שתף קטע נבחר

ניצחון על החרם: פסטיבל תל אביב יוצא לדרך בלונדון

הפסטיבל הישראלי הגדול ביותר שנערך בבריטניה יחל בסוף השבוע. ארגונים שונים קראו לבטלו, אבל נחלו מפלה בעקבות התערבות ראש העירייה המוסלמי של לונדון, שמשרדו אסר לתלות כרזות נגד ישראל בתחנות האוטובוס

 

כרזת הפסטיבל ()
כרזת הפסטיבל

בסוף השבוע הקרוב תיצבע לונדון בגווני כחול לבן, עת יתקיים בבירה הבריטית פסטיבל "תל אביב בלונדון", הפסטיבל הישראלי הגדול ביותר שנערך אי פעם בבריטניה. אמנים ישראלים רבים יופיעו בבירה, בניסיון לשווק לבריטים את ישראל האחרת.

 

עד הרגע האחרון ניסו ארגוני החרם השונים להכתים את הפסטיבל בגוונים שחורים. הם קראו לבריטים להחרים את האירוע, פרי יוזמה של המשרד לעניינים אסטרטגיים בראשות השר גלעד ארדן. השבוע הארגונים הללו אף עלו מדרגה במאבקם נגד ישראל ונגד הפסטיבל: הם עצבו כרזות הקוראות לתושבים להחרים את ישראל, וביקשו לתלות את הכרזות הללו על תחנות אוטובוסים מרכזיות בלונדון. על הכרזות נכתב: "לונדון נגד אפרטהייד" וצורפה קריאה להחרים את אירועי הפסטיבל.

 

אלא שמשרדו של ראש עיריית לונדון, סדיק חאן, אסר על תליית הכרזות הללו על תחנות האוטובוס, בכפוף לחוקי הפרסום בלונדון. על פי החוקים הללו, תליית כרזות בעלות ניחוח של הסתה אסורות בתחנות האוטובוס והרכבת התחתית של העיר. בעקבות פנייה של גורמים בקהילה היהודית בלונדון למשרדו של ראש העיר המוסלמי, אסרה העירייה תליית הכרזות המאשימות את ישראל באפרטהייד.

 

מדובר בעוד הפסד צורב לארגוני החרם, שבשנים האחרונות מאבדים נקודות יקרות במאבקם בישראל. מנגד, הארגונים הללו קיבלו רוח גבית מכמה אומנים בריטים, שניסחו עצומה נגד הפסטיבל הישראלי. בין החותמים על העצומה אפשר למצוא את: רוג'ר ווטרס, הבמאי קן לואץ' ואחרים. גם עצומה מכוונת הופצה השבוע, אולם, פחות מ-2,000 איש חתמו עליה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים