שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שיעור בסולידריות: תלמידי מושב גיאה שובתים למען ילדי כיתה א'
  הורי תלמידי כיתה א' במושב רוצים לשלוח את ילדיהם לבית ספר במרחק 10 דקות נסיעה, ואילו המועצה מתעקשת שילמדו בבית ספר במרחק 40 דקות. כלל ההורים התגייסו למאבק וכל התלמידים במושב שובתים. אחת האימהות: "ראש המועצה החליט החלטה חד-צדדית משיקולים פוליטיים". המועצה: "נערכו עם ההורים עשרות מפגשים להסביר ולשכנע אותם בהחלטה"

   

   

  התלמידים שובתים במושב גיאה

  התלמידים שובתים במושב גיאה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מושב במחאה: כ-100 תלמידים תושבי מושב גיאה שבמועצה האזורית חוף אשקלון שובתים מתחילת שנת הלימודים ולא הולכים לבתי הספר - כאות הזדהות עם מאבק הורי תלמידי כיתה א' נגד המועצה. 

   

  הורי ילדי כיתה א' מבקשים לרשום את ילדיהם לבית הספר במושב סילבר, שנמצא במרחק 10 דקות נסיעה, ואילו המועצה דורשת שהילדים ילמדו בבית ספר "ניצן" שבקיבוץ ניצנים, שנמצא במרחק של 40 דקות נסיעה, מפני שהוא יועד עבורם מראש על פי אזורי רישום. בנוסף, בית הספר בכפר סילבר נפתח רק לפני שנתיים ונחשב בית ספר "צומח", וההורים מעוניינים לקחת חלק בבניית בית הספר החדש ולהיות "מחלוציו".


  התגייסו למאבק: תלמידי כפר גיאה שובתים ()
  התגייסו למאבק: תלמידי כפר גיאה שובתים

   

  בעקבות המחלוקת, החליטו כלל הורי התלמידים בכל הגילים במושב לעמוד לצד הורי ילדי כיתה א' ולא לשלוח את הילדים לבתי הספר, והקימו עבורם בית ספר מאולתר במושב. כעת, כ-100 תלמידים במושב טרם החלו את שנת הלימודים והפתרון לא נראה באופק. בית הספר המאולתר הוקם במועדון של המושב, וההורים מעבירים בתורנות פעילויות לתלמידים. 

   

   

   

  האן רטינג, אחת האימהות שמובילות את המאבק, אומרת: "ראש המועצה האזורית, יאיר פרג'ון, החליט החלטה חד-צדדית, משיקולים פוליטיים גרידא, שאין לה דבר וחצי דבר עם טובת הילדים - לשלוח את ילדי המושב לבית ספר יסודי רחוק כשיש בית ספר קרוב שיש בו מקום לכל הילדים. לאחר שמוצו הליכי ההידברות עם ראש המועצה שנתקלו בחומת סירוב אטומה, התכנסו תושבות ותושבי המושב והחליטו לא לקבל את הדין. הן החליטו שכל תלמידי המושב יישבתו מלימודים. באופן לא מובן מאליו, הורים שההחלטה לא רלוונטית לגביהם התגייסו בסולידריות לשביתה",

   

  מהמועצה האזורית חוף אשקלון נמסר בתגובה: "במסגרת הסתכלות מערכתית בתוכנית אב ל-10 שנים, נקבע על ידי הצוות המקצועי, בהובלת ראש המועצה יאיר

  פרג'ון, כי מושב גיאה ישוב לאזור הרישום המקורי - לבית הספר 'ניצן' רחב הידיים והאיכותי. יודגש כי ראש המועצה ומנהלת מחלקת החינוך, גב' יפית בוכריס, קיימו עם ההורים עשרות מפגשים להסביר ולשכנע אותם בהחלטה.

   

  "המועצה מקבלת בצער את החלטת ההורים לשבות ואגב כך להשבית את שמחת הראשוניות של תלמידי כיתות א' ופתיחת השנה בכלל. המועצה יחד עם בית הספר ניצן והנהגת ההורים של גיאה נכונים לקיים תוכנית קבלת פנים מיוחדת לילדי גיאה ליום הראשון ללימודים. כמו תמיד, אנו נכונים לתת שירות מיטבי לילדי גיאה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שיעור בסולידריות: תלמידי מושב גיאה שובתים למען ילדי כיתה א'"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים