שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  העירייה שינתה נוהלי אבטחה, ההורים מחו - ושני פעוטות ברחו מהגנים
  הורים ל-1,500 ילדים השביתו את היום הראשון בגנים עקב החלטת עיריית תל אביב להסיר אבטחה מחלק מהגנים. ודווקא היום - פעוט ברח מגן לאתר בנייה ואחר אותר על ידי זרים ונלקח לביתו. "אלו דברים שקורים, בדיוק בגלל זה צריך אבטחה", אמרה אחת האימהות. העירייה: "הקישור בין הדברים - פופוליסטי"

  ארכיון (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
  ארכיון(צילום: בראל אפרים)

  ביום הראשון ללימודים, שבו הפגינו הורים בתל אביב על החלטת העירייה לשנות את אופן אבטחת אשכולות הגנים בעיר – שני פעוטות הצליחו לצאת משערי הגנים, ונמצאו משוטטים על ידי זרים, האחד באתר בנייה והשני באמצע הרחוב.

   

  במקרה הראשון, כך לפי ההורים, הצליח פעוט לצאת מהשער לאחר שאחד ההורים לא סגר אותו, והוא נמצא לאחר כמה דקות באתר בנייה סמוך לגן. שכנים שראו אותו החזירו אותו לגן. במקרה השני הצליח פעוט נוסף לצאת משער שלא היה סגור. הוא נמצא על מעבר חצייה סמוך לגן, והוחזר לביתו על ידי שני זרים.

   

  הורים לכ-1,500 ילדים בגילאי 6-3 לא שלחו הבוקר (יום ו') את ילדיהם לגני הילדים בתל אביב והפגינו נגד החלטת העירייה לצמצם את האבטחה ב-10 מתוך 35 אשכולות גני הילדים בעיר. העירייה הודיעה כי החל מהשנה לא יעמדו באותם מקומות מאבטח, אלא 12 סיירים שיערכו סיורים רכובים בסביבת הגנים.

   

  הפגנת הורים נגד סידורי האבטחה החדשים בת"א    (צילום: מוטי קמחי)

  הפגנת הורים נגד סידורי האבטחה החדשים בת"א    (צילום: מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ההורים הודיעו כי השביתו את הלימודים ב-46 גנים משמונה אשכולות שונים. הם הבהירו כי הם דורשים מהעירייה להשאיר את המאבטחים הקבועים בכל המתחמים והאשכולות בעיר שבהם יש ארבעה גנים ומעלה, ואת 12 הסיירים לספק כתוספת אבטחה שתתמקד בגנים האוטונומיים שבהם אין מאבטח. עוד דורשים ההורים שבכל גן שאין בו מאבטח קבוע תותקן מצלמת שער המאפשרת לצוות להבין מתוך הגן מי נמצא בשער מבלי לפגוע מדי בשגרת הגן.

   

  קרן, אמו של אחד הפעוטות שיצא בכוחות בעצמו מהגן, סיפרה: "הקפצתי את הבן שלי לגן ביום הראשון ללימודים. רצינו לקחת חלק בשביתה, אבל בגלל שזה גן חדש החלטנו כמה הורים לתת לילדים להיות בגן חצי שעה, שיכירו אותו ויהיו מוכנים לשבוע הבא. ישבתי איתו כמה דקות, ראיתי שהוא בסדר ועזבתי את הגן. חזרתי הביתה, לקחתי את הדברים שלי ויצאתי שוב לסידורים, ירדתי למטה ופתאום ראיתי אותו בכניסה של הבניין. הוא היה עם אנשים זרים.

   

  "אנחנו גרים 400 מטר מהגן, הוא יצא משם בלי שמישהו שם לב. הוא הלך לבד, הגיע למעבר חצייה, הוא עצר שם כי הוא יודע שאסור לו לחצות את הכביש. ראו אותו שני אנשים זרים והוא ידע להדריך אותם איך להגיע הביתה והם הביאו אותו. כל הסיפור זה 20-15 דקות".

   

  היא הוסיפה: "אני מאוד לחוצה, ממש בהלם, לא ידעתי מה להגיד להם. לא פניתי לעירייה, חזרתי לגן כי הגננות חיפשו אותו בכל מקום והיו בהיסטריה. הצוות של הגן מהמם, של כל האשכול, מקרים כאלו קורים ובגלל זה צריך מאבטח בכניסה. זה כל כך הגיוני, בסיסי וברור, אחרי כל המסים שאנחנו משלמים אני לא חושבת שאנחנו מבקשים טובות. מבחינתי אפשר לקצץ בחוגים ולא באבטחה. הילד בגן טרום חובה, אין לנו אופציה להשאיר אותו בבית, אנחנו אנשים עובדים, אנחנו נחשוב מה אנחנו עושים. זה היה יכול להיגמר אחרת".

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  טל צפירה, יו"ר ועד ההורים בגנים וראש מטה המאבק, אמר ל-ynet: "לצערנו, הדבר שממנו חששנו התממש, והיו היום כמה מחדלי ביטחון בכמה אשכולות בעיר. שני ילדים בשני אשכולות שונים ברחו מהאשכולות ונמצאו משוטטים ללא השגחה על ידי אנשים זרים. למזלנו האירועים הסתיימו בשלום. אנו מקווים שסימני האזהרה האלה יפילו אסימונים למקבלי ההחלטות בעירייה, לפני שיקרה משהו חמור יותר".

   

  הוא ציין כי ביום ראשון תתקיים פגישה בינם לבין נציגי העירייה. "אנו מקווים לשמוע בשורות על השבת המאבטחים הקבועים לאשכולות, על הוספת מצלמות אבטחה בגנים האוטונומיים, על הוספת סיירים לטובת כלל הגנים", אמר. "אנו כמובן מקווים לטוב, אך נערכים להחרפת המאבק. נמשיך למחות בכל האמצעים העומדים לרשותנו, כמו הפגנות ושביתות נוספות אם נצטרך".

   

  צפירה הוסיף כי השביתה בגנים מבחינתו הוגדרה כהצלחה. "הצלחנו להראות שאנו, ההורים בגנים, לא מוכנים לעבור לסדר היום, כאשר מדובר בביטחון ילדינו", אמר. "ההורים והילדים התייצבו מחוץ לגנים עם שלטים והפגינו נגד הפקרתם של הילדים בגנים".

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)
   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)
    

  עו"ד גל גור, משדולת ההורים בתל אביב-יפו, הוסיפה: "המקרים החמורים שהיו היום קרו בעבר לפני שנוספו מאבטחים, והם ממחישים חלק צר ממגוון הסכנות היומיומיות שקיימות באשכול ללא מאבטח קבוע שמכיר את ההורים והילדים ושומר על גבולות הגן. נציגי מטה המאבק לאבטחת הגנים נפגשו עם נציגי העירייה עוד במהלך הקיץ והזהירו מפני אירועים כאלו ואסונות אפשריים אחרים, והתגובה של העירייה לכך נעה בין אדישות וזלזול לבין נפנוף מלוא האחריות לצוותי האשכול. כל מי שבקיא אפילו במעט בהתנהלות הבוקר של אשכול גנים מבין שאין שום סיכוי לשמור באחריות על ילדי האשכול ללא מאבטח קבוע נוכח בו".

   

  מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: "הקישור בין הדברים הוא פופוליסטי שכן בשום יישוב בארץ אין מאבטח שעומד בכל גן בודד וגם בתל אביב מעולם לא היה. השערים בגן נעולים ומותקנים בהם קודנים ובנוסף התקינה העירייה בכל גני הילדים בעיר אמצעי מיגון, מידור וחירום המאפשרים הזנקת כוחות ביטחון מידיים.

   

  "לנוכח הגידול במספר הגנים בעיר התאימה מחלקת הביטחון בעירייה את תפיסת האבטחה למציאות הקיימת, בתיאום עם משטרת ישראל. בשנת הלימודים הקרובה, מממנת העירייה, באופן קבוע, סיורים רכובים נוספים של אנשי אבטחה בעלי רמת הכשרה גבוהה תוך מענה מהיר לכלל הגנים בעיר. כמו כן ובהתאם לדרישת ועד ההורים המרכזי, סוכם כי בשעת הבוקר ובשעת האיסוף, יחליפו הסיירים ככל שניתן את השומרים בשערי האשכולות גנים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "העירייה שינתה נוהלי אבטחה, ההורים מחו - ושני פעוטות ברחו מהגנים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  מחאת ההורים בישיבת מועצה של העירייה לפני כשבועיים
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים