שתף קטע נבחר

"בראשית" - חיפוי בניינים טבעי, עמיד ואסתטי

עם הקשחת הדרישות של העיריות לבנייה איכותית עם חיפוי חיצוני קשיח, נמצאה לבנת חיפוי מגוונת ויפה, עם עמידות גבוהה ובמחיר שפוי

מקום המדינה ועד שנות ה-80 של המאה הקודמת היתה נפוצה בארץ שיטת החיפוי בבנייה בטיח. קראו לאותו חיפוי 'שפריץ' והוא כיסה את מרבית הבניינים בישראל ואופיין באותו גימור גבישי לא אחיד, שהתאפיין במראה גבישי חיצוני.

 

הבלאי של החומר לאורך זמן, העביר עם השנים את השימוש לחיפוי קשיח יותר, מתוך מחשבה על אורך החיים של החומר, דאגה לגימור הבניין ולרמת הבידוד של קירותיו החיצוניים.

השימוש באבן היה חביב על אדריכלים אבל עלותו היקרה העלתה את מחירי הדירות ואיכותו המוטלת בספק לאורך זמן, לא היטיבה עם החומר המדובר. היה צורך בפתרון אסתטי, עמיד לשנים שלא ייקר את עלויות הבנייה.

"בראשית" - חיפוי בניינים טבעי, עמיד ואסתטי. פרויקט יהודה המכבי 45 ת"א, אורבן נדל"ן בע"מ. משרד "עדנה מור - אדריכלים (צילום: יח"צ) (צילום: יח
"בראשית" - חיפוי בניינים טבעי, עמיד ואסתטי. פרויקט יהודה המכבי 45 ת"א, אורבן נדל"ן בע"מ. משרד "עדנה מור - אדריכלים(צילום: יח"צ)

חיפוי "בראשית" של חברת אקרשטיין הוא פתרון אפשרי שהפך בשנים האחרונות לחביב על אדריכלים ויזמים בכל הארץ.

 

איכויות משתלמות

לבנת הסיליקט, אליה שייכת גם לבנת "בראשית", עשויה מאבן חול תעשייתית. החומרים טבעיים, שעוברים תהליכים כימיים, מביאים לתוצאה הדומה לאבן טבעית משובחת.

תכונות לבני הסיליקט נובעות מתהליך הייצור הייחודי שלהן, בו יוצקים חול עשיר בקוורץ, סיד ומים לכדי תערובת, שעוברת תהליך של כבישה ובשלב הסופי, אשפרה במיכל לחץ ובטמפרטורה גבוהה למשך כמה שעות.

כך חיפוי אמור להיראות. חיפוי אבן בראשית ברחוב יהודה הנשיא, תל אביב. משרד "עדנה מור - אדריכלים (צילום: תומר בורמד) (צילום: תומר בורמד)
כך חיפוי אמור להיראות. חיפוי אבן בראשית ברחוב יהודה הנשיא, תל אביב. משרד "עדנה מור - אדריכלים(צילום: תומר בורמד)

 

במהלך האשפרה מתרחש תהליך כימי ובסופו מתקבל מוצר הזהה בהרכבו לאבן טבעית משובחת, בעלת איכויות גבוהות ותכונות פיזיקליות משופרות. תהליך זה דומה לתהליך היווצרות האבן הטבעית שמתרחש בטבע.

 

עם חיפוי מבית אקרשטיין. פרויקט יהודה הלוי 4 הרצליה אורבן נדל"ן בע"מ. משרד "עדנה מור - אדריכלים (צילום: יח"צ) (צילום: יח
עם חיפוי מבית אקרשטיין. פרויקט יהודה הלוי 4 הרצליה אורבן נדל"ן בע"מ. משרד "עדנה מור - אדריכלים(צילום: יח"צ)

השימוש בחומרים טבעיים ויכולות הבידוד, הופכות את הסיליקט לחומר איכותי במיוחד. חיפוי "בראשית" הוא חלק מקו לבני הסיליקט של חברת "אקרשטיין" והוא נושא יתרונות בולטים לאדריכלים ולקבלנים:

 

עמידות גבוהה לתנאי מזג האוויר המשתנים

מראה דקורטיבי מגוון - החיפוי מגיע בשלל צבעים, 9 גוונים הנעים בין לבן, צהובים לסוגיהם, גווני חום וגווני אפור.

מוצר כחול-לבן - החיפוי מיוצר במפעלי "אקרשטיין" וכולו מוצר כחול לבן, שמותאם לארץ ומאפשר זמינות של החומר ואספקה מהירה .

מותאם לאקלים הישראלי.

חסכון באנרגיה - כתכונה של לבני הסיליקט רמת הבידוד התרמי תביא, בסופו של דבר, לצריכת אנרגיה וחסכון בחשמל ומכך, בכסף.

חומרים טבעיים - הלבנים עשויות מחומרים טבעיים ובטוחות לסביבה.

 

חיפוי אבן בראשית (צילום: יח"צ) (צילום: יח
חיפוי אבן בראשית(צילום: יח"צ)

 

עם חיפוי אבן "בראשית". פרויקט יהודה הנשיא 24-26, שכונת נוה אביבים בת"א - אורבן נדל"ן בע"מ. משרד "עדנה מור - אדריכלים (צילום: יח"צ) (צילום: יח
עם חיפוי אבן "בראשית". פרויקט יהודה הנשיא 24-26, שכונת נוה אביבים בת"א - אורבן נדל"ן בע"מ. משרד "עדנה מור - אדריכלים(צילום: יח"צ)

בחירת אדריכלים

כדי להבין את התאמת חיפוי "בראשית" לבניה המקומית ולהבין את הסיבות לפופולריות הגואה שלו, ביקשנו הסבר מעדנה מור, יו"ר איגוד האדריכלים העצמאיים בישראל ובעלת משרד "עדנה מור - אדריכלות ובינוי ערים".

 

- מאין נובע הצורך בחיפוי קשיח לבניינים?

"במיזמי הנדל"ן, בזירת ההתחדשות העירונית, מכוח תמ"א 38 במסלול "עיבוי בינוי" ובמסלול "הריסה ובניה מחדש" ומכוח חוק פינוי-בינוי במתחמי "פינוי-בינוי", נדרשים היום חומרי בניה וחיפוי איכותיים.

חיפוי אבן בראשית ברחוב מיכאלוביץ בפתח תקווה. משרד "עדנה מור - אדריכלים (צילום: תומר בורמד) (צילום: תומר בורמד)
חיפוי אבן בראשית ברחוב מיכאלוביץ בפתח תקווה. משרד "עדנה מור - אדריכלים(צילום: תומר בורמד)

"לדוגמה, מחלקת ההנדסה בהרצליה דורשת מכל היזמים הבונים בעיר חפוי קשיח ב-80% מחזיתות הבניינים. אנחנו מעדיפים במשרד את חיפוי "בראשית". גם בערים פחות מחמירות אנחנו משתמשים ב"בראשית" בגלל תכונותיו הבולטות – עמידות, עלויות ואסתטיקה בולטת ".

 

- מה הן מבחינתך יתרונות חיפוי "בראשית"?

"בפרויקטים שתכננו בהרצליה, למשל, בחרנו במשרד כחיפוי קשיח את "אבן בראשית", השייכת לקבוצת מוצרי הסיליקט בחברת "אקרשטיין". היא מורכבת מחומרים טבעיים, המכילים קוורץ ומעובדים בתהליך תעשייתי מתקדם, שבסיומו מתקבלת אבן חול משופרת ומשובחת ביותר".

עדנה מור. יו"ר איגוד האדריכלים העצמאיים בישראל ובעלת משרד "עדנה מור - אדריכלות ובינוי ערים".  (צילום: יח"צ) (צילום: יח
עדנה מור. יו"ר איגוד האדריכלים העצמאיים בישראל ובעלת משרד "עדנה מור - אדריכלות ובינוי ערים". (צילום: יח"צ)

"תכונותיה הבסיסיות - חוזק מרבי, עמידות גבוהה וגימור מושלם, נובעות מתהליך ייצור ייחודי מסוגו. בתהליך יוצקים חול עשיר בקוורץ, סיד ומים לכדי תערובת אחת. בסופו של התהליך מתקבל מוצר, שזהה בהרכבו לאבן טבעית משובחת עם איכויות גבוהות", אומרת.

 

- מה המשמעות בבניה ב"בראשית" לעלויות הבניה?

"בתחום ההתחדשות העירונית יש משקל רב לתשומות המושקעות בפרויקט. עלות "אבן בראשית" למ"ר עומדת היטב בגבולות תקציב הפרויקט. את האבן היפה הזו, שמגיעה בשלל גוונים טבעיים, ניתן להרכיב על חזיתות הבניין בתליה יבשה או בתליה רטובה והיא עמידה לאורך זמן. גם זה שווה כסף".

 

רוצים לשמוע עוד? כנסו לסיור ווירטואלי באולם התצוגה שלנו

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
עם חיפוי "בראשית". פרויקט יהודה הנשיא 24-26, שכונת נוה אביבים בת"א
צילום: יח"צ
מומלצים