שתף קטע נבחר

טראמפ ביטל את השירות הצבאי לטרנסג'נדרים

חודש לאחר ההכרזה בטוויטר, הנשיא ביטל מדיניות נוספת של ממשל אובמה והורה למזכיר ההגנה מאטיס לקבוע את מדיניות הצבא כלפי טרנסג'נדרים שמשרתים כעת בצבא. עוד הוחליט לבטל את כל התקציבים שהופנו לטובת הליכי שינוי מין. ארגוני זכויות להט"ב: "מדובר בטיהור"

הנשיא טראמפ (צילום: AP) (צילום: AP)
הנשיא טראמפ(צילום: AP)
 

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הורה אמש (יום ו') למזכיר ההגנה ג'ים מאטיס שלא לאפשר לטרנסג'נדרים ולטרנסג'נדריות לשרת בצבא האמריקני. טראמפ חתם על מזכר שבו נכתב כי על הצבא לבטל באופן מיידי את כל התקציבים שהופנו לטובת הליכי שינוי מין עבור חיילים וחיילות שביקשו זאת, מלבד אלה שנמצאים כבר בעיצומו של התהליך.

 

במזכר הרשמי שהופץ על ידי הבית הלבן נכתב כי ההליכים לשינוי מין יתבצעו אך ורק עבור מי שבריאותו תלויה בכך. טראמפ ביקש ממאטיס לקבוע את מדיניות הצבא בשנה וחצי הקרובה כלפי חברי הקהילה הטרנסג'נדרית המשרתים כעת בצבא, ובבית הלבן סירבו לומר אם שירותם יופסק.

הציוץ של טראמפ שבישר על ההחלטה המתקרבת ()
הציוץ של טראמפ שבישר על ההחלטה המתקרבת

טראמפ הודיע בחודש שעבר דרך חשבון הטוויטר שלו כי לא יאפשר לטרנסג'נדרים ולטרנסג'נדריות להתגייס לצבא מפאת עלויות רפואיות גבוהות ו"שיבושים" שיטרידו את הצבא. "אחרי התייעצות עם גנרלים ומומחים צבאיים, הממשל לא יקבל אנשים טרנסג'נדרים לשרת בשום תפקיד בצבא ארה"ב", כתב טראמפ והוסיף כי "הצבא חייב להתמקד בניצחון מכריע ומוחץ, ולא יכול להיות מוטרד מעלויות רפואיות עצומות ומשיבושים שלהם יגרמו טרנסג'נדרים בצבא".

 

חבר הקונגרס הדמוקרטי ג'וזף קנדי ממדינת מסצ'וסטס תקף את החלטתו של טראמפ עם פרסומה בטוויטר, ונעמד לצדה של הקהילה הטרנסג'נדרית. בנאום שנשא לפני כחודש אמר קנדי: "הנשיא שלנו אמר לאלפי חיילים אמריקנים שהם צריכים להילחם עבורנו, אבל אנחנו לא נלחם עבורם. הנשיא העז לפקפק בפטריוטיות ובאומץ שלהם, ומטיל ספק במחויבות שלהם כלפי אחיהם ואחיותיהם לנשק".

 

עם פרסום ההחלטה, הפך טראמפ עוד מדיניות של הממשל הקודם בראשותו של ברק אובמה, שבירך על שירות להט"בים וטרנסג'נדרים בפרט בצבא. בשנה שעברה הודיע מזכיר ההגנה הקודם אשטון קרטר על הסרת כל המגבלות על שירות טרנסג'נדרים, מה שהוביל על פי ההערכות לאלפי חיילים וחיילות לחשוף את זהותם המגדרית.

 

מאט ת'ורן, מנכ"ל אחד הארגונים שפועלים למען שוויון זכויות ללהט"בים בצבא, אמר כי "החלטתו של טראמפ לעצור טיפולים רפואיים ולהעמיד בספק את שירותם של טרנסג'נדרים היא לא פחות מטיהור". ג'ניפר לוי, פעילה בארגון הזכויות GLAD, אמרה לסוכנות הידיעות רויטרס כי "חוזקו של הצבא שלנו טמון בכך שלכל מי שמסוגל לשרת יש את האפשרות להתגייס".

 

זו לא הפעם הראשונה שהממשל של טראמפ יוצא נגד הקהילה הטרנסג'נדרית. חודש לאחר השבעתו, ביטל את החוק שמאפשר לתלמידים טרנסג'נדרים להשתמש בחדרי השירותים שמתאימים למגדר שאיתו הם מזדהים. ממשל אובמה, שהעביר את החוק המקורי, אף איים בשלילת תקציבים ממוסדות חינוך ציבוריים שלא יאכפו את החוק.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים