שתף קטע נבחר

דברו לגלקסי שלכם: ה"סירי" של סמסונג בישראל

ביקסבי זמינה כעת במכשירי גלקסי S8 ו-S8 פלוס - אך לא בעברית. למי שיש מכשיר ישן יותר לא יוכל להפעיל את תוכנת הסיוע הדיגיטלי

מעכשיו גם בעלי מכשירי גלקסי S8 ו-S8 פלוס יכולים לדבר אל הטלפון שלהם, ולבקש בקשות בשפה טבעית. "ביקסבי", תוכנת הסיוע הדיגיטלי והזיהוי הקולי של סמסונג, זמינה ב-200 מדינות, כולל ישראל. עם זאת, כרגע ביקסבי יודעת רק אנגלית וקוריאנית, ואין טעם לנסות לדבר אליה בעברית.

 

 

ביקסבי היא המקבילה של סמסונג לסייעות הדיגיטליות שכבר נפוצות מזה תקופה בטלפונים ניידים ובמחשבים, כמו "סירי" של אפל, "קורטנה" של מייקרוסופט, "אלכסה" של אמזון, ו"גוגל אסיסטנט". היא מיועדת לביצוע פעולות והפעלת פונקציות שונות בגלקסי בצורה פשוטה, באמצעות פקודות קוליות, מה שאמור לחסוך לחיצות ושיטוט ארוכים בתפריטי המכשיר.

 

ביקסבי זמינה כעת במכשירי גלקסי S8 ו-S8 פלוס, וצפויה להיות זמינה גם במכשירי דגל נוספים שתשיק סמסונג בהמשך. עם זאת, מכשירי גלקסי ישנים יותר אינם תומכים בביקסבי בשלב זה.

 

ייתכן שתצטרכו לבצע עדכון דרך אופציית "עדכון תוכנה" בהגדרות המכשיר, כדי להפעילו. לאחר מכן, ההפעלה נעשית בשני דרכים: לחיצה על כפתור "ביקסבי" ייעודי בצד הגלקסי S8 ו-S8 פלוס, או אמירת Hey Bixby באנגלית.

 

אמנם גם בעבר היו תכונות של זיהוי קולי במכשירי סמסונג - אך היכולות היו מוגבלות ובפועל לא הרבה אנשים השתמשו בהם.

 

בבדיקה הקצרה שעשינו עם ביקסבי, נראה שהמכשיר מבין היטב אנגלית גם במבטא ישראלי קל - אך בסקירות ממושכות יותר שנעשו בחו"ל בשבועות האחרונים נראה שביקסבי נוטה פעמים רבות לאי-הבנות או לתשובות מוזרות שאינן קשורות בהכרח לשאלות.

 

בעזרת ביקסבי אפשר למשל להפעיל טיימר, או להציג תמונות שצולמו ביום שלישי האחרון, להדליק את הפנס ופעולות נוספות, כולל הפעלת אפליקציות. אך בשלב זה היא עדיין לא יכולה לשלוט באפליקציות חיצוניות כמו וואטסאפ. אפשר גם ליצור קיצורי דרך - פקודה קולית מותאמת אישית שמפעילה רצף של פעולות אחרות.

 

דוגמאות לפעולות שאפשר לעשות עם ביקסבי

Remind me to buy milk tomorrow at 9 am – הכנסת תזכורות

What's 13% of 543 – ביצוע חישובים במחשבון

Turn on power-saving mode – הפעלת מצב חיסכון בסוללה

Call dad/send a message to dad – לשלוח הודעה או להתקשר לאיש קשר

Don’t disturb me between 10 pm and 7 am – הפעל את מצב "נא לא להפריע"

Take a photo and send it to Mom – לצלם תמונה ולשלוח לאיש קשר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים