שתף קטע נבחר

ריבלין: "יש לגדל דור שיכיר את השפה של האנשים שעמם הוא חי"

נשיא המדינה השתתף בוועידת "חינוך עכשיו" בקריה האקדמית אונו וטען: "בני המגזרים בחברה הישראלית כמעט שלא יודעים כלום אחד על השני". גדעון סער הציג את תוכניתו לשיפור מעמד המורים: "צריך להבטיח תנאים נאותים ובכך לצמצם את הנשירה מהמקצוע"

 

שר החינוך לשעבר גדעון סער הציג היום (ג') תוכנית חדשה לחיזוק מעמד המורה בוועידה בנושא "חינוך עכשיו" בקמפוס הקריה האקדמת אונו. באירוע השתתף גם נשיא המדינה ראובן ריבלין, שאמר בנאומו: "עלינו לגדל דור שיידע להשתלב בחברה לתוכה הוא גדל, דור שיהיו לו הכלים לבנות את עצמו. האנשים איתם הם יחיו קיימים גם עכשיו. צריך להכיר אותם, לדעת את השפה שלהם ולהכיר את התרבות שלהם".

 

"אני לא מתכוון לתרבות הצרפתית או לשפה המנדרינית", הבהיר ריבלין, "אני מתכוון להיכרות עם האנשים שאיתם אנחנו חיים בארץ הזאת - החילונים והחרדים, הדתיים והערבים שיעבדו לצדם, שילמדו לצדם באקדמיה ושינהיגו איתם את החברה הישראלית ובארבע המגזרים".

ריבלין וסער (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ריבלין וסער(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

ריבלין הוסיף: "מקום המפגש הראשון של בני כל המגזרים בחברה הישראלית הוא האקדמיה ואנחנו צריכים לחנך את כל אותם אנשים אשר עתידים להיות המנהיגים שלנו. בתהליך החינוכי המתקיים היום לא רק שהם לא לומדים יחד, הם גם לא יודעים כמעט כלום אחד על השני - מלבד מה שהם מכירים מהתקשורת".

 

לפניו נאם שר החינוך לשעבר גדעון סער והציג את תוכניתו. על פי התוכניות, יועלו תנאי הסף להוראה בהדרגה ומי שירצה לעבוד כמורה יוכל להיות רק בעל תואר שני ומעלה, וכן תבוצע רפורמה מקיפה באופן הכשרת המורים. בנוסף מוצע להעלות את השכר המורים המתחילים ל-8,000 שקל באופן מיידי ולתת תגמול דיפרנציאלי למורים מצטיינים על מנת לעודד מצוינות.

 

"החינוך הוא הביטחון האמיתי וגם הביטחון הלאומי שלנו. חינוך מצוין בכל הרבדים יבטיח את עתיד המדינה", אמר סער. "תמיד האמנתי שאיכות ההוראה היא המשתנה הכי משמעותי בחינוך. כדי להצליח צריך להביא את הכוחות הטובים ביותר להוראה ולחינוך ובמקביל להשאיר את הכוחות הטובים ביותר במערכת שהיא מאוד שוחקת וקשה", הוסיף.

 

סער הביע את תמיכתו בהעלאת שכר המורים בשנותיהם הראשונות בתפקיד: "יש אחוז גבוה מאוד של נשירה ב-6-5 השנים הראשונות ומחקרים מוכיחים שרבים מהנושרים הם דווקא הטובים ביותר. צריך לראות איך מצליחים להבטיח עבורם תנאים נאותים, וזה דבר שגם יצמצם את הנשירה מהמקצוע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הנשיא ריבלין בוועידה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים