שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  ישראל פנתה לאו"ם: שתול של חיזבאללה בגבול

  בישראל טוענים כי חיזבאללה החדיר לצבא לבנון קצין בדרגת רב־סרן שמשרת בסמוך לגבול ופועל בשירות ארגון הטרור. השגריר דנון: "חיזבאללה מתכנן את המערכה הבאה ומשתמש בצבא לבנון נגד צה"ל"

  ישראל חשפה בפני יוניפי"ל כי קצין ותיק בצבא לבנון בדרגת מייג'ור (מקביל לדרגת רב סרן בצה"ל) בשם יחיא חוסייני, המוצב בתפקיד פיקודי בדרום לבנון בסמוך לגבול עם ישראל, מנצל את תפקידו ופועל בשירות חיזבאללה לקידום האינטרסים של ארגון הטרור בדרום לבנון.

   

  לטענת ישראל, חיזבאללה החדיר למעשה את מייג'ור חוסייני לצבא לבנון כחלק ממגמה להגדיל את השפעת ארגון הטרור בתוך הצבא. לדברי גורמים ישראליים, חוסייני משמש בפועל מעין "קצין קישור" של חיזבאללה. הוא מקיים קשר רציף עם פעילי חיזבאללה, מקבל מהם הנחיות ומעביר מידע באופן שיטתי לארגון הטרור. זאת הפעם הראשונה שידוע על גורם גלוי בצבא לבנון שעובד עבור חיזבאללה.

  גבול לבנון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  גבול לבנון(צילום: AFP)

  את המידע העביר צה"ל ליוניפי"ל בדרישה שיורה על סילוק מיידי של הקצין מצבא לבנון. במקביל, שגריר ישראל באו"ם דני דנון העלה את הנושא אתמול גם בפני מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש, שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי וכן בפני שגרירי מדינות נוספות שתומכות בצבא לבנון, בהן צרפת, וביקש את התערבותם הדחופה.

   

  "חיזבאללה מתכנן את המערכה הבאה מול ישראל ומשתמש בקצינים בצבא לבנון כפעילי טרור המסייעים לו לפעול נגד צה"ל לאורך הגבול", אמר דנון והוסיף: "על יוניפי"ל לממש את המנדט החדש באופן מיידי ולעצור את חדירת חיזבאללה לצבא לבנון. אנו מצפים כי יוניפי"ל יפעל בהקדם נגד חיזבאללה בעקבות המידע החד־משמעי הזה".

   

  שלשום אישרה מועצת הביטחון של האו"ם הרחבה של מנדט יוניפי"ל בדרום לבנון. מעתה יידרש יוניפי"ל להרחיב את דיווחיו למועצת הביטחון ולפעול ביתר שאת נגד ההפרות במסגרת החלטה 1701. על פי ההחלטה, נוכחות יוניפי"ל בשטח תוגבר, ויתקיימו סיורים בשטחים הנשלטים על ידי חיזבאללה.

   

  צבא לבנון מקבל סיוע רב מארה"ב, מצרפת וממדינות מערביות שמעבירות לו נשק ותקציבים. קיים ניגוד עניינים בסיסי בין צבא לבנון לבין חיזבאללה, שחותר תחת הסמכות של צבא לבנון. העובדה שקצין בצבא לבנון משרת למעשה את האינטרסים של חיזבאללה מהווה עבור ישראל קו אדום, ולכן הדרישה מיוניפי"ל להרחיק את הקצין מיד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים