד ומנכ״ל קרן פימי(צילום: סיון פרג')

   

  מהדיווח עולה כי בשלב הראשון, מיד לאחר קבלת כל האישורים הנדרשים להשלמת העסקה, פימי תשקיע בחברה 36 מיליון שקל בתמורה להקצאת מניות במחיר

  של 6.7 שקלים למניה - פרמייה של 35% מהמחיר בה סגרה מניית החברה את יום המסחר אתמול. היקף האחזקות של פימי בשלב זה יגיע לכ-33.4% ממניות החברה והיא תהפוך לבעלת המניות הגדולה ביותר ובעלת השליטה בחברה.

   

  בשלב השני, פימי תקבל אופציה למשך שנתיים להשקיע בחברה 18 מיליון שקל נוספים בתמורה להקצאת מניות במחיר של 7.5 שקלים למניה. היקף האחזקות של פימי בשלב זה יוכל להגיע לכ-42% ממניות החברה. בשלב השלישי והאחרון, פימי תקבל אופציה למשך 5 שנים להשקיע בחברה 54 מיליון שקל נוספים בתמורה להקצאת מניות במחיר של 9 שקלים למניה. היקף האחזקות של פימי בשלב זה יוכל להגיע לכ-55% ממניות החברה.

   

  זאב שטיין בעל השליטה היוצא, שמחזיק כיום ב-44% ממניות החברה, ידולל ל-29.3% וימשיך לייעץ לחברה במשך שלוש שנים. נוסף על כך, פימי תמנה שלושה דירקטורים מטעמה וביניהם גם את יו"ר הדירקטוריון המיועד, איציק גת. 

   

  אורביט הפסידה 6.7 מיליון שקל ברבעון הראשון על הכנסות של 26 מיליון שקל. החברה איבדה בשנה האחרונה מחצית משוויה וכיום היא נסחרת לפי שווי של 52 מיליון שקל בדומה להונה העצמי, כך שפימי נכנסת בתקופה מאתגרת של החברה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "קרן פימי רוכשת את השליטה באורביט תמורת 108 מיליון שקל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים