שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "המנהלת הפקירה": נמשכת המחאה בבי"ס של המורה הפדופיל
  ההורים שהפגינו גם הבוקר מול בית הספר דורשים מהמנהלת להשעות את עצמה. נמסר להם כי בקרוב תתקיים פגישה עם המפקחת על בית הספר, הצוות החינוכי וההורים

   

  מחאת ההורים נמשכת    (צילום: מוטי קמחי)

  מחאת ההורים נמשכת    (צילום: מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עשרות הורי תלמידים ותלמידות מבית הספר בצפון תל אביב שבו לימד המורה שאול שמאי שמואשם בפדופיליה, התכנסו הבוקר (יום א') ליד בית הספר למחאה שקטה, כשהם לבושים בשחור. ההורים דורשים ממנהלת בית הספר לקחת אחריות על המקרה ולהשעות את עצמה מהתפקיד לאלתר. ביום שישי הם הוציאו מכתב להורים האחרים שבו הסבירו את פרטי המקרה וביקשו מהם להצטרף למחאה.

   

  אחד מהאבות שהפגין הבוקר אמר: "המנהלת אמרה שהיא מוכנה לדבר איתנו בתנאים שלה, שכל זוג הורים ייפגש איתה בנפרד. אנחנו דרשנו פגישה מרוכזת. אנחנו לא נאפשר את ההפרד ומשול הזה. יוצא שהיא הקורבן ואנחנו אשמים. איך זה יכול להיות?. אם יש פגישה אנחנו רוצים שכולם יהיו נוכחים בה".

   

  אימא אחרת הוסיפה: "אנחנו לא סומכים עליה, אנחנו לא מאמינים בה. אמרתי לה: 'הפקרת את הילדים שלנו במשך שמונה חודשים'. אני רוצה שיבוא מישהו שיפקח כל יום על הנעשה בבית הספר. אני רוצה לשמוע מה יש לה להגיד. למה היא לא מדברת איתנו ולא נותנת לנו תשובות?".  

  הפגנת ההורים, הבוקר. "אנחנו לא מאמינים במנהלת" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  הפגנת ההורים, הבוקר. "אנחנו לא מאמינים במנהלת"(צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  המנהלת בכניסה לבית הספר, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  המנהלת בכניסה לבית הספר, היום(צילום: מוטי קמחי)

  אימא של אחת התלמידות אמרה: "במשך שמונה חודשים לימד את הילדים שלנו מורה שהיה חסום במשרד החינוך. במהלך חודשיים וחצי ניסינו לקבל תשובות מהמנהל וממשרד החינוך. שאלות מאוד פשוטות איך ולמה הוא היה מועסק בבית הספר. ההתנהלות של המנהלת הייתה מאוד לא אמפטית.

   

  "אמון ההורים במנהלת הוא בעייתי כרגע", הוסיפה האם. "מנהלת שלא מוכנה לקחת אחריות שבמשמרת שלה היה פדופיל בבית הספר - זו פגיעה מאוד חמורה שתימשך הלאה מטבע הדברים. אנחנו לא קיבלנו שום סיוע ותמיכה ממערכת החינוך. שלחנו את הילדים שלנו לבית הספר כדי שהם ילמדו ויחזרו לשגרה ושיהיה להם כיף, אבל אנחנו לא יכולים לשתוק ואף אחד לא צריך לשתוק".

   

  "נערכו בירורים שטחיים"

  ביום שישי האחרון, עם פתיחת שנת הלימודים, הגיעו עשרות הורים לבית הספר וקראו למנהלת בית הספר לקחת אחריות ולהשעות את העצמה מהתפקיד. למקום הוזמנו שוטרים שביקשו מההורים להתפנות משטח בית הספר, אך הם סירבו. 

   

  לאחר ששהו בבית הספר הוציאו ההורים מכתב ליתר ההורים בבית הספר תחת הכותרת "נקודות מהותיות שכל הורה בשכונה מומלץ שיידע". הם תיארו במכתב את מעשיו של שמאי שפגע מינית בבנות כיתה ב' שאותן לימד. "בזמן השיעורים, ליד שולחן המורה ובמסווה של 'עזרה בשיעורים'. הפגיעה כללה הכנסת ידיים תחת הבגדים לאיברים האינטימיים ביותר של הבנות".

   

  ההורים המשיכו וכתבו כי עם גילוי הפרשה ניהלה המנהלת צוות של יועצות ופסיכולוגיות לטיפול בנושא. "היא עברה בכל הכיתות וסיפרה לילדים את 'השמועה' על המורה שפגע בבנות הכיתה, ללא הכנה מוקדמת של הילדים או הוריהם. אתם תחליטו מה מידת הנזק לילדים שנחשפו כך לנושא הפדופיליה. הצוות לא הנחה את ילדי הכיתה ושאר ילדי ביה"ס כיצד נכון לנהוג".

   

  "במהלך החודשים שעברו מאז התגלה המקרה", הוסיפו ההורים במכתב, "דרשנו מכל הגורמים האחראיים – מערכת החינוך, עירית ת"א והמשטרה, שיחקרו לעומק את התנהלות מנהלת בית הספר לפני ואחרי הפרשה. אם נערכו בירורים, הם היו שטחיים בלבד. במקביל, הועברו למשרד החינוך ולעייריה בקשות להעביר את המנהלת מתפקידה – ולו רק בגלל האווירה הקשה שנוצרה בבית הספר ובשכונה וחוסר האמון של חלק ניכר מהורי ביה"ס בה".

   

  להורים נמסר היום כי המפקחת על בית הספר מטעם משרד החינוך תקיים בקרוב פגישה עם הורי הכיתה, המנהלת והנהגת בית ספר. ממשרד החינוך נמסר: "משרד החינוך מלווה באופן צמוד את בית הספר כדי להבטיח לתלמידים שגרת לימודים ואקלים בית ספרי מיטבי". מטעם המנהלת לא נמסרה תגובה.

   


  פורסם לראשונה 03/09/2017 09:43

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""המנהלת הפקירה": נמשכת המחאה בבי"ס של המורה הפדופיל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים