שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  תוצאות חזקות לקבוצת דלק - תחלק דיבידנד של 260 מיליון שקל

  חלקו של בעל השליטה תשובה - 155 מיליון שקל. החברה סיימה את הרבעון השני עם עלייה חדה ברווח ל-180 מיליון שקל - לעומת 80 מיליון שקל ברבעון המקביל. רווחי המכירה של תמר פטרוליום צפויים לתרום לקבוצת דלק ברבעון השלישי רווח של כ-800 מיליון שקל

  יצחק תשובה ומנכ"ל קבוצת תשובה, עידן ולס (צילום: אוראל כהן) (צילום: אוראל כהן)
  יצחק תשובה ומנכ"ל קבוצת תשובה, עידן ולס(צילום: אוראל כהן)

   

  הגז ממאגר תמר ממשיך להזרים מזומנים לבעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה. דלק סיימה את הרבעון השני עם עלייה חדה ברווח הנקי שהסתכם בכ-180 מיליון שקל, לעומת 80 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד בסכום של 260 מיליון שקל, כאשר חלקו של תשובה בחלוקה יעמוד על 155 מיליון שקל.

   

  עיקר התרומה לרווח נובעת מפעילות הקבוצה במגזר חיפושי והפקת נפט וגז בישראל ובעולם, שהציגה רווח של כ-130 מיליון שקל ברבעון השני, לעומת כ-72 מיליון שקלים ברבעון המקביל. ההכנסות ממכירת גז ונפט בישראל וסביבתה (מאגר תמר), בניכוי תמלוגים, הסתכמו ב-935 מיליון שקל, לעומת 865 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

   

  במהלך הרבעון החולף הושלמה המכירה של כ-6% ממאגר תמר על ידי שותפות תמר פטרוליום. רווחי המכירה צפויים לתרום לקבוצת דלק ברבעון השלישי רווח של כ-800 מיליון שקל.

   

  תרומת חברת הפניקס לרווחי קבוצת דלק עמדה ברבעון על 205 מיליון שקל החברה ציינה ש"קבוצת דלק קיבלה מספר הצעות לרכישת השליטה בפניקס, מגופים ישראלים וגופים זרים, והיא נמצאת במשאים ומתנים לקראת חתימה על עסקה למכירת גרעין השליטה בפניקס, וזאת כבר במהלך התקופה הקרובה".

   

  קבוצת דלק מסכמת את הרבעון עם יתרות מזומנים, השקעות פיננסיות נזילות, ומסגרות אשראי לא מנוצלות בסכום אדיר של כ-1.7 מיליארד שקל. יתרת הרווחים הראויים לחלוקה של החברה עומדת על כ- 2.6 מיליארד שקל. תשואת הדיבידנד השנתית למשקיעים עומדת על כ-9%.

   

  אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת דלק אמר לכלכליסט לאחר הדוחות "במהלך הרבעון החולף השלמנו את רכישת השליטה בחברת האנרגיה הבינלאומית איתק'ה, וסיימנו

  בהצלחה את מכירתם של כ-6% ממאגר תמר. כמו כן, בידי החברה מספר הצעות למכירת אחזקותיה בחברת הפניקס, ולהערכתנו ניתן יהיה לחתום על הסכם למכירת השליטה בחברה כבר במהלך התקופה הקרובה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוראל כהן
  תשובה ומנכ"ל קבוצת תשובה עידן ולס
  צילום: אוראל כהן
  מומלצים