שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו על מני נפתלי: "היכה קולגה, אישה התלוננה"
  בכנס לרגל השנה החדשה, מנה ראש הממשלה את הישגי ממשלתו, תקף את התקשורת והקדיש פרק ניכר מדבריו למתקפה חזיתית נגד אב הבית לשעבר העומד בראש ההפגנות נגדו: "איך באורח פלא זינקו הוצאות המזון בתקופתו? זו גם לא קאיה. ומה עם הסבונים? אכלנו אותם?"

   

  נתניהו על מני נפתלי    (צילום: דניאל אליאור)

  נתניהו על מני נפתלי    (צילום: דניאל אליאור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הערב באירוע המרכזי של הליכוד לרגל השנה החדשה במרכז הקונגרסים בקריית שדה התעופה ליד נתב"ג. כ-2,000 בני אדם נכנסו לאולם, ועוד כ-1,000 נאלצו להישאר בחוץ. אחרי שאיחל ל"כל אזרחי ישראל, מימין ומשמאל" שנה טובה, אמר נתניהו: "אני רוצה להגיד לכם איזו מדינה נפלאה יש לנו: מאפר השואה הקמנו את אחת המדינות המתקדמות והחזקות ביותר בעולם. לפעמים בלהט הוויכוח יש בתוכנו כאלה ששוכחים זאת, אני לעולם לא שוכח זאת, אתם לעולם לא שוכחים זאת".

   

  נתניהו אמר עוד: "בדמוקרטיה יש מחלוקות, יש ניגודים, יש הבדלי השקפות וזה לגיטימי. אני רוצה להגיד לכם, לפעמים יש נקודות הסכמה. בשבוע שעבר כשיצאתי לפגישה עם נשיא רוסיה בעניין ביטחוני שחשוב לכולם, קיבלתי את תמיכתם של כמה מראשי האופוזיציה במדינה. אני מעריך זאת, אני גם מעריך את הכנות של ראשי הערים והיישובים לרוחב הקשת הפוליטית שמביעים הערכה לפועלנו".

   

  בהמשך מנה נתניהו את הישגי הממשלה ואמר כי "האמת היא שהמדיניות הביטחונית התקיפה שלנו הביאה לאזרחי ישראל את השנים השקטות ביותר בעשרות השנים האחרונות. המדינות הכלכלית שלנו הצמיחה את המשק והורידה את האבטלה לרמה הנמוכה ביותר זה כ-40 שנה. גדרות הביטחון שבנינו בגבול סיני ומול גבול הגולן בלמו קליל את שיטפון המסתננים הבלתי-חוקיים ואת הטרור של דאעש".

   

  נתניהו אמר עוד בהקשר זה כי "השרים, סגני השרים, חברי הכנסת, החבורה הזאת שיושבת כאן וגם יו"ר הכנסת פועלים מסביב לשעון למען המדינה. אנחנו מביאים מספר שיא של תיירים לישראל, מביאים תרבות לפריפריה, מביאים צדק לילדי תימן ואין ספור דרכים רבות ומגוונות. אנחנו שומרים על מדינת ישראל ואנחנו מטיבים עמכם אזרחי ישראל".

  בהמשך דבריו תקף נתניהו את הפרסומים נגדו בתקשורת. לדבריו, "רובם המכריע של אזרחי ישראל מעריכים את ההישגים שלנו למרות שרובה המכריע של התקשורת... רובם המכריע של אזרחי ישראל מעריכים את הישיגנו למרות שרובה המכריע של התקשורת, אומר זאת כך, לא תמיד ששה לסקר את מלוא פעולותינו.

   

  "למען האמת, היא כמעט שאינה מסקרת דבר ממה שאני והשרים וחברי הכנסת עושים. למה? כי הם מעדיפים להציג את ישראל כמדינה מבודדת, זוכרים את ה'צונאמי המדיני'? כמדינה מבודדת? כמדינה נכשלת? כי הם פשוט לא רוצים שאזרחי ישראל יראו את ההצלחה. זה פשוט לא מתאים לקו שלהם, אבל מה לעשות, כולם רואים את ההצלחה".

    

  אחר כך התייחס ראש הממשלה להפגנות שנערכות בפתח תקווה מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה לקדם את חקירות נתניהו: "ראו למשל איך מסקרים בהתלהבות אין קץ מדי שבוע את הפגנות השמאל, אותן הפגנות שבהן נאמרו דברים מזעזעים כלפיי. אותן הפגנות שמטרתן להפעיל לחץ פסול על גורמי אכיפת החוק כדי שיגישו כתב אישום בכל מחיר. איך הם כתבו? 'נתניהו אשם עד שתוכח חפותו'".

   

  ראש הממשלה בכנס התמיכה של הליכוד (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
  ראש הממשלה בכנס התמיכה של הליכוד(צילום: שאול גולן)

   

  הוא הוסיף: "זה צד אחד, לעומת זאת תסתכלו על הצד השני. ראו כיצד הם מסקרים את המפגשים שלנו. אני ראיתי, ראיתי כתבה בטלוויזיה, כתבה שסיקרה את המפגש האחרון שלנו בגני התערוכה. באיזה להט, באיזה התנסחות הם ניסו להציג אותנו. הם לא רק בזים לנו, הם בזים למשהו הרבה יותר עמוק. הם בעצם בזים לבחירת העם. הם בזים לדמוקרטיה שבשמה הם מדברים. הם עושים הכול כדי לפגוע בי וברעייתי, כי הם חושבים שאם הם יפילו אותי ואותה – הם יפילו אותנו".

   

  לדברי נתניהו, "במפגש האחרון שלנו שאלתי אתכם איך יכול להיות שהתקשורת לא שואלת מדוע לא חוקרים את חמשת חברי הכנסת שהגישו את החוק נגד 'ישראל היום' ולא את 43 חברי הכנסת שהצביעו בעד החוק הזה ושרבים מהם קיבלו בתמורה סיקור חיובי ומלטף. ולא חקרו ראש ממשלה מהשמאל על כך שקיבל עטים יקרים בשווי שהמדינה קבעה למעלה ממיליון שקלים ולא מחבריו הקרובים אלא מקבלנים ואנשי עסקים".

  בהמשך דבריו חזר נתניהו לנושא ההפגנות בפתח תקווה: "הם לא רק שואלים את זה, הם הופכים את מובילי ההפגנות האלה לאבירי שלטון החוק. איזה אבירים? איזה חוק? אחד מהם (הכוונה לאלדד יניב. מ"א) שהוא חבר מפלגת קבוע באולפנים אמר בראיון ואני מצטט: 'הדברים שעשיתי הרסניים ונוראיים. יש לי חלק לא קטן בהשחתה של הפוליטיקה הישראלית'. נו, זהו אביר אחד של שלטון החוק. ומה עם האביר השני (הכוונה למני נפתלי. מ"א)? הוא הודה במשטרה שביצע מעשים בלתי כשרים והוא ביקש וקיבל חסינות מהפללה עצמית".

   

  עוד אמר נתניהו כי "התקשורת המגויסת כמובן מפנקת אותם באין סוף ראיונות מלטפים. לא רק שאף אחד לא שואל אותם על עברם, אחד העיתונאים אפילו התעלה על עצמו וסיפר כולו אחוז התרגשות שאחד מהם הקים לאחרונה עמותה למלחמה בשחיתות, לא פחות. הוא לא שאל אותו האם הוא סולק מעבודתו הקודמת כי הכה חבר לעבודה? חלילה, הוא לא שאל אותו על אותה אישה שהוא הטריד אותה מינית. הוא גם לא שאל אותו על תביעה שהוא הגיש נגד משרד הביטחון על כך שהוא אינו מסוגל לעבוד וכמה שבועות לאחר מכן הוא טען שעבד 400 שעות בחודש. עיתונות חוקרת במיטבה".

   

  נתניהו המשיך לתקוף את מני נפתלי: "אין ספק שזהו האיש המתאים ביותר לעמוד בראש העמותה שנלחמת בשחיתות. הנה עוד שאלה שלא שאלו אותו: איך באורח פלא שהוא נכנס לתפקידו כאב הבית במעון ראש הממשלה, הוצאות האוכל זינקו וכמעט הכפילו את עצמן וכשהוא עזב את התפקיד ההוצאות צנחו?

   

  "כמובן שהתקשורת לא שאלה אותו איך גם ההוצאות על חומרי הניקיון במעון זינקו בתקופת עבודתו ואיך גם הן צנחו לרמתן המקורית ברגע שעזב? מי אכל את הכמויות העצומות של האוכל הזה? אם זה לא אנחנו, זה גם לא קאיה. מה עם חומרי הניקוי? אכלנו את הסבונים? יש עוד דברים שהתקשורת מעדיפה להסתיר, כמו למשל שיש מי שהתלונן במשטרה שהוא ראה את היו"ר העתידי של העמותה למלחמה בשחיתות פורק מרכבו מדי שבוע חמישה עד שבעה ארגזים של מצרכי מזון וחומרי ניקוי ומביא אותם לגיסו".

   

   (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
  (צילום: שאול גולן)

  נתניהו התייחס לפרסום ב"ידיעות אחרונות" על אודות הפגישה עם פוטין ואמר: "אתמול פורסם בעמוד הראשון של 'ידיעות אחרונות'... קצת כבוד, מדובר בפרשן בכיר, פורסם שהפגישה שלי עם פוטין נכשלה. עכשיו יש רק בעיה אחת עם זה, פורסמה הכחשה ברורה לפרסום השקרי".

   

  לפני נתניהו, יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן אמר בנאומו כי "בפתחו של חודש הרחמים והסליחות מצווה על עם ישראל לערוך חשבון נפש אישי. אני מכיר כמה אנשים שיש להם משימה קשה לעריכת חשבון נפש, מספר פרשנים, פרשני על, סופר פרשנים, שמבוקר עד ערב מקשקשים לדעת. ניפוח חוסר פרופורציות על התעלמות בוטה מכל מה שנכון".

   

  ביטן אמר עוד כי "אותם חרדים לדמוקרטיה מנסים לבצע ניסיון הפיכה מדי מוצאי שבת. אותם אלה שמנסים לבטל את רצונם של מיליון מצביעי ליכוד. לשערורייה הזאת של השמאל אני קורא מבצע 'סיגר-כיכר'. זה לא יעזור לכם, לא הפגנות, לא הכפשות, לא החקירות, לא תיק 1000 ולא תיק 2000. הליכוד בראשות בנימין נתניהו ימשיך להנהיג את המדינה ולהצעיד אותה בהרבה תחומים. אנחנו נהיהי עוד הרבה שנים בשלטון וראש הממשלה יהיה עוד הרבה שנים ראש הממשלה". 

   

  נכים הפגינו

  כ-30 נכים הפגינו מול הכניסה לאולם שבו נערך כנס הליכוד. המפגינים המשתייכים לארגון "נכה לא חצי בן אדם" קראו לעבר באי הכנס "אתם אוכלים תפוח בדבש, ולנו אין מה לאכול". חלק מהשרים וחברי הכנסת של הליכוד התייחסו למפגינים ושוחחו עמם. אחרים התעלמו. כמה מחברי הליכוד קראו למפגינים הנכים "שמאלנים". השרה גילה גמליאל עצרה והביעה תמיכה בנכים: "מקווה שהבעיה שלכם תיפתר בקרוב".

   

  מחוץ לאולם הפגינו גם יותר ממאה ממפוני המאחז מגרון, ודרשו מראש הממשלה לקיים את הבטחותיו לתושבי מגרון והחלטת ממשלתו להקים שכונת קבע עבורם. זה חמש שנים שתושבי מגרון מחכים לבניית שכונת הקבע שהובטחה להם לאחר פינוי והריסת היישוב במועצה האזורית מטה בנימין בספטמבר 2012. המפונים פתחו את מחאתם בהרמת כוסית "חגיגית" לציון "חמש שנים של הבטחות ללא תוכן".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים