שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  חדש באקדמיה: ספורט ככלי לשינוי חברתי
  סטודנטים מהמכללה האקדמית הדסה ירושלים ישמשו כחונכים קהילתיים בקבוצות ילדים ונוער של מועדוני ספורט בעיר, במסגרת קורס אקדמי חדש שייפתח בשנת הלימודים הקרובה

  לספורט בישראל בפרט ובעולם ככלל ישנו פוטנציאל להשפעה חברתית מרחיקת לכת. מתוך תפיסה שהספורט נוגע בהמונים ומשפיע באופן משמעותי על אורחות חייהם, במכללה האקדמית הדסה ירושלים החליטו שבאמצעות הספורט ניתן לחנך ולעודד את הסטודנטים להשפיע באופן חיובי על החברה בה הם חיים.

   

  בשנת הלימודים הקרובה ייפתח קורס אקדמי חדש שמשלב בין תכנים אקדמיים תיאורטיים בתחום הספורט כתופעה חברתית-תרבותית לבין פעילות חברתית חינוכית של הסטודנטים בקבוצות ילדים ונוער של מועדוני ספורט בירושלים. במכללה אמרו כי הקורס יהווה חלק מהיצע קורסים שונים משלבי עשייה חברתית בהובלת דיקנט הסטודנטים במכללה.

   

  במסגרת הקורס: "ספורט ככלי לשינוי חברתי", ישמשו הסטודנטים כחונכים קהילתיים ויהיו אחראים על פיתוח והפעלת תחום החינוך והערכים בקבוצה ועל ליווי הילדים והנערים בפן האישי. החונך יעבוד בשיתוף עם מאמן הקבוצה האחראי על הפן המקצועי. תפקיד החונך הוא להוביל את הפן הערכי של הפעילות, לפתח וליישם במסגרת פעילותו כלים המאפשרים שימוש בפעילות הספורטיבית להנחלת ערכים, כגון: סובלנות, שוויון, כבוד הדדי, קבלת האחר, שיתוף פעולה, התמודדות עם קונפליקטים ומעורבות חברתית.

   

  נוסף לכך, החונך יתמקד בליווי אישי של החניכים תוך שימוש בפעילות הספורטיבית ככלי לפיתוח מאפיינים אישיותיים, כגון: התמודדות עם לחץ ותסכול, וויסות רגשות, חיזוק והבניית דימוי עצמי יציב וחיובי ותחושת יעילות עצמית.

   

  ד"ר איציק אלפסי. יעמוד בראש הפן האקדמי והמעשי בקורס (צילום: יח"צ)
  ד"ר איציק אלפסי. יעמוד בראש הפן האקדמי והמעשי בקורס(צילום: יח"צ)
   

   

  בראש הפן האקדמי והמעשי בקורס יעמוד ד"ר איציק אלפסי, דוקטור לפסיכולוגיה חברתית, בוגר אוניברסיטת סאות'המפטון, אנגליה. מלמד וחוקר את הממשק שבין אישיות לתרבות. במכללת הדסה הדגישו כי ד"ר אלפסי היה בין המייסדים של מועדון הכדורגל בית"ר נורדיה ומשמש כיום גם כיו"ר המועדון. הוא מסביר כי מטרות הקורס הן להקנות ידע תיאורטי ומעשי בתחום של שימוש בספורט ככלי חינוכי וככלי לפיתוח והעצמה אישית, וחשוב מכך, לפתח בקרב הסטודנטים מודעות והנעה למעורבות בקהילה ויצירת שינוי חברתי.

   

  פרופ' ברטולד פרידלנדר, נשיא המכללה האקדמית הדסה י-ם: "השילוב בין אקדמיה למעורבות חברתית הוא בעינינו הכרח ועל כן אנחנו מחפשים בכל עת דרכים חדשות לייצר ערך מוסף לסטודנטים וכמובן לקהילה בה אנו חיים, באמצעות החיבור הזה. אנחנו מאמינים כי הספורט שפופולארי מאוד בחברה הישראלית מהווה פוטנציאל גדול להשפעה חיובית על החברה וגם יוביל לכך שסטודנטים רבים ירצו ליטול חלק בפרויקט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חדש באקדמיה: ספורט ככלי לשינוי חברתי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים