שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "משחקי הכס": סיום עונה מפחיד ובלתי נשכח

  הפרק האחרון לעונה היה עמוס בהתרחשויות והסתיים עם התגשמות כל הפחדים, אבל כל מילה נוספת היא ספוילר - אז נמשיך לדבר עליו בפנים. היי שלום ווסטרוז, ניפגש שוב אחרי חורף ארוך במיוחד

   

  מתוך פרק הסיום    (באדיבות HOT)

  מתוך פרק הסיום    (באדיבות HOT)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הלילה שחור ומלא קרובי משפחה

  הלילה הארוך הגיע, ובלילה הארוך אני מתכוונת כמובן לעובדה שהעונה הסתיימה ועכשיו יש לנו שנה שלמה (יש שטוענים שהעונה השמינית תעלה ביולי 2018 ויש נבלות ארורות שמנבאות בכלל את חורף 2019, וגם יהיו לה רק שישה פרקים, אבל אם זה מנחם אתכם – הם מתכננים לעשות כל פרק באורך שעה וחצי לפחות) לחיות בלי הסדרה ששום דבר אחר על המסך לא משתווה אליה.

   

  דאני וג'ון. חתונה או סרט אימה? (צילום: HBO) (צילום: HBO)
  דאני וג'ון. חתונה או סרט אימה?(צילום: HBO)
   

  באופן אירוני, גם הפרק האחרון לעונה הרגיש כמו לילה ארוך ובלתי נגמר עם המון, המון דיאלוגים ומעט מדי אקשן – אבל כמו שאחד היוצרים הסביר: אם בעונות הראשונות הייתה הסדרה במגמת התרחבות (הפסקתי לספור בדמות ה-392 שיש לה איזושהי חשיבות לעלילה), בעונה הזו היא הייתה במגמה של הצטמצמות, והכול מתחבר יחד ומתכנס לתוך משהו שיש לו היגיון והרבה רגעים של "אהההה! בגלל זה הוא אמר לה את זה בעונה 2!". המלחמה הגדולה כאן, החורף הגיע, והלילה הוא שחור ומלא קרובי משפחה שעשו סקס. עכשיו נשאר לנו לנסות לנחש לאן כל מה שקרה בעונה הזו מוביל אותנו – ויש כמה השערות. 

   

  פרק 1: הצפון זוכר הכול

  פרק 2: מחכים לסערה

  פרק 3: הכול נשאר במשפחה

  פרק 4: קבלו אותו - הדרקון הגיע

  פרק 5: הבנות בעקבות האב

  פרק 6: שיר מרגש של אש וקרח

   

  אצל הדודה והדוד

  כמעט בטוח שלדאני יהיה תינוק מג'ון – העיסוק בעובדה שהיא עקרה, נושא שעד עכשיו כלל לא היה אישיו, הוא ברור מכדי לא להיות הנחת יסודות לעתיד לבוא, כלומר היא תיכנס להיריון שוב. הרגע שבו היא וג'ון (סליחה, אאיגון) תינו אהבים היה רגע שמעריצי הסדרה רצו להאמין שיקרה וציפו לו בכליון עיניים, ונראה כאילו היוצרים בניוף ווייס ניסו ככל יכולתם לענות על הציפיות – עד לרמת הפורנו.

   

  זה היה מספק מאוד, לא אשקר, אבל בעיקר צריך להצדיע להם על האופן שבו שזרו את הרגע הזה עם רגע גילוי זהותו האמיתית של ג'ון (משהו שרובנו כבר ידענו). בכלל, המעברים בעונה הזו היו גאוניים (נזיד=קקי, מילוי=מוגלה וכן הלאה).

   

  בכלל לא ממזר. ההורים של ג'ון מתחתנים (צילום: HBO) (צילום: HBO)
  בכלל לא ממזר. ההורים של ג'ון מתחתנים(צילום: HBO)
   

  כמובן, השניים האלה צועדים לקראת הגילוי שהם קרובי משפחה ושג'ון הוא למעשה היורש החוקי לכתר (ותודה גם על הפלאשבק הזה של ראיגר וליאנה שכל כך חיכינו לו), וזה יסבך להם את החיים המסובכים גם ככה, אבל יותר מעניינות התיאוריות לגבי ההמשך: יש תיאוריות שאומרות שאולי דאני תצטרך למות ולהקריב את חייה למען התינוק ושכך הסדרה תיגמר, ויש כאלה שמדברים בכלל על כך שג'ון לא יסכים בשום אופן שהילד שלו יהיה ממזר ולכן אולי תהיה פה חתונה. יש שאומרים שהאובדן של ויסריון הוא המחיר שדאני הייתה צריכה לשלם כדי ליצור חיים חדשים, יש כאלה שטוענים שאולי ג'ון הוא בכלל זה שימות כדי שיהיה תינוק, ואחרים אומרים שדאני הייתה צריכה לשכב עם טרגריאן אחר בשביל להיכנס להיריון שוב.

   

  ואיך הצפון יגיב לכל זה כשהם יגלו מי הוא ג'ון באמת? שלא לדבר על סאנסה ואריה. ואולי הכול יקרה יחד או שכלום לא יקרה בכלל – כי מלך הלילה ימחק אותם לפני שיספיקו.

   

  הוצאה להורג - אריה סטייל (צילום: HBO) (צילום: HBO)
  הוצאה להורג - אריה סטייל(צילום: HBO)

   

  גוד נייט סנטר

  יש תיאוריה שמסתובבת ברשת שאני מחבבת במיוחד: היא גורסת שמלך הלילה הוא בכלל הגוד גאי של הסדרה. נכון שהוא מוות מהלך וכל הצבא שלו מורכב מיצורים מחרידים ומתפוררים וכל זה, אבל יש שסבורים שחלק מהנרטיב של הסדרה הוא להגיד שהמין האנושי הוא למעשה המושחת האמיתי פה, ומלך הלילה פשוט בא לעשות סדר.

   

  אנחנו כצופי הסדרה יודעים עליו מעט מאוד (בספרים יש קצת יותר מידע), אז אולי בעונה הבאה נקבל איזושהי הצצה לחיים שלו לפני שהפך ללוציפר בגרסת הסנפרוסט, או שנגלה שמתחת לכל המוות הכחול הזה יש בכלל ישות עם רגשות ורצונות שנכנעת לאגו שלה, כמו כל שאר הדמויות בסדרה שהן לא טוב ורע – שחור ולבן, אלא בעלות שכבות של מורכבות. ולא נדבר בכלל על התיאוריה שאומרת שבראן הוא למעשה מלך הלילה - זה פשוט מטורף מדי והגיוני מדי.

   

  המוות בדרך לווסטרוז. מלך הלילה (צילום: HBO) (צילום: HBO)
  המוות בדרך לווסטרוז. מלך הלילה(צילום: HBO)
   

  די בטוח שבעונה הבאה נקבל יותר סצנות קרב שבהן מלך הלילה לא מניד עפעף בזמן שג'ון ושאר החבר'ה הטובים כמעט נגמרים לנו מול העיניים. כך או כך, בפרק הזה קרה משהו שכולנו ידענו שעומד לבוא אבל לא האמנו בו – הוא הצליח להפיל את החומה (שיקום מי שלא ישב מול סצנת הסיום הזה ומלמל "פאק, פאק, פאק" ו"הלך עליהם"). זה היה כל כך פשוט בשבילו, כולל הרכיבה על הדרקון-מת כאילו הוא ברודיאו - שנדמה שהכול כולל הכול היה מתוכנן מראש. האם הוא השמיד את כל משמר הלילה? למה הם לא ניסו אפילו לעצור את צבא המתים? (לא שהיה להם סיכוי, אבל בכל זאת – לא לזה חיכיתם 8,000 שנה?) והכי חשוב – האם טורמונד בסדר?! ישמור אותו האל!

   

  סוג של לב

  אין יותר מה להגיד על סרסיי – האישה הפכה להתגלמות הרוע והאגו, אבל היא כל כך הרבה יותר מתוחכמת מכולם, שבאמת לא אופתע לגלות בסופו של דבר שהיא גם מלך הלילה. היא הצליחה להערים על טיריון וג'יימי (ועל כולם, בעצם) ולגרום להם לחשוב ש"אה, וואלה, היא שינתה את דעתה ובעצם מתאים לה לשלוח את כל הצבא שלה לצפון". כולנו נפלנו בפח הזה ובסוף נזכרנו במי מדובר – באישה שלא תוותר על הכס, גם לא אחרי שראתה ווייט לנגד עיניה.

   

  לפחות אפשר לומר לזכותה שהייתה לה הזדמנות להרוג את שני האחים שלה ובשני המקרים היא בחרה שלא – מה שאומר שבכל זאת יש שם סוג של לב מתחת לכל האינטרסים והדחף הזה לשלוט. היא איבדה את ג'יימי ונשארה עם התינוק שלו, אבל לי תחושה שהתינוק הזה לעולם לא ייוולד ושנראה את סרסיי מתה בעונה הבאה בנסיבות שנחזו בנבואה שניתנה לה בנערותה – בידיו של אחיה הצעיר (שזה טיריון, אבל יכול להיות גם ג'יימי, שנולד כמה דקות אחריה).

   

  צעד לפני כולם. סרסיי ממשיכה את מורשת אביה (צילום: Helen Sloan) (צילום: Helen Sloan)
  צעד לפני כולם. סרסיי ממשיכה את מורשת אביה(צילום: Helen Sloan)
   

  גם כאן אי אפשר לדעת מה באמת יקרה, ואולי בסופו של דבר היא תנצח את כולם, כולל את מלך הלילה עצמו? נה, סביר להניח שלא. ובעצם שום דבר בסדרה הזו הוא לא

  סביר. ומעניין גם מה יעלה בגורלו של ג'יימי? האם בראן כבר יודע שהוא זה שדחף אותו מהמגדל בפרק הראשון של הסדרה? הסיפור של הסדרה התחיל בכך שהוא דחף סטארק מהחלון, ויש מצב שהסיפור ייגמר בכך שהוא יציל סטארק, אולי את בראן עצמו. לפחות אנחנו יודעים שעכשיו הוא בדרכו צפונה, וכל החרבות שעשויות פלדה ולריאנית נמצאות איפה שהן צריכות להיות – האלים יודעים שהם יזדקקו להן.

   

  ועוד קטנות

  ת'יאון בדרך להציל את יארה, ואם אתם שואלים אותי – הוא יצליח. גם אם יצטרך להקריב את חייו עבורה.

   

  ביי ביי ליטל פינגר, איזה יופי של סיום סידרו לך. היה שלום ותודה על התככים.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים