שתף קטע נבחר

נתניהו: "להחזיר את דרום ת"א לאזרחי ישראל"

שלושה ימים אחרי החלטת העליון בנושא המסתננים הגיע נתניהו עם השרים ארדן ורגב לביקור בשכונת נווה שאנן. "אני שומע כאב ומצוקה. זו זכותה של מדינת ישראל להוציא מסתננים בלתי חוקיים", אמר לתושבים. "או שנשנה את החקיקה או ההסכמים שעמלתי עליהם"

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום (ה') לביקור בשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב, שלושה ימים אחרי החלטת בית המשפט העליון בנושא המסתננים. נתניהו חנך תחנת שיטור חדשה, קיבל תדרוך ממשטרה ונפגש עם התושבים. "אנחנו במשימה להחזיר את דרום תל אביב לישראל", הוא אמר. תושבי השכונה קיבלו את נתניהו באהדה רבה.

 

"באתי לשמוע את התושבים ומה שאני שומע זה כאב ומצוקה", אמר נתניהו. בביקורו הוא הציג את תוכניתו לפעול נגד בעיית ההסתננות לישראל. "יש לנו מדיניות מאוד ברורה, אנחנו עוסקים במסתננים בלתי חוקיים וזו זכותה של ישראל להוציא אותם". לנתניהו הצטרפו בביקור השר לביטחון פנים גלעד ארדן ושרת התרבות והספורט מירי רגב.

הביקור היום בנווה שאנן (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
הביקור היום בנווה שאנן(צילום: שאול גולן)
ראש הממשלה הוסיף כי ביום ראשון הממשלה תקבל סקירה מקיפה בנושא המסתננים וכי תוקם ועדת שרים בראשותו שתכנס שולחן עגול, בהשתתפות גורמים שונים כולל תושבי דרום תל אביב, ותעקוב בכל חודש אחרי הפעולות בנושא. נתניהו הבטיח לתושבים: "יחד עם השר לביטחון פנים ושרת התרבות נעשה אכיפה הרבה יותר חזקה מול המעסיקים והמסתננים הבלתי חוקיים".

נתניהו, רגב וארדן חונכים תחנת שיטור חדשה (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
נתניהו, רגב וארדן חונכים תחנת שיטור חדשה(צילום: שאול גולן)

 (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)
   

בתגובה לקריאות התושבים כי יש לפעול גם נגד בג"ץ אמר נתניהו כי הוא "מכבד את בג"ץ גם כשלא מסכים עם ההחלטות. או שנשנה את החקיקה או שנשנה את ההסכמים שעמלתי עליהם".

 

תושבים שהיו בפגישה עם נתניהו אמרו כי הוא היה מאוד קשוב וכי ניתן להם זמן להציג את הבעיות והדרישות שלהם. שפי פז, תושבת השכונה וממובילי המאבק, ציינה כי נתניהו קיבל את כל דרישותיהם וכי גם ביקורו פה הוא פרי המאמץ שהפעילו. עם זאת, כעשרים בני אדם הפגינו מחוץ לרחובות החסומים נגד "הפילוג" שהממשלה עושה בין אוכלוסיות מוחלשות בשכונה. הם קראו קריאות בגנות נתניהו ונגד השרה מירי רגב.

 

על פי החלטת העליון השבוע, המדינה לא תוכל לכלוא ללא הגבלת זמן את המסתננים מאריתריאה וסודן המסרבים לעזוב מרצונם למדינה אפריקנית שלישית. בכך למעשה איפשר להם בית המשפט להישאר בישראל, ועורר מחאה של תושבי דרום תל אביב – שם מתגוררים עשרות אלפי מסתננים שנכנסו לארץ בעשור האחרון.

 

תושבי נווה שאנן קראו היום לנשיאת העליון מרים נאור להגיע לביקור בשכונה. נתניהו התייחס לפסל הזהב של נאור שהוצב מול העליון והוסר ואמר: "אם רוצים למחות יש דרך יותר טובה מאשר לעשות איזה פסל. זה לא ראוי. מה שראוי זה לעשות מה שאנחנו מוסמכים לעשות מבחינה חוקית". המעשה בוצע על ידי ארגון מהשומרון המוחה נגד הריסת בתים.

 

אסף זגריזק השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
בסיור בדרום תל אביב
צילום: שאול גולן
מומלצים