שתף קטע נבחר

5 סיבות ללמוד תואר ראשון B.Sc. מערכות מידע - גם אם אתם כבר עובדים בתחום

צעירים רבים שמחוברים לעולם הדיגיטלי, עובדים או שואפים לעבוד בתחום טכנולוגי, מתלבטים אם לוותר על לימודים לתואר ולצבור ניסיון במקום עבודה. אבל דווקא בשביל מי שחושב קדימה - תואר ראשון הוא בסיס מקצועי מבוקש, בתחום של מערכות מידע. אז מה הסיבות שהופכות את התואר הראשון במערכות מידע למשתלם, מעניין ואפילו נוח לאנשים עובדים?

חבר'ה צעירים רבים עובדים בתחום המחשוב אחרי שעברו קורס מקצועי, או מתכננים להיכנס לתחום של פתרונות מחשוב וטכנולוגיה. בשביל מי שמחליט להיכנס ישירות לשוק העבודה, רוב הסיכויים שהמשרה הראשונה בתחום תהיה בתפקיד כניסה זוטר. עם זאת, למי ששואף לקריירה מאתגרת בתפקידים בכירים, ניהוליים או מורכבים, תואר ראשון בניהול מערכות מידע יהווה בסיס שיעזור בקידום מקצועי. עבורם, עכשיו הוא הזמן המושלם לבנות את הבסיס להמשך, להתחיל בלימודי תואר ראשון 5 סיבות ללמוד תואר ראשון B.Sc במערכות מידע - גם אם אתם כבר עובדים בתחום במערכות מידע, שייתן כלים יישומיים טכנולוגיים והבנה ארגונית, לעולם העבודה.

 

 

 

מהן הסיבות שהופכות תואר ראשון בתחום מערכות מידע לחשוב מקצועית?

 

1. בלי תואר ראשון קשה להתקדם לתפקידי מפתח

נכון להיום, בעזרת קורס קצר יחסית, ניתן למצוא משרה התחלתית בתחום המחשוב. אך ברוב המכריע של המקרים, עובדים שבחרו בהכשרה מקצועית בלבד יתקלו בתקרת זכוכית ולא יצליחו להתקדם, כשיצוצו הזדמנויות קידום ותואר אקדמי יהיה תנאי להגשת מועמדות או ייצר העדפה למי שיש לו. מבחר התפקידים בתחום מערכות המידע הוא רחב, וכמעט כל ארגון במשק דורש אנשי מקצוע מעולים בתחום, כך שכדי להשתלב בתחומים שמעניינים אתכם - תואר ראשון בניהול מערכות מידע נותן את הכלים העסקיים, הארגוניים והטכנולוגיים גם יחד, ומאפשר אופק לקידום מקצועי בתחום.

 

2. תואר ראשון נותן כלים שניסיון לא יכול לתת

גם אם אתם אשפי מחשב מגיל 12 והתקנתם מערכות טכנולוגיות כבר בחטיבת הביניים, לימודים לתואר ראשון מכירים ללומדים היבטים רבים נוספים וחיוניים לבניית קריירה בתחום מערכות המידע. בתואר ראשון, לצד הכלים הטכנולוגיים, לימודי התכנות והתשתית, לומדים הסטודנטים על הצד הארגוני והעסקי של התחום – כלומר, איך וכיצד נדרשים אנשי מערכות מידע בארגון, מהו אופי הפעילות שלהם למען המטרות הארגוניות, ואיך ליישם פרויקטים ותהליכים טכנולוגיים מורכבים, עליהם הם אחראים בסביבת העבודה.

 

3. לימודים לתואר ראשון זה פשוט מעניין

מעבר לפתיחת אפשרויות לקידום וכלים קריטיים לשוק העבודה, לימודים לתואר ראשון הם מעניינים ומרתקים, במיוחד עבור מי שמתעניין בתחום המחשבים. כדי להגיע לרמות עמוקות של ידע, פרקטיקה ועניין, צריך לצלול אל חומרים בהיקף של תואר ראשון, בניגוד לקורסים המקצועיים.

 (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
  

4. לא חייבים לוותר על עבודה במשרה מלאה

ישנם צעירים שסעיף זה הוא החשוב ביותר ולמעשה צריך להיות ראשון, ואולי היחיד, בסיבות ללמוד לתואר ראשון בתחום. התפיסה הרווחת היא שתואר ראשון הוא משימה גוזלת זמן שצריך לעבוד בה ב"משרה מלאה", אך למעשה, ישנם מסלולי לימוד לתואר ראשון המותאמים במיוחד לאנשים עובדים. הלימודים לתואר ראשון במערכות מידע של המכללה האקדמית לישראל בר"ג, למשל, מתקיימים שלוש פעמים בשבוע - פעמיים בערב ופעם ביום שישי בבוקר, הכל כדי להתאים את תכנית הלימודים לאנשים עובדים.

 

לא כולנו יכולים להרשות לעצמנו להפחית את היקף המשרה או לא לעבוד בכלל במהלך הלימודים, כך שלימודים לתואר של המכללה האקדמית לישראל, מהווים פתרון מעולה ומאפשרים לסטודנטים לשמור על משרה מלאה במקביל ללימודים.

 

עבור מי שעדיין לא עובד בתחום, הסטודנטים לתואר ראשון במערכות מידע מתקבלים לעבודה בתחום לרוב במהלך התואר. מי שכבר מחזיק במשרה התחלתית עם תחילת הלימודים, מצליח לרוב לזכות בקידום

במהלך הלימודים, או למצוא מקום עבודה משודרג עם סיום הלימודים.

 

5. היכרות עם האנשים הנכונים בתעשייה

לעתים יצירת הקשר הנכון עשויה להוביל לקידום הקריירה ולמשרה הבאה והבכירה יותר. עבודה במקום אחד מגבילה את יכולת הנטוורקינג ואיתור הקשרים שיובילו לתפקיד הבא וסוגרת אתכם בבועה. לעומת זאת, לימודים לתואר ראשון במוסד אקדמי איכותי, המחזיק בסגל הוראה של אנשים מנוסים בענף, לצד סטודנטים שעובדים בחברות טכנולוגיה מובילות – פותחים חלון הזדמנויות למציאת הקשרים הנכונים, השותפים המתאימים לדרך והמסלול לקידום הקריירה.

  

תואר במכללה האקדמית רמת גן  – הבסיס לקריירה בתחום מערכות המידע

תואר ראשון במערכות מידע במכללה האקדמית לישראל רמת גן מציע את כל היתרונות והנוחות של מכללה, יחד עם לימודים ברמה גבוהה, ידע עדכני ורלוונטי ותנאים מפנקים. תכנית הלימודים במסלול תכשיר אתכם לבנות וליישם פתרונות טכנולוגיים של מערכות מידע בארגון, עם הבנה עמוקה של היבטים עסקיים וארגוניים.

 

את הלימודים מוביל צוות מרצים מוביל, בכיר ומקצועי, המביא איתו ניסיון רב שנים וידע רחב ומעודכן, המלווה את הסטודנטים לאורך כל התואר, עם יחס אישי ובכיתות קטנות.

הלימודים לתואר נערכים כאמור בשעות הערב וביום שישי בבוקר- כדי לאפשר לאנשים עובדים ללמוד לתואר ראשון במקביל לעבודה במשרה מלאה. המכללה ממוקמת במיקום אסטרטגי ומרכזי בלב גוש דן, בקמפוס נגיש עם 1,000 מקומות חנייה.

 

אתם מוזמנים להצטרף לקהילה הקטנה והמגובשת של הסטודנטים והבוגרים של תואר ראשון במערכות מידע במכללה האקדמית רמת גן. צוות ההוראה רואה עצמו בתור שותף לדרך ומחויב להצלחה של הסטודנטים, ומבטיח ללוות אותם במסירות ובאוזן קשבת לאורך כל הדרך ואף אחרי סיום הלימודים.

 

אז אם אתם חיים ונושמים דיגיטל, מעודכנים בטכנולוגיות החדשות, מעוניינים בתחום מבוקש ורוצים להתקדם בהמשך הקריירה - המסלול ללימודי תואר ראשון במערכות מידע הוא המסלול עבורכם.

 

מתחילים ללמוד באוקטובר הקרוב לתואר טכנולוגי מבוקש. לפרטים והרשמה >>

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים