שתף קטע נבחר

קייטנת השנאה של בל"ד: צעדה לכבוד השהידים

רוב הילדים חוגגים את סיום הקייטנה במסיבה, בים או בטיול בטבע - אבל בתנועת הנוער של בל"ד, שבה השתתפו בני נוער ערבים-ישראלים, העדיפו המארגנים משהו שונה: תהלוכה במחנה הפליטים דהיישה תוך זעקות "ברוח ודם נפדה אותך פלסטין". ח"כ חנין זועבי: "גאה ברוח המאבק, המרץ ותחושת הכוח"

 

 

תהלוכה במחנה הפליטים דהיישה תוך השמעת קריאות נאצה נגד ישראל. כך נראה טקס הסיום של קייטנת הנוער של מפלגת בל"ד.

 

בל"ד היא חלק מהרשימה המשותפת - מפלגה המאחדת את המפלגות הערביות בישראל. מדובר בקייטנה של תנועת הנוער של המפלגה, ובה חברים בני נוער ערבים-ישראלים. השבוע התקיים טקס הסיום שלה, והמארגנים החליטו לציין את האירוע בדרך מאוד שונה ויוצאת דופן - במסגרת הטקס יצאו החניכים למחנה הפליטים דהיישה שליד בית לחם, הצטרפו שם לילדים תושבי המחנה וערכו איתם צעדה לכבוד השהידים.

צעדת השנאה של קייטנת בל"ד ()
צעדת השנאה של קייטנת בל"ד
 


 

כשמסביבם דגלי פלסטין צעדו בני הנוער במחנה הפליטים כשהם זועקים קריאות בנוסח "ברוח ודם נפדה אותך שהיד" ו"ברוח ודם נפדה אותך פלסטין".

 

בתום המצעד הם ביקרו אצל משפחות של מחבלים שנהרגו או נפצעו בפיגועים. "אנו מכבדים את בני משפחתם של השהידים", הכריז אחד ממובילי הצעדה.

 

ח"כ חנין זועבי כתבה בדף הפייסבוק שלה: "הסתיים מחנה הקיץ ה-18 של צעירי בל"ד. בל"ד גאה בצעיריה ובחיבור של פעילותה ורעיונה עם רוח המאבק, המרץ ותחושת הכוח".

 

מתא הצעירים של בל"ד נמסר: "התכנים והפעילויות שמועברים לצעירים הם במסגרת המצע הפוליטי של בל"ד, ובמרכזם עומדים עידוד הזהות הערבית-פלסטינית, ערכים דמוקרטים ורעיון 'מדינת כל אזרחיה'. במסגרת הקייטנה, שכללה ביקור למחנה הפליטים 'דהיישה', התקיימה תהלוכה שמטרתה להביע

סולידריות עם תושבי מחנה הפליטים, ובין היתר, משפחות שכולות שהן קורבנות גירוש הנכבה ופשעי הכיבוש. מדובר בפעילות חוקית ולגיטימית במסגרת חופש הביטוי".

 

מאור צמח, יו"ר ארגון "לך ירושלים", קרא למשטרה לפתוח בחקירה: "בל"ד מייצרת מציאות בלתי נסבלת בקרב החברה הערבית של לאומנות מתסיסה ומסיתה נגד מדינת ישראל. יש צורך לחקור לעומק את כל הפעילות האנטי ישראלית של בל"ד בכל המישורים, וכן לדאוג בטווח המיידי להגיב על כל הסתה היוצאת מבית מדרשה של בל"ד בסגירת מוסדות מסיתים ועצירת מימון כספי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים