שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרימון, עד המדינה ועורך הדין ששוחרר ממעצר
  עורך דין הואשם בשידול אחד מלקוחותיו לזרוק רימון רסס על בית בירושלים, שבו התגוררה אישה שעימה ניהל קשר רומנטי. הלקוח הפך לעד מדינה אבל בית המשפט העליון הורה לשחרר את העו"ד ממעצר בינתיים

  בית המשפט העליון החליט לאחרונה לשחרר ממעצר את עורך הדין מאדי דהאר, שהואשם כי סיפק רימון רסס למ', אחד מלקוחותיו, וזה השליך את הרימון על בית בירושלים. מ' הפך לעד מדינה נגד דהאר. דהאר פנה לבית המשפט העליון באמצעות סנגורו, ירום הלוי, אחרי שבית המשפט המחוזי החליט להאריך את מעצרו עד החלטה אחרת.

   

  על פי החשד, לעו"ד דהאר היה קשר רומנטי עם אישה נשואה מירושלים. במאי 2015 הושלך רימון רסס לעבר ביתה של האישה. לא היו נפגעים, אבל לבית נגרם נזק קל. השניים שנעצרו ונחשדו בביצוע העבירה הם מאדי דהאר, עו"ד מוכר בצפון ומ', לקוח שלו. אחרי כשנה הוגשו כתבי אישום נגד השניים, לפיהם דהאר קשר קשר עם מ' לצורך השלכת הרימון ואף סיפק לו את רימון הרסס. מ' נעצר עד תום ההליכים המשפטים נגדו ואילו דהאר שוחרר, אפילו ללא מעצר בית, בגלל חולשת הראיות בתיק.

   

  מאחר והראיות לכאורה לא בוססו, הפרקליטות חתמה על הסכם עד מדינה עם מ' כדי להפליל את דהאר ולהביא להרשעתו בתיק. בעקבות ההסכם במשטרה אספו ראיות חדשות הקושרות את דהאר לפרשה ובמקביל לאיסוף הראיות המשטרה עצרה אותו. במהלך מעצרו דהאר טען כי הוא חש ברע, אושפז בבית החולים ולא התייצב לחקירה. בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים ביקשה המשטרה לעצור אותו למשך שישה ימים, אך השופטת דחתה את הבקשה והורתה לשחררו בתנאים מגבילים.

  "נוכח המסוכנות, יש לעצור את הנאשם עד תום ההליכים נגדו". אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  "נוכח המסוכנות, יש לעצור את הנאשם עד תום ההליכים נגדו". אילוסטרציה(צילום: shutterstock)
   

  עו"ד ירום הלוי, המייצג את הנאשם (צילום: אביגיל עוזי) (צילום: אביגיל עוזי)
  עו"ד ירום הלוי, המייצג את הנאשם(צילום: אביגיל עוזי)

   

  לאחר החלטה זו דהאר שיחרר את עצמו מבית החולים מבלי להצטייד במכתב שחרור מהאשפוז. בהמשך, המשטרה זימנה את דהאר לחקירה במשרדי הימ"ר והוא נעתר לבקשתה. בפרקליטות מיהרו להגיש בקשה לעיון חוזר ומעצר עד תום ההליכים. דהאר הובא לבית המשפט המחוזי כשהוא אזוק ובדיון נטען כלפיו בין היתר שהפר את תנאי מעצרו, מאחר שבחודש מאי האחרון הוא נפגש עם מ' בבית המעצר.

   

  סנגורו של דהאר, עו"ד ירום הלוי, טען בדיון כי אם המשטרה ידעה שדהאר נפגש עם מ' - לא ברור מדוע היא לא עצרה אותו. "מכאן יש ללמוד שהמשיבה עצמה לא ייחסה לאותו מפגש שהתקיים משקל משמעותי המצדיק את מעצרו של העורר". מנגד טענה הפרקליטה הילה גורני כי "התנהלותו של העורר מלמדת על זלזול הן בבית המשפט והן במשטרה".

   

  המחוזי עצר, העליון שחרר

  בדיון שהתקיים בבית המשפט המחוזי להארכת המעצר של דהאר עד תום ההליכים, הוחלט להשאירו במעצר עד שתתקבל החלטה אחרת. עו"ד הלוי הגיש ערר לבית המשפט העליון, שם נקבע בניגוד לעמדת הפרקליטות כי "התנהלותו של העורר לא הצדיקה את הארכת מעצרו לשם חקירה, לא היה מקום להורות על מעצרו של העורר", ובעקבות הדיון דהאר שוחרר. עד המדינה מ' שוחרר אף הוא וכעת ממתין לגזר דינו. בפרקליטות יסתפקו ככל הנראה בימי המעצר שלו עד כה, ולמעשה הוא לא ייכנס לכלא.

   

  מפרקליטות מחוז ירושלים נמסר בתגובה: "עו"ד מאדי דאהר הואשם בעבירות נשיאת נשק, היזק בחומר נפיץ ואיומים. בנוסף לכך הפר דאהר את תנאי השחרור, ביקר את עד המדינה בבית הסוהר במסווה שהוא עורך דינו, ניסה להשפיע על עדותו והוא נחשד גם בשיבוש הליכי משפט.

   

  "נוכח המסוכנות הנשקפת ממנו סברה הפרקליטות כי יש לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בית המשפט המחוזי קיבל את עמדת הפרקליטות והחליט לעוצרו, אולם בית המשפט העליון קיבל את הערר שהגיש הנאשם והחליט לשחררו. נדגיש כי המידע שמסר עד המדינה מהווה חיזוק ראייתי משמעותי לאישומים נגד עו"ד מאדי דאהר, ובשבוע הקרוב יתקיים דיון נוסף בעניינו של הנאשם", נמסר מהפרקליטות. 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הרימון, עד המדינה ועורך הדין ששוחרר ממעצר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות רשות שדות התעופה
  רימון רסס. אילוסטרציה
  צילום: דוברות רשות שדות התעופה
  מומלצים