שתף קטע נבחר

קורע לב: קשישות תועדו בבית אבות שהוצף

הסופה "הארווי": דיירות בית האבות "לה ויטה בלה" בדיקינסון שבטקסס פונו במסוק, אחרי שבטוויטר הופצה תמונה שלהן שקועות למחצה במים, חלקן בכיסא גלגלים. גולשת זיהתה: "זאת דודה שלי שם!"

 

התמונה שהסעירה את הרשת ()
התמונה שהסעירה את הרשת

 

ברשתות החברתיות נפוצה היום (ב') תמונה שוברת לב של דיירות בבית אבות בטקסס שהוצף בעקבות הגשמים הכבדים שהביאה איתה סופת ההוריקן "הארווי". הפצת התמונה עוררה קריאות של משתמשים למהר ולהצילן – ופעולות הסיוע אכן הוחשו והן ודיירים אחרים הוצאו משם.

 


 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

בתמונה נראות דיירות בבית האבות "לה ויטה בלה" ("החיים היפים") בדיקינסון שבטקסס יושבות בכיסאות גלגלים ובספות וגופן שקוע למחצה במים. רשת ABC האמריקנית דיווחה כי בתחילה היו שפקפקו באמינות התמונה משום שהדיירות נראות רגועות, נדמה שאחת מהן אפילו סורגת או מנפחת חגורת הצלה, אולם אחר כך אישר קן קלארק משירותי ההצלה של גלבסטון כי התמונה אמיתית וכי 25-20 דיירים פונו בבטחה מהמקום בעזרת מסוק. גם דיירים גברים היו שם ופונו.

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

בתמונה נראות הדיירות יושבות נינוחות ורגועות. קים מקינטוש, שבית האבות נמצאה בבעלות אמה, היא שקיבלה ראשונה את התמונה ופרסמה אותה. "צריכים סיוע דחוף של שירותי ההצלה בבקשה", כתבה אתמול בטוויטר בצירוף התמונה. לאחר החילוץ סיפרה ל"ניו יורק דיילי ניוז" כי הדיירים לא פונו מראש משום שלאמה נאמר שהמקום מעולם לא הוצף קודם לכן.

 

ב"הפינגטון פוסט" דיווחו כי גולשת אחת אפילו זיהתה את דודתה בתמונה. "אם אתם חושבים שהתמונה מזויפת כי הן נראות 'רגועות' אז אני מניחה שהיה לכם די מזל כדי לעולם לא להיקלע להצפה קשה עם אדם נכה", כתבה. "אישה אחת סורגת בתמונה, אז זה מה שהיא עושה. מה עוד אתם רוצים שהיא תעשה? רבות מהן בכיסאות גלגלים או רגילות ללכת מרחקים קצרים בלבד".

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

"הארווי" מוגדרת זה יומיים סופה טרופית וגם היום היא ממשיכה להוריד ממטרים כבדים בטקסס. זו הסופה הקשה ביותר שהיכתה בטקסס ב-50 השנים האחרונות. היא צפויה להישאר בטקסס עוד כמה ימים ולהוריד משקעים השקולים למשקעי שנה שלמה.

 

ראש הסוכנות הפדרלית לניהול מצבי חירום של ארצות הברית (FEMA), ברוק לונג, הודיע היום כי הוא מעריך שיותר מ-30 אלף בני אדם ישוכנו באופן זמני במקלטים עקב הסופה שפגעה בטקסס. הוא הוסיף כי יותר מ-450 אלף איש צפויים לבקש עזרה מהרשויות. כמו כן, הרשויות האמריקניות קראו לכל תושב שיכול לסייע במאמצי החילוץ וההצלה לתת יד ולהתגייס למשימה. "טקסס מעולם לא חוותה אירוע כזה", אמר לונג. "זהו ציון דרך עבור המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים