שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  20 מיליון שקל יוזרמו להצלת מפעל שתולה בצפון

  נחנכה התוכנית להצלת מפעל תעשיות מתכת שתולה, במסגרתה הקרן למפעלים במצוקה תעביר לחברה 11 מיליון שקל, קרן תנופה של ההסתדרות הכללית תעביר 5 מיליון שקל והמשקיע ההודי בחברה יוסיף 4 מיליון שקל. שר האוצר: "מעל 100 משרות שניצלו"

  כחלון ובאב"ד בביקור במפעל (צילום: דוברות משרד האוצר) (צילום: דוברות משרד האוצר)
  כחלון ובאב"ד בביקור במפעל(צילום: דוברות משרד האוצר)

   

  יוצאת לדרך התוכנית שתמנע את סגירת מפעל תעשיות מתכת שתולה בצפון. שר האוצר משה כחלון הגיע הבוקר (ד') למפעל תעשיות מתכת שתולה לחנוך את תכנית ההצלה של המפעל. במסגרת התוכנית תעביר הקרן למפעלים במצוקה 11 מיליון שקל, קרן תנופה של ההסתדרות הכללית תעביר 5 מיליון שקל והמשקיע ההודי בחברה יוסיף 4 מיליון שקל.

   

  החלטה להקים את הקרן למפעלים במצוקה התקבלה ב-2009 אולם רק ב-2015 יושמה ההחלטה על ידי מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד שמונה לעמוד בראשה עם כניסת כחלון למשרד האוצר. הקרן הוקמה בשיתוף עם יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש.

   

  מפעל תעשיות מתכת שתולה מתמחה בייצור ציוד וחלקים בתחום הביטחון, התעופה והשוק האזרחי. במהלך שנת 2015 נקלעה חברת שתולה לקשיים כלכליים. במטרה למנוע את הקריסה חברה אחות הזרימה הון, אך ללא הצלחה.

   

  החברה הגיע לסף חדלות פירעון ובשל כך מונה לה נאמן שהגיע להסדר נושים בסכום של 21 מיליון שקל. לאחר מאמצים רבים ובסיוע הקרן גייסה באחרונה תעשיות מתכת שתולה את החברה ההודית saisanket שתשקיע כאמור למעלה מ-4 מיליון שקל. המפעל צפוי לעבור תכנית הבראה ולפי התחזית צפוי בשנה הקרובה להגיע למחזור מכירות של 50 מיליון שקל.

   

  שר האוצר כחלון אמר: הבשורה היום היא עצומה - מעל 100 משרות שניצלו, היא תוצאה של שילוב ידיים של הממשלה, ההסתדרות והתעשייה. המפעל בשתולה הוא דוגמה ומופת ליזמות, חלוציות וציונות. אנחנו לא מתכוונים לעצור כאן ונמשיך וניאבק על כל משרה בכל מקום בארץ".

   

  נשיא התאחדות התעשיינים ברוש הוסיף: "זהו רגע מרגש ואני מאמין כי יש להמשיך ולהילחם למען כל מפעל ומפעל בישראל, ובפרט מפעלים המעסיקים מאות עובדים בפריפריה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים