שתף קטע נבחר

כל הכיתה עוברת עם המחנך לעיר אחרת

בקריית אונו אין מסגרת אנתרופוסופית אחרי כיתה ו' - אז עיריית הוד השרון נרתמה לעזרה וקלטה 27 תלמידים בכיתה ז' חדשה שנפתחת מחר

כל הכיתה עוברת דירה: 27 תלמידי כיתה ו' בית הספר היסודי האנתרופוסופי הפועל בקריית אונו, יחד עם מחנך הכיתה, יחלו מחר (יום ו') את לימודיהם בצעד חריג מחוץ לעיר - בהוד השרון. זאת מפני שאין בעירם מוסד אנתרופוסופי מתאים לגילם, ולנוכח קבלת הבקשה המפתיעה שהופנתה לראש העיר הוד השרון, חי אדיב.

יולי דותן ונועה שינדלר, שעוברות מקריית אונו להוד השרון ()
יולי דותן ונועה שינדלר, שעוברות מקריית אונו להוד השרון
 

לפני כשלושה חודשים התקבלה בעיריית הוד השרון פנייה מאגף החינוך של עיריית קריית אונו, המבקשת מהוד השרון לפתוח את שעריה ולקבלת ללימודים במסגרת בית הספר האנתרופוסופי "תמר" הפועל בעיר את 27 תלמידי קריית אונו אשר סיימו לימודיהם בכיתה ו' בבית הספר האנתרופוסופי שם - וכעת נותרו ללא מוסד שפועל ברוח האנתרופוסופיה.

 

לאור העובדה כי בעיר ממשיכים הלימודים האנתרופוסופיים גם בשכבות ז', ח' ו-ט' החליטה העירייה, בהנחיית ראש העיר אדיב, לאשר את הבקשה המיוחדת. כעת תיפתח כיתה ז' מקבילה ב"תמר", שהוכרז כבית ספר מוכר ורשמי לפני שנתיים.

 

בצוות בית הספר מאמינים שקבלה של תלמידים נוספים המעוניינים בדרך החינוך הייחודית, תאפשר העמקה בעשייה חברתית וסביבתית, ותתמוך בעשייה הקיימת. "מתן האפשרות לכל תלמידה ותלמיד לממש את הפוטנציאל הגלום בהם, תוך פיתוח כשוריהם הייחודים, הם הערכים העומדים בבסיס חזוננו החינוכי הייחודי 'כל תלמיד יכול'", הסביר ראש עיריית הוד השרון, חי אדיב.

 

אדיב הוסיף כי "מתן האפשרות גם לתלמידי קריית אונו והוריהם, לקבל את המענה החינוכי בו הם מאמינים ומעוניינים, היא עבורנו בהוד השרון הזדמנות נוספת ליישום חזון חינוכי זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים