שתף קטע נבחר

פרשת הצוללות: השר לשעבר מודי זנדברג נעצר בחשד לקבלת שוחד

בית המשפט האריך בשלושה ימים את מעצרו של שר המדע והטכנולוגיה לשעבר בממשלת שרון. זנדברג, שעומד בראש ארגון קרן היסוד ונחשב מקורב לנתניהו, חשוד כי קיבל שוחד ותיווך לשוחד לעובדי ציבור שונים כשפעל בשליחותו של מיקי גנור. סכום השוחד שקיבל מגנור במהלך השנים: 100 אלף שקל. סנגורו: "מיקי גנור מנסה למשוך את כולם איתו"

 

 

פרשת הצוללות: בית משפט השלום בראשון לציון האריך הערב (יום ב') בשלושה ימים את מעצרו של השר לשעבר מודי זנדברג החשוד בפרשה. לפי המשטרה, זנדברג חשוד כי "קיבל שוחד ותיווך לשוחד לעובדי ציבור שונים זאת בעבור איש עסקים, תוך שהוא מבצע מרמה והפרת אמונים מתוקף היותו עובד ציבור. כמו כן, ביצע עבירה של רישום חשבונית כוזבת". זנדברג נחשב מקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו ובעבר אף ניהל מטעמו את המו"מ להקמת הממשלה ב-2009. בנוסף, הציע לו נתניהו לשמש בתפקידים שונים בהם מזכיר הממשלה.

 

מהחקירה עולה כי זנדברג קיבל מגנור במהלך השנים האחרונות כ-100 אלף שקל כשוחד כדי שיקדם את עסקאותיו של איש העסקים שהפך לעד מדינה בפרשה. סנגורו של זנדברג, עו"ד יובל זמר, אמר כי "שום דבר לא נעשה במחשכים. מיקי גנור מנסה למשוך את כולם איתו".

 

אליעזר (מודי) זנדברג (55), עורך דין במקצועו, נבחר ב-1992 לכנסת ה-13 מטעם צומת. בכנסת ה-14 כיהן ברשימת הליכוד-גשר-צומת. בין השאר היה חבר בוועדת הכנסת, ועדת החוקה, חוק ומשפט, בוועדת הכלכלה ובוועדת החינוך והתרבות.

השר לשעבר מודי זנדברג בבית המשפט, הערב (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
השר לשעבר מודי זנדברג בבית המשפט, הערב(צילום: שאול גולן)
 

 (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)
 

לקראת הבחירות לכנסת ה-15 זנדברג פרש מצומת והצטרף למפלגת המרכז. לאחר שהתברר כי שובץ במקום לא-ריאלי ברשימת המפלגה לכנסת הצטרף למפלגת שינוי, שבה שובץ במקום החמישי ואף נבחר מטעמה לכנסת ה-15 בבחירות 1999.

 

זנדברג נבחר למקום החמישי ברשימת שינוי בבחירות לכנסת ה-16, ומונה לשר המדע והטכנולוגיה ב-2003. עם פרישת שינוי מהקואליציה בראשות ראש הממשלה אריאל שרון והליכוד הוא פוטר מתפקידו. מאז אוקטובר 2010 עומד זנדברג בראש ארגון קרן היסוד.

 

מוקדם יותר היום בית המשפט האריך בשלושה ימים את מעצרו של רמי טייב, יועצו הפוליטי של שר האנרגיה יובל שטייניץ (ליכוד), החשוד כי תיווך לשוחד בין איש עסקים לאיש ציבור מכהן. טייב, שעובד עם השר שטייניץ שנים ארוכות ונחשב לדמות מוכרת מאוד בליכוד, חשוד גם בלקיחת שוחד, הלבנת הון ושיבוש חקירה.

חשוד בשוחד. רמי טייב,  יועצו הפוליטי של שר האנרגיה יובל שטייניץ (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
חשוד בשוחד. רמי טייב, יועצו הפוליטי של שר האנרגיה יובל שטייניץ(צילום: דנה קופל)
 

נעצר אתמול. דוד שרן, ראש לשכת ראש הממשלה נתניהו לשעבר (צילום: עמית שעל) (צילום: עמית שעל)
נעצר אתמול. דוד שרן, ראש לשכת ראש הממשלה נתניהו לשעבר(צילום: עמית שעל)

טייב הוא חבר של דוד שרן, ראש לשכת ראש הממשלה נתניהו לשעבר שנעצר אתמול בפרשה. מעצרו של שרן הוארך אתמול בחמישה ימים, והוא חשוד בלקיחת שוחד, במרמה והפרת אמונים וכן בקשירת קשר לביצוע פשע.

 

מצעד הנחקרים בפרשת הצוללות נמשך הבוקר עם חקירתו של השר לשעבר. במקביל נחקר בלהב 433 תא"ל במיל' אבריאל בר יוסף, לשעבר המשנה לראש המועצה לביטחון לאומי שכבר נעצר בעבר במסגרת הפרשה.

 

בין העצורים במסגרת הפרשה גם אחד ממפקדי שייטת 13 לשעבר, שהגיע אתמול לבית המשפט ללא ייצוג. הוא ציין בדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו כי אין לו צורך לקחת עורך דין פרטי, אך בית המשפט מינה לו פרקליט מהסנגוריה הציבורית שטען כי אין לבכיר לשעבר כל קשר לפרשה וכי מדובר בספיח בשל ניסיונו להקים עסק עם עד המדינה מיקי גנור. בתום הדיון הוארך מעצרו של מפקד השייטת לשעבר בארבעה ימים.

 

המשטרה עצרה עוד חמישה חשודים בפרשה בעקבות עדותו של עד המדינה גנור. מדוברות המשטרה נמסר כי הנחקרים שעוכבו אתמול חשודים בעבירות במישור הכלכלי וטוהר המידות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
מודי זנדברג בבית המשפט
צילום: שאול גולן
מומלצים