שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הקהילה היהודית בטקסס מתמודדת עם הארווי
  תוהו ובוהו שורר כעת ברחבי טקסס, וכולנו מתקשים לעכל את הסיפורים קורעי הלב. הקהילה היהודית באיזור ספגה אף היא מכה קשה וזקוקה כעת לעזרה מיוחדת
  לפני כ-3 שבועות עזבה לורן לדרמן את מחנה הקיץ היהודי Judaea-Texas לאחר ששמשה כמדריכה במחנה במשך כל הקיץ האחרון. בתחילת השבוע הכה הוריקן הארווי את חופי טקסס, שממשיכה לזרוע הרס במדינה הגדולה בארצות הברית ולדרמן חזרה למחנה - הפעם כדי להכין אותו לקליטת אנשים שפונו מביתם.

   

  על פי דיווח בעיתון ה"פורוורד"ביום שלישי האחרון החלו משפחות מפונות לאכלס את הבקתות שבמחנה הקיץ שנמצא סמוך לעיר אוסטין, שבינתיים לא ספגה את נחת זרועה של הסופה במלואה."אני מנסה לעזור למשפחות לשמור על מורל גבוה, ושיזכרו שבקרוב הם חוזרים ליוסטון כדי להתחיל את החיים שלהם מחדש", אמרה לדרמן, בת 23 מיוסטון, "לפחות אנחנו יכולים לתת להם כמה ימים של רגיעה ומקום לישון ומשהו לאכול לפני שהם צריכים לחזור להתמודד עם נזקי הסופה". 

   

  מחנות קיץ יהודיים רבים פתחו את שעריהם באזור, בייחוד אלו הסמוכים באופן יחסי ליוסטון שברובה נמצאת תחת מים כרגע. המחנות קולטים משפחות שלמות

  או במקרים מסוימים רק ילדים. המחנות שלחו אימיילים והודעות להורים של ילדים שנכחו במחנות או בוגרי מחנות הקיץ, כשלושה ימים לאחר שהחלה הסופה, והזמינו אותן לשהות זמנית עד שהסופה תחלוף.  "אין לנו הרבה כסף, אבל יש לנו צוות מדהים, אז אמרנו 'בואו נפתח את השערים'", אמר פרנק זילברליכט, מנהל המחנה שבעצמו נאלץ לפנות את ביתו שביוסטון, "אנחנו לפחות יכולים לספק להם מנה קטנה של נורמליות".

   

   (צילום: Chabad.org/Hurricane) (צילום: Chabad.org/Hurricane)
  (צילום: Chabad.org/Hurricane)

  מחנה נוסף, Greene Family Camp, הודיע שהוא מחפש מוסדות יהודיים ביוסטון שעדיין פועלים ולא טבעו תחת השטפונות על מנת להקים שם מחנה קיץ יומי לילדים כדי שההורים יוכלו ללכת להעריך את הנזק שנגרם לביתם. "נעשה כל מה שאפשר כדי לתמוך בהם רגשית ופיזית, ולהסיר מהם את הדאגה למה הולך לקרות לפחות לזמן מועט", אמר לואי דובין, מנהל המחנה. הוא מניח שלפחות 200 ילדים יגיעו למחנה הקיץ המאולתר שאמור להיפתח ביום חמישי ביוסטון.

  שני המחנות הודיעו שימשיכו לפעול לפחות עד ה-5 בספטמבר, שלהערכת הרשויות הוא התאריך המוקדם ביותר בו בתי הספר יפתחו, תלוי לפי התפתחות הסופה.

   

  בינתיים ביוסטון, מרבית המוסדות היהודיים נפגעו קשות מהסופה ונראה שמרבית הקהילה היהודית שוכנת באזורים שנמצאים כעת תחת מים, כך הודיעה הפדרציה היהודית של אזור יוסטון רבתי. "אנחנו עדיין לא יודעים את ההיקף המלא של הנזק אבל אנחנו יודעים שרוב המוסדות של הקהילה נפגעו", נכתב בעמוד הפייסבוק של הפדרציה ביום שני בערב, "אנחנו יודעים שיותר מ-70 אחוז מחברי הקהילה גרים באזורים שכעת מוצפים". חלק מהמשפחות מצאו מקלט בבית הספר על שם רוברט ברן.

   


   (צילום: Chabad.org/Hurricane) (צילום: Chabad.org/Hurricane)
  (צילום: Chabad.org/Hurricane)

   

  בינתיים, סניף טקסס של חב"ד-לובביץ' הודיע שהוא מעביר לאזור משאיות עם אוכל כשר על מנת להקים מחסן אוכל כשר לקהילה, שכן בגלל ההצפות נהיה קשה יותר ויותר להשיג מאכלים כשרים. "כמות הגשם שנוחתת עלינו כאן היא בסדר גודל תנ"כי", אמר החזן דויד קרון, מבית הכנסת ברית שלום שביוסטון, "המבול יורד עלינו כל היום וכל הלילה והמים ממשיכים להתאסף".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הקהילה היהודית בטקסס מתמודדת עם הארווי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Chabad.org/Hurricane
  "אין לנו הרבה כסף, אבל יש לנו צוות מדהים"
  צילום: Chabad.org/Hurricane
  מומלצים