שתף קטע נבחר

יועצו הפוליטי של השר שטייניץ חשוד בשוחד בפרשת הצוללות

בית המשפט האריך בשלושה ימים את מעצרו של רמי טייב החשוד כי תיווך לשוחד בין איש עסקים לאיש ציבור מכהן. הוא חשוד גם בלקיחת שוחד, הלבנת הון ושיבוש חקירה. טייב עובד עם השר שטייניץ שנים ארוכות ונחשב לדמות מוכרת מאוד בליכוד. הוא נעצר בתחנת המשטרה כשביקר את חברו דוד שרן שנעצר אתמול בפרשה

 

 

עצור נוסף בתיק 3000: בית משפט השלום בראשון לציון האריך בצהריים (יום ב') בשלושה ימים את מעצרו של רמי טייב, יועצו הפוליטי של שר האנרגיה יובל שטייניץ, אשר חשוד בעבירות שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע והלבנת הון במסגרת חקירת פרשת הצוללות.

 

טייב הוא חבר של דוד שרן, ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר שנעצר אתמול בפרשה, והשניים חזרו לאחרונה מחופשה בארה"ב. לפני כשנתיים וחצי הוא נעצר במסגרת חקירת פרשת השחיתות הציבורית וגם אז נחקר בלהב 433. סנגורו, עו"ד דוד ויניצקי התייחס לכך במהלך הדיון היום ואמר: "הוא נעצר אז למשך שלושה ימים ובסופו של יום התיק נסגר וזה יהיה גם בתיק הזה".

 

לטענת עורך הדין, טייב "נעצר באקראי בעת שביקר את חבר שלו (עו"ד שרן) בתחנת המשטרה. אין לו קשר לפרשה והדבר היחיד זה שהוא קרוב לעו"ד שרן". באשר לטענה כי טייב נעצר באקראי בתחנת המשטרה, השיבה נציגת המשטרה בדיון כי "הרקע העובדתי נכון, אבל המעצר לא היה באקראי".

רמי טייב בבית המשפט (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
רמי טייב בבית המשפט(צילום: דנה קופל)
 

טייב, תושב עפולה, גרוש ואב לשניים, מלווה את שטייניץ כבר שנים ארוכות במערכת הפוליטית וליווה אותו בשורת תפקידים שמילא. הוא נחשב לדמות מוכרת מאוד בליכוד.

 

השופטת עינת רון אמרה בהחלטתה כי "בעניינו של החשוד קיים חומר שיש בן לענות על החשד הסביר הנדרש בשלב זה של החקירה. יחד עם זאת על המשטרה להשלים את החקירה עם החשוד ועם מעורבים נוספים הקשורים לחשוד. פעולות החקירה לביצוע הן פעולות נחוצות לחקירה ומרביתן הן כאלה המחייבות את המשך המעצר".

שר האנרגיה יובל שטייניץ (צילום: AFP) (צילום: AFP)
שר האנרגיה יובל שטייניץ(צילום: AFP)
 

מצעד הנחקרים בפרשת הצוללות נמשך הבוקר עם חקירתו של שר לשעבר, שאינו מכהן כיום בממשלה. במקביל נחקר בלהב 433 תא"ל במיל' אבריאל בר יוסף, לשעבר המשנה לראש המועצה לביטחון לאומי שכבר נעצר בעבר במסגרת הפרשה.

 

בין העצורים במסגרת הפרשה גם אחד ממפקדי שייטת 13 לשעבר, שהגיע אתמול לבית המשפט ללא ייצוג. הוא ציין בדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו כי אין לו צורך לקחת עורך דין פרטי. עם זאת, בית המשפט מינה לו פרקליט מהסנגוריה הציבורית שטען כי לבכיר בחיל הים לשעבר כל קשר לפרשה וכי מדובר בספיח בשל ניסיונו להקים עסק עם עד המדינה מיקי גנור. בתום הדיון האריכה השופטת עינת רון את מעצרו של מפקד השייטת לשעבר בארבעה ימים.

דוד שרן בבית המשפט, אתמול (צילום: עמית שעל) (צילום: עמית שעל)
דוד שרן בבית המשפט, אתמול(צילום: עמית שעל)
 

מעצרו של מנהל לשכת ראש הממשלה לשעבר דוד שרן הוארך אתמול בחמישה ימים. שרן חשוד בלקיחת שוחד, במרמה והפרת אמונים וכן בקשירת קשר לביצוע פשע. המשטרה עצרה עוד חמישה חשודים בפרשה בעקבות עדותו של עד המדינה גנור. מדוברות המשטרה נמסר כי הנחקרים שעוכבו אתמול חשודים בעבירות במישור הכלכלי וטוהר המידות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל
רמי טייב בבית המשפט
צילום: דנה קופל
מומלצים